Karadeniz Pet

Portmanto'dan Üretim Seti Yapımı

S

SerdarMT

Guest
Merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım herkese selamlar, forum ortamına katkım olursa ne mutlu bana. Sizlere bir projemden bahsetmek ve fikir almak istiyorum, evde boşta duran eski portmantomun çizimini yaptım ve projemin çizimini bu şekilde dizayn ettim, sizce bu projede hatam var mı? Başlamadan önce sizler ile fikir alışverişi yapıp eklenmesi/çıkarılması gerekenleri belirleyip başlayacağım veya hatalı ise hiç başlamayacağım. Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimler görünmüyor benden mi kaynaklı acaba ?

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar şimdi gözüküyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence gayet güzel bir proje :)

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Ara bölmeyi unut bence.Tek göz olarak kullan.En verimli öyle olur.Herkes kuş ararken iri kuş arıyor fakat nedense koyucak kafes hep bir çifthanenin yarısı vs olarak kullanmak istiyor.Kafesle dolap ölçüleri birbirine tutmaz.kafeste 40 cm dolapta 50 vs olması gerekir neden dersen kafeste heryere sıçrayabilir ama dolapta sadece ön tele gider gelır kuş.Siz tabi tam 2şer göz diye hesaplamışsınız ama bence bir daha düşünün.35 cm genişlik, 45 cm derinlik olmaz.İçerisi hep gölge olur karanlıkta kalır.Tam tersi olsa olurdu fakat bu şekilde kullanışsız.

Merhaba Emre Bey,

Tavsiyeniz için teşekkür ederim aslında projeyi çizerken yeterli gibi gözüküyor göz yanılıyor haklısınız 35*45*40cm gibi bir ölçü ufak olacaktır, aynı zamanda tüneme alanının az olması açıklaması için de teşekkür ederim bu aklıma gelmemişti ve yeni bir bilgi edindim teşekkür ederim, bu durumda ara bölmeyi yapmıyorum peki katlardaki zemin malzemesi ne olmalı tel yapsam pislik en alt kademeye kadar akacaktır pleksi veya kontraplak, sunta vb. hangi malzemeyi seperatör olarak kullanmalıyım?

Merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım herkese selamlar, forum ortamına katkım olursa ne mutlu bana. Sizlere bir projemden bahsetmek ve fikir almak istiyorum, evde boşta duran eski portmantomun çizimini yaptım ve projemin çizimini bu şekilde dizayn ettim, sizce bu projede hatam var mı? Başlamadan önce sizler ile fikir alışverişi yapıp eklenmesi/çıkarılması gerekenleri belirleyip başlayacağım veya hatalı ise hiç başlamayacağım. Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

hoşgeldiniz foruma gebzeden birinin daha eklenmesi güzel :)

hoşgeldiniz foruma gebzeden birinin daha eklenmesi güzel :)

Merhaba Halil Bey,

Ben de memnun oldum Gebze'de önerileriniz var mıdır nerelerden alışveriş yapıyorsunuz veya hangi petshop veya kuşçuyu öneriyorsunuz? Ben aksesapağınden mutlukente giden yolda Issıkgörl caddesi isimli cadde üzerinde yeni bir kuşçu keşfettim henüz alışveriş yapmadım fakat ilgisi alakası iyi, sizin de önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba Halil Bey,

Ben de memnun oldum Gebze'de önerileriniz var mıdır nerelerden alışveriş yapıyorsunuz veya hangi petshop veya kuşçuyu öneriyorsunuz? Ben aksesapağınden mutlukente giden yolda Issıkgörl caddesi isimli cadde üzerinde yeni bir kuşçu keşfettim henüz alışveriş yapmadım fakat ilgisi alakası iyi, sizin de önerilerinizi bekliyorum.

serdar bey bütün kuşçular aynı desem yeridir beylikbağı mahallesinde 2 kuşçu ayrıca develi durağının orda bir kuşçu daha var onlarla alış veriş yaptım tabsiyem yanlarından bile geçmemeniz :) kimisinin ilgisi iyi kuşları bakımsız hasta kimisinin hem kuşları hasta hemde bir yerli kuşa 50 tl isteyecek kadar yüzsüz ler 0 fiyata forumdan çok daha sağlıklı bakımlı bir kuş alınabilir ,kimiside kurtlanmış yem satıyo vs vs kısacası petshoplara guven olmuyor birde aklınızdaki kafesi yaparken bizi bilgilendirirseniz seviniriz ayriyetten maliyeti hakkında da bilgi isteriz :) hayırlı forumlar

Tünemesi,hareket alanı,genişlik vs hepsini geçtim size tavsiyem kullanacağınız en son malzeme ahşap olsun. Sonrasında dış parazit yüzünden başınız çok ağrıyabilir. Ben de çok düşündüm elimdeki malzemeleri değerlendirsem mi diye ama araştırmalarım sonrasında pvc de karar kıldım ve Allah'a şükür zerre kadar pişman olmadım. Size nacizane tavsiyem budur.

Tünemesi,hareket alanı,genişlik vs hepsini geçtim size tavsiyem kullanacağınız en son malzeme ahşap olsun. Sonrasında dış parazit yüzünden başınız çok ağrıyabilir. Ben de çok düşündüm elimdeki malzemeleri değerlendirsem mi diye ama araştırmalarım sonrasında pvc de karar kıldım ve Allah'a şükür zerre kadar pişman olmadım. Size nacizane tavsiyem budur.

Merhabalar, öncelikle ahşap konusunda beni uyardığınız için teşekkür ederim bu durumda önce pleksi ile kaplama yapıp ardından işlemlere geçme firki oluştu kafamda, genişlik konusunda da her katta tek takım muhabbet olacak şekilde arada bölme olmayacak fakat bölünebilir yapacağım çünkü dişiyi erkeği ayırmam gereken durumlarda alternatif çözümüm olmuş olur bu fikirlerin gelmesi beyin fırtınası ile güzel bir küçük üretim dolabı yapacağım inşallah.

Bence önce ön tel ölçülerini ayarlayın ona göre bölmeleri oluşturun. ayrıca ön telleri ayarlarken yükseklik için 3 cm gibi fazla hesaplayın bölmeler arası alt tavayı koymak için, başka, ara bölmelerin santimlerinide hesaplamayı unutmayın yoksa istediğiniz gibi olmaz

Benim 2 dolabım var 2side eskiden yaptırdığım sunta malzemedendir.Kümesimde ishal,kuruma,solunum yolu rahatsızlığı vs görmem.Bu işler gönül işidir.Ama heves işi değildir.Sen altını mdf'den de yapabilirsin.Yeterki 3 şartı yerine getir.Temiz hava,su,yem.Bunlara iç dış parazitide eklersin tamamdır.Ben çok anlamam malzemedir falan.Tek diyebileceğim ön telleri istediğin zaman çıkaracağın gibi yapabilirsen temizliktir falan yarın birgün çok işine yarar.

toplam genişlik 70 cm sağ duvar sol duvar ara duvar toplam 6 cm kalınlık yapar ( sunta 1.8 mm kalınlıktadır) geriye kalır 64 cm bunuda ikiye böleceksin kafeslerin genişliği 32 cm olur derinlik 45 cm .32 en 45 derinlik çok abes gözükür ayrıca çok küçük olur. ben 8 gözlü kendinden yuvalıklı kafes yaptım arkadasımla birlikte 40 cm genişliğinde ama sonradan pişman oldum bence en ideal genişlik 60 cm . yapacaksan da her katı tek göz yap yani 4 katlı 4 göz kafes olur. benim fikrimi soracak olursan düzgün bir şey olmaz çünkü yan duvarlar yok senin elindeki malzemede kesticeksin monte yapacaksın vs vs.. hiç uğraşma bence.Yaptıgım kafesin linki incele istersen

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...-yeni-box-kafesim-kendi-imalatamiz-25031.html

Son düzenleme:
Tavsiyeleriniz için teşekkürler bayramdan sonraya kadar malzemeleri temin edip çalışmayı 1-2 günde bitirmeyi planlıyorum bismillah diyelim.

şuan bende kafes yapmaya çalışıyorum. ama bir türlü istediğim gibi plan yapamadım. Elimde bir sürü vitrin, ümüşluk vs metaryeller var ama bir türlü el atıpta başlayamadım. umarım sizin ki güzel bir şey olur. Bizede örnek olur.

şuan bende kafes yapmaya çalışıyorum. ama bir türlü istediğim gibi plan yapamadım. Elimde bir sürü vitrin, ümüşluk vs metaryeller var ama bir türlü el atıpta başlayamadım. umarım sizin ki güzel bir şey olur. Bizede örnek olur.

Merhaba Fatih Bey, elinizde resim ve ölçü bilgileri varsa çizimini yapıp size gönderebilirim, yardımcı olmak adına.

Güzel plan ama box kafesler gibi oluyor sonra değiştirmek istersin bence 2 katlı salma yap daha iyi olur benimde aklımda böyle plan vardı ama daha bulamadım malzemeleri 2 katın arasına sunda felan koyarsın bide ızgara yaparsın tamamdır arkayı da küçük deliklerle keser tünek eklersin ama ağaçtan kes tünekleri daha güzel durur.
Aceleden güzel olmadı ama bu şekilde yani salma gibi 2 katlı. siyah yerlere de tünek takarsın ama ağaç olursa iyi olur veya tahta.
planı.
MlkQ5k.jpg

Son düzenleme: