Karadeniz Pet

Poposundan kan geldi yardım edin

Kalorifer çok sıcak olduğu zaman üstünü örtünce bu sefer aşırı sıcaklayıp nefes alamıyorlar aklınızda bulunsun.Başıma bir kere geldi öyle korktum ki ölecekler sandım ağızları açılmıştı sıcaktan..

sıcaksu torbasıörtmek açıkcası hiç denemedim ilk defada sizden duyuyorum. Umarım faydası oluyordur. Ama odanın içi genel olarak belirli bir sıcaklıkta ise çok gerek olacağını düşünmüyorum tabi taktir sizin. Ben her zaman belirli ısıda tutuyorum odalarını soğuktan hasta olmamaları için. Topyekün seferber olduk onları iyileştirmek için. Nasipse iyi olacaklar inşallah
Normalde bende örtmüyorum aslında sıcak su torbası felan küçükken koyuyodum yavruyken şimdi hasta vücut direnci düştüyse felan diye tedbir amaçlı yapıyorum evin her odası aynı sıcaklıkta zaten aynı odada uyuyoruz küçük bi gece lambamız var bellir belirsiz ışık veriyo o şekilde uyumaya alıştık sabah tekrar kontrol ettim sıkıntı yoktu normal kaka yapmıştı uyanır uyanmaz suyunu içti yemini yedi oynadı

Kalorifer çok sıcak olduğu zaman üstünü örtünce bu sefer aşırı sıcaklayıp nefes alamıyorlar aklınızda bulunsun.Başıma bir kere geldi öyle korktum ki ölecekler sandım ağızları açılmıştı sıcaktan..
Yok öle bunaltacak kadar örtmüyorum öle iki kenarını örttüm 2 kenarı açık bıraktım öyle iyice sarıp sarmalamadım sadece sıcaklık yavaş yavaş geçsin diye öle bişey yaptım sabah maşallah iyiydi bi sorunumuz gözükmüyodu

Normalde bende örtmüyorum aslında sıcak su torbası felan küçükken koyuyodum yavruyken şimdi hasta vücut direnci düştüyse felan diye tedbir amaçlı yapıyorum evin her odası aynı sıcaklıkta zaten aynı odada uyuyoruz küçük bi gece lambamız var bellir belirsiz ışık veriyo o şekilde uyumaya alıştık sabah tekrar kontrol ettim sıkıntı yoktu normal kaka yapmıştı uyanır uyanmaz suyunu içti yemini yedi oynadı
iyi iyi maşallah sevindim iyi olmasına. Benimki de tavandan aşağı doğru asılı şekilde takılıyor şimdilik :)

iyi iyi maşallah sevindim iyi olmasına. Benimki de tavandan aşağı doğru asılı şekilde takılıyor şimdilik :)
Arkadaşımın bi kuşu vardı oda hep kafesin tavanına asılı yaşardı hayvan yem yerken su içerken düz dururdu sadece dişiydi onunki :)

Arkadaşlar merhaba, Benim kuşumun da kanaması oldu. 1 ay önce gece uyurken kanaması oldu veterinere götürdük. Ardından pek anlamadıkları için vitamin verip poposuna merhem sürüp yolladılar. Daha sonra tekrar götürdüm.iç ve dış parazitleri için ense damlası yaptırdım. Gayta testi yaptılar popodan örnek aldılar. Test sonuçları temiz çıktı. Suyuna katmak için vitamin verdiler yine gönderildik. 1 hafta sonra tekrar bir kanama gördüm kakalarında. Veteriner değiştirdim. Diğer veteriner poposuna baktı bazı tüylerin onu rahatsız ettiğini söyledi. Ve Tüyleri patlamadığı için rahatsız olduğunu söyledi. Bir kısmını kesti, kırptı. Antiseptik bir sprey verdi poposuna sıkmamız için. Baya rahatlattı kuşumu. İshalden şüphelendik. Bir de antibiyotik ilaç verdi. 1 er damla 5 gün boyunca ağızdan kullandık. Vitaminini kestik. 2 gün Ardından tekrar kanaması oldu hemde baya şiddetli. Bu sefer başka bir veterinere götürdüm. Kuşu hemen incelediler. Zayıfladığını söylediler. Poposundaki bazı tüyleri cımbız ile aldılar. Kafes demirlerini kemirdiğini söylediler. SEBEBİ KUŞ KUMU EKSİKLİĞİ arkadaşlar iri taneli kuş kumu alın! Bol bol yesin engel olmayın. Beyaz kalamar kemiğini kemirsin. Bağırsaklarında paratiz endişesi ile Bir antibiyotike tekrar başladık. Zayıfladığımız için iştahımız açılsın diye suyumuza aminoasitli vitamin damlatıyoruz. Elma sirkesi 2 damla! Pirinç unu, buğday, dal darı ekstra takviyelerimiz. Bugün 3. günümüz tedavideki. İnşallah toplayacak. Ayrıca İnfirared lamba kullanın. Stresini atması için ve kalsiyumu vitamini vücudunda tutabilmesi faydalı hale gelebilmesi için şart. Çok yoruldum inanın. Hem maddi hem manevi olarak bittim. Ama onun için her şeye değer neşe kaynağım benim.. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.. Bornova Öz-Vet İzmirde en iyi kuştan anlayan veteriner. Küçükyalı- Pegasos veterinerde tedavi yapabiliyor. Aklınızda olsun. Sakın KÖKEKUBA yı tavsiye etmiyorum. Pek anlayan veterinet yok.

Son düzenleme:
Geri