Karadeniz Pet

Probiyotik ve elektroit

tahaavcu

Yeni Üye
Arkadaşlar bir çift kuşum var. Üretim amaçlı besleme ve bakım yapıyorum. Vitamin veriyorum. Ama hiç probiyotik ve elektrolit vermedim. Bir çift kuşum var. Hazır ürün olarak alsam genelde bitmiyor. Boşa gidecek. Ve bizim petshopta sadece avi-diar var. Forumlarda gördüğüm kadarıyla probiyotik olarak içme suyuna çok az kuru maya karıştırabiliriz. Elektroit olarakta şeker tuz elma sirkesi ve karbonattan oluşan karışım yapabiliriz. Ayda en az 2-3 kez kullansam bu tariflerde işimi görür mü. Yoksa avi-diar almamı mı önerirsiniz. Kuşlarımda Allah'a şükür ishal falan yok. Ama havalar sıcak falan 1-2 kezde olsa versem iyi olur diye düşündüm. Bilen abiler arkadaşlar ne önerir.

Evde yapılan elektroliti pek etkili bulmuyorum. Onun yerine eczaneden ge oral alın. Şuan üretimden kalktı deniliyor. Ama belki vardır. Probiyotik olarak ta kuru maya kullanabilirsiniz,aynen.

Evde yapılan elektroliti pek etkili bulmuyorum. Onun yerine eczaneden ge oral alın. Şuan üretimden kalktı deniliyor. Ama belki vardır. Probiyotik olarak ta kuru maya kullanabilirsiniz,aynen.
Peki bu ge oralı nasıl kullanicam. Bilgi verebilir misiniz.

Recai gardasım Mayanın oranı nedir ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi