Karadeniz Pet

Popo şişliği.....

• Konbuyu başlatan Tuan MAKSEL
  • Başlangıç tarihi
T

Tuan MAKSEL

Guest
Merhaba arkadaşlar 1 haftadır benle olan kuşlarım dan dişimin poposu şiş ve kabardığında popo kısmı tüysüz gözüküyor arada da poposunda kurumuş dışkı oluyor çok zor temizledim. dışkısı koyu yeşilimsi .kuşun yem,su içmesinde bı sorun yok eşiylede opuşüyor ne kadar çifleşmek istemesede. bunların dışında kuşum sureklı uyukluyor ve durgun tünek'de bekliyor öle. sizce sorun ne arkadaşlar .

Eminönün'de gezerken kuşculara uğradım ordaki bi dükkandan yaşlı bi amcaya anlattım. kabız olabilir yada yumurtası ters dönmüş olabilir dedi. dün poposuna yağ sürdüm. kimiside yaglanmış kuş dıyor yada poposunda ur var dıyenlerde var.
Kafeste yuvalık var ama dişi ilgisiz,erkek çifleşmek için nerdeyse dişinin kanadını koparcak o derece kanadını ısırıp dişinin kanadına ayağıyla bastırmaya çalışıyor.

Siz milletin dediklerine bakarsanız .Dişinizde büyük ihtimalle yumurta var.3.resimde çok net gözüküyor yumurtanın olduğu.

Kusunuzda yumurta olabilir ya da yaglanma meydana gelmis olabilir.

..

Kusunuzda yumurta olabilir ya da yaglanma meydana gelmis olabilir.
Kuşun yuvayla hıc ılgısı yok belkıde bana yenı geldıgı içindir bilmiyorum :( 1 haftadan fazladırda bende yumurta olsa buzamana cıkardı ozaman ters donme ıhtımalı var yaglanma olsa bı caresi yokgibi zor sanırım

Kuşun yuvayla hıc ılgısı yok belkıde bana yenı geldıgı içindir bilmiyorum :( 1 haftadan fazladırda bende yumurta olsa buzamana cıkardı ozaman ters donme ıhtımalı var yaglanma olsa bı caresi yokgibi zor sanırım

Yumurta tıkanması olduysa yag sürebilirsiniz popo kısmına. Yaglanma var ise kusunuzu bol bol ucurmanızı tavsiye ederim

Benim dişi kuşta aynen böyle oldu 10-15 gün belki daha fazla böyleydi ama ne yumurtladı nede başka bir şey kendiliğinden geçti. Ustalar yumurta erimesi dedi yani kuş yumurtlamadan yumurtayı içinde eritti.

Aldığınız yerde çiftleşip yumurtlamadan aldıysanız erime olabilir

benim dişi kuşumda da aynı sıkıntı var.yaklaşık 2 haftadır popo kısmı şiş.bir defa dokundum yumuşaktı.keyfi yerinde bir sıkıntısı yok gibi hatta şu anda da usb kablosuyla oynuyor :)) kuşçuya sordum yumurtlayacaktır dedi hala bekliyoruz gelen giden yok..

Kuşla oynaşmayın. Bırakın o bilir ne yapacağını.

hamiledir kardeş benim dişi kuştada oldu sordum hamileymiş

Dostum 2 yillik konuyu hortlatmissin. Tarihlere bakip cevaplarsan daha saglikli olur. Iyi gunler.

Nereden buluyorlar eski konuları anlamadım :)

forumda eski konular için halen bir düzenleme yapılmadı arşive atılmalı ve azar azar silinmeli ki zaten aynı başlıkta yeni konu açılıyor...

Geri