Karadeniz Pet

Probiyotik kullanımı

Gülsahciko

Yeni Üye
Herkese merhaba. Fotoğraftaki probiyotiği aldım ama nasıl kullanıcam bilmiyorum üzerinde de yazmıyor. Bilen yardımcı olabilir mi?

image.jpg

ben vitamin gibi pirinç tanesi kadar koyuyordum 1 gram çok daha fazla eder yarım çay kaşığı fazla gelmezmi acaba

Kullanım şekli 1 lt suya 5 gr deniyor bu da 200 ml suya 1 gr demek. Kuş sulukları 100 ml. Yarım gram konmalı. Mutfak tartısı varsa yarım gram belirlenebilir. Benim forumda okuduğum yazı yarım çay kaşığı diyordu. Tabii silme kaşık kastediliyordur. En iyisi dediğim gibi mutfak tartısı.

Silme bir çay kaşığı, yaklaşık bir gramdır. Bu kullanım hesaplamalarda kolaylık olur. Vitamin ile probiyotik farklıdır. Probiyotigi fazla koyarsanız, suda tam çözünmediği için sadece kuşu bir miktar rahatsız edebilir ama zarar vermez

teşekkür ederim peki kaç günde bir kullanmalıyım vitamini haftada 1 suluklarına koyuyorum.

Probiyotik ilaç değil, sadece barsaklar için bir takviyedir. Belirli bir kullanım aralığından bahsetmek pek de mümkün değil. Bu size kalmış. Antibiyotik kullanımı sonrası bir hafta sürekli verilmeli. Bunun haricinde haftada bir - iki defa veya ayda bir 3-4 gün peşpeşe verilebilir. Sürekli kullanılmasında sakınca yok ancak fazlasına da gerek yok.

Probiyotik ilaç değil, sadece barsaklar için bir takviyedir. Belirli bir kullanım aralığından bahsetmek pek de mümkün değil. Bu size kalmış. Antibiyotik kullanımı sonrası bir hafta sürekli verilmeli. Bunun haricinde haftada bir - iki defa veya ayda bir 3-4 gün peşpeşe verilebilir. Sürekli kullanılmasında sakınca yok ancak fazlasına da gerek yok.
anladım.çok teşekkür ederim.

Geri