Karadeniz Pet

Popoda dışkı yapışması

LooPS

Yeni Üye
Kuşumu yumurtalı aldım erkek kaçtı dişide yumurtadan kesildi , ama poposu sürekli kirli sorun yaklaşık 1aydır devam ediyor.
Sulphamezettin kullandım 6 gün sonuç vermedi , hayvanın içmesinde yemesinde sorun yok. Sadece poposu kirli dışkıda çok iyi görünmüyor

Ekli dosyalar

• BD1DA69D-FD85-487F-ACD7-6E7D223AC446.jpeg
    BD1DA69D-FD85-487F-ACD7-6E7D223AC446.jpeg
    886.8 KB · Görüntüleme: 16
%99 kuşun ishal olmuş. Şimdi elini çabuk tutmalısın çünkü ishal fazlalaşırsa kuşlarda ölüme bile yol açabilir. Hemen bir petshopa git ve kuşlar için ishal damlalarından al. Hemen suyuna pakette yazdığı kadar koy. Eğer ishal kötü durumdaysa kuşun ağzına bir damla damlatabilirsin. Ve kuş kumu da koy kuşun yemlerine. Suyunu her gün tazele. Her seferinde damlat damlayı. 3 gün falan yap bunu. Eğer geçmezse hemen veterinere götür yoksa ölümcül olabilir.

%99 kuşun ishal olmuş. Şimdi elini çabuk tutmalısın çünkü ishal fazlalaşırsa kuşlarda ölüme bile yol açabilir. Hemen bir petshopa git ve kuşlar için ishal damlalarından al. Hemen suyuna pakette yazdığı kadar koy. Eğer ishal kötü durumdaysa kuşun ağzına bir damla damlatabilirsin. Ve kuş kumu da koy kuşun yemlerine. Suyunu her gün tazele. Her seferinde damlat damlayı. 3 gün falan yap bunu. Eğer geçmezse hemen veterinere götür yoksa ölümcül olabilir.
Az önce fark ettim yemde kurt vs var sanırım yemi çöpe atıp yenisini alıcam

Bu da ishal sebeplerinden biridir. Yaklaşık 2 ay önce benimde başıma geldi. Dediklerimi yaparsanız sorun yaşamazsınız
Bu da ishal sebeplerinden biridir. Yaklaşık 2 ay önce benimde başıma geldi. Dediklerimi yaparsanız sorun yaşamazsınız :)
sulphamezettin kullandım oda ishal için etki etmedi

Kesin ishalse gidip pet shoptan alıcam 10 tl dedi.
Aynen bende 10 tlye almıştım geçen aylarda. Kuşunuz görünüşe göre ishal. Gidip derhal almanızı ve dediğim gibi eğer mümkünse kuşun ağzına bir iki damla damlatmanızı tavsiye ederim. Mutlaka suyuna da koyun. Kuş kumu da koyun yemlerin üstüne, çok faydası olur. Hem ishale iyi gelir hem de kuşunuzun bazı vitamin ve kalsiyum gibi bazı eksikliklerini karşılamasına yardımcı olur. 1 hafta içinde iyileşmezse veterinere götürmelisiniz.

Ben veterinere götürdüm poposuna dışkı yapışıyordu yıkıyordum ılıksuyla durgundu baya veteriner salmonella olmuş dedi baytril verdi 5 gün ağzına damlattım ama öldü bebeğim elini çabuk tut ne gerekiyorsa yap çok çabucak ölüyorlar

Geri