Karadeniz Pet

Popoda Diski Birikmesi

• Konbuyu başlatan Bahadir Karacoban
  • Başlangıç tarihi
B

Bahadir Karacoban

Guest
Merhabalar,foruma yeni uye oldum ve ilk mesajim.

Bikac gun once yavru ve erkek bi muhabbet kusu satin aldim.
Ilk aldigim gun herhangi bir sorun yoktu ancak son 2 gundur poposunda diski birikiyor ve tuylerle beraber resimdeki gibi sarkma yapiyor.
Dun biraz temizlemek istedim ancak canini yakmak istemedigim icin cok fazla mudahale de edemedim.

Sorun nedir/nasil cozebilirim acaba?

[URL="

Kuş ishal olduğunda sık yaşanıyor bu sorun. Bir de tünekteyken dışkı tüneğe düşüp kuşa bulaşabiliyor.

Misal bugün benim dişi kuşumda benzer bir durum vardı. O bölgeyi ıslattım nemli pamukla. Yumuşayınca sildim geçti :D

o aynayı kaldır kardeş kuşla aranızdaki bağ silinir

Ishal olmuş sanırım dışkısı nasıl takip edin.

kuş yeni geldiği için bu durum olabilir ancak 3-4 güne devam edecek olursa, suyuna bir çay kaşığı ucu kahve atın, haşlanmış patatesi ezip verin.

yeni alındıgı için olabilir. bir süre bekleyin aynı sorun devam ederse ilac kullanabilirsin ya da patates haslayıp verebilirsin.

Fotograftaki kismi aldim ama bi miktar daha var,onu da temizleyecegim.

Ek olarak,yarin sabah sehir disina cikiyorum bayram icin ve pazar gunu donecegim.
Gazoz-kusun ismi =] -evde tek kalacak bu sure icerisinde.
Birakabilecegim kimse yok.
Tek mi biraksam yoksa arabayla alip gotursem mi?

Arabada klima varsa yanınızda götürmeniz daha iyi olur. Kuş zaten hasta gözünüzün önünde olması en iyisi. En azından zamanında müdahale edebilirsiniz. Tabi yolculuk boyunca kuşun fazla hırpalanmaması gerek.

Kuş zaten hasta tek bırakma iyi bir bakıma sok kendine gelsin hayvan.

Fotograftaki kismi aldim ama bi miktar daha var,onu da temizleyecegim.

Ek olarak,yarin sabah sehir disina cikiyorum bayram icin ve pazar gunu donecegim.
Gazoz-kusun ismi =] -evde tek kalacak bu sure icerisinde.
Birakabilecegim kimse yok.
Tek mi biraksam yoksa arabayla alip gotursem mi?

Bi sıkıntı olmaz çok uzun bi zaman değil yemlik ve suluğu çiftle sen yinede;)

Aynayı biz tercih etmiyoruz. Sizinle daha az ilgilenir. 2. si ise plastik tünek kullanmayın gerçekten çok çabuk mikrop kapar ve çok mikrop tutar. Tahta tünek kullanın. Kendiniz de yapabilirsiniz veyahut pet shoplarda bulabilirsiniz. Ayrıca popo kısmını ılık suya batırılmış pamukla silerseniz yumuşar ve kolayca temizlersiniz.

Diski yapisma sorunu halloldu,artik alti kuru,keyfi yerinde =]

Tahta tunek isini ben de dusunuyordum.
Aslinda kafesinden de memnun degilim pek,biraz ufak geliyor gozume.
Guzel kafes bulabilecegim yerler var mi acaba?

Bir de bu aralar,cami biraz fazla acik biraktigimdan saniyorum,tis tis hapsiriyor.
Dertler bitmedi bi turlu.

Geri