Gülsahciko

Site Bağımlısı
4 Tem 2018
93
18
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Herkese merhaba. Fotoğraftaki probiyotiği aldım ama nasıl kullanıcam bilmiyorum üzerinde de yazmıyor. Bilen yardımcı olabilir mi?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,097
1,333
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Tam dolu suluğa yarım çay kaşığı olarak okumuştum.

serkann29

Süper Üye
17 Şub 2018
106
6
18
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
ben vitamin gibi pirinç tanesi kadar koyuyordum 1 gram çok daha fazla eder yarım çay kaşığı fazla gelmezmi acaba

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,097
1,333
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Kullanım şekli 1 lt suya 5 gr deniyor bu da 200 ml suya 1 gr demek. Kuş sulukları 100 ml. Yarım gram konmalı. Mutfak tartısı varsa yarım gram belirlenebilir. Benim forumda okuduğum yazı yarım çay kaşığı diyordu. Tabii silme kaşık kastediliyordur. En iyisi dediğim gibi mutfak tartısı.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Silme bir çay kaşığı, yaklaşık bir gramdır. Bu kullanım hesaplamalarda kolaylık olur. Vitamin ile probiyotik farklıdır. Probiyotigi fazla koyarsanız, suda tam çözünmediği için sadece kuşu bir miktar rahatsız edebilir ama zarar vermez

Gülsahciko

Site Bağımlısı
4 Tem 2018
93
18
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
teşekkür ederim peki kaç günde bir kullanmalıyım vitamini haftada 1 suluklarına koyuyorum.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Probiyotik ilaç değil, sadece barsaklar için bir takviyedir. Belirli bir kullanım aralığından bahsetmek pek de mümkün değil. Bu size kalmış. Antibiyotik kullanımı sonrası bir hafta sürekli verilmeli. Bunun haricinde haftada bir - iki defa veya ayda bir 3-4 gün peşpeşe verilebilir. Sürekli kullanılmasında sakınca yok ancak fazlasına da gerek yok.

Gülsahciko

Site Bağımlısı
4 Tem 2018
93
18
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Probiyotik ilaç değil, sadece barsaklar için bir takviyedir. Belirli bir kullanım aralığından bahsetmek pek de mümkün değil. Bu size kalmış. Antibiyotik kullanımı sonrası bir hafta sürekli verilmeli. Bunun haricinde haftada bir - iki defa veya ayda bir 3-4 gün peşpeşe verilebilir. Sürekli kullanılmasında sakınca yok ancak fazlasına da gerek yok.
anladım.çok teşekkür ederim.