alpdna

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
12 Haz 2016
914
403
63
istanbul
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
Cennet P., Monk P.
Kuş sayısı
2 tane
pomeranianboo.jpgPomeranian Boo Köpek Cinsi özellikleri

Pomeranian Boo pek çok kişinin dikkatini çeken bir köpek türü. Dışarda görmeye alışık olmadığınız bu köpek cinsinin özellikle baş kısmı oyuncak bir ayıyı andırıyor. Bu yüzden bu kadar popüler hale gelmiş bu köpek türünün kendine göre pek çok özelliği vardır. Genellikle tek renk olarak karşınıza çıkan Pomeranian Boo köpek cinsi oldukça tüylüdür. Belli sıklıklarla özellikle yaz ayında traş ettirmeniz köpek için iyi olacaktır. Her köpekte olduğu gibi sahibine karşı oldukça sadıktır. Öğrenmeye meraklıdır ve zekidir. İnatçı ve kendine güvenen bir köpek türüdür. İyi yetiştirdiğinizde bekçi olabilecek kapasitesi vardır. Çünkü oldukça cesurdur. Bu köpek cinsinde karşılaşacağınız tek sıkıntı çocuklardır. Çocuklarla arası iyi olmayan pek az çeşit vardır ve bu tür de buna örnektir. Isırma gibi bir tehlike olduğundan çocuğunuzu korumanız gerekebilir. Bunun dışında kötü bir yönü olmayacaktır.

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Pomeranian Boo köpek cinsi genellikle tek renklidir. Ten rengi, kahverengi, turuncu ve siyah renkte olabilir. Apartman dairesine oldukça uygundur. Çünkü fazla yabancıyla karşılaşmıyorsa havlama sıkıntısı olmaz ve büyüme süreci de bir süre sonra duracaktır. Çok büyük bir tür değildir. Boyu en fazla 30 cm civarında olmaktadır. Bu birçok köpek türüne göre kısa olduğu anlamına gelir. Kilo olarak da en fazla 3 kg civarındadır. Aslında süs köpeği olarak tanımlanan bu köpek bu kategoriye uygun boy ve kilodadır. Size uzun bir hayat arkadaşı olabilirler. 15 seneye kadar ömürleri vardır. Zihinsel anlamda da öğrenmeye bir hayli açıktır. Birçok komutu öğretebilirsiniz. Hatta süs köpekleri arasından en zeki olanlarından birisidir denilebilir.

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo köpek cinsi dış görünüşünden de anlayacağınız üzere farklı. Bakımı esnasında da buna göre hareket etmelisiniz. Beslenmesi için derin kaplar kullanmamalısınız. Tasma seçimine de dikkat etmelisiniz. Çok hareketli olan köpek aynı zamanda küçük olduğu için göğüs tasması daha uygun olacaktır. Mama miktarı fazla olmamakla birlikte bu konuda veterinerinize danışmalısınız. Oyuncaklarını belli aralıklarla yıkamalısınız. Tüyleri fazla ve değişik yapıda olan bu köpek için fırça seçimine dikkat etmelisiniz. Bunlara dikkat ederseniz mutlu bir Pomeranian Boo sahibi olabilirsiniz.