Karadeniz Pet

PVC Kafes Hakkında

alph

Onursal Üye
Hepinize merhaba,
Ben uzun süre tek çift kuş beslemiş birisiyim, yaklaşık 2 ay önce bu çiftimde üretime başladık ve yakın zamanda 4 yavruları da yeme düştü. Şimdi ben bu 4 yavrudan 2'sini sahiplenmeye karar verdim. Normalde tek çiftim için 45*35 üretim kafesi kullanıyordum, ama şimdi bakacağım kuş sayısı artacağı için 3 katlı bir PVC kafes almak istiyorum. İnternet üzerinde oldukça fazla araştırdım. 400-700 arası bir masraf çıkabileceğini düşünüyorum, belki biraz daha fazla. Gerekli ölçümleri yaptım, İnternet üzerinde 140*60*40 boyutlarında güzel bir tanesini buldum. Altına 70 cm'lik bir malzeme dolabı yapmayı ve üst üste geçirerek kullanmayı ümit ediyordum.

Bu konu hakkında fikirlerinizi almak istedim. Kullananınız varsa, veya elinde hali hazırda bunlardan bulunup bana satabileceğini söyleyen varsa vb. yorumlarınızı bekliyorum. Satın almayıp kendim yapmaya çalışsam ne kadar bir masraf çıkarırım sizce?

Hepinize merhaba,
Ben uzun süre tek çift kuş beslemiş birisiyim, yaklaşık 2 ay önce bu çiftimde üretime başladık ve yakın zamanda 4 yavruları da yeme düştü. Şimdi ben bu 4 yavrudan 2'sini sahiplenmeye karar verdim. Normalde tek çiftim için 45*35 üretim kafesi kullanıyordum, ama şimdi bakacağım kuş sayısı artacağı için 3 katlı bir PVC kafes almak istiyorum. İnternet üzerinde oldukça fazla araştırdım. 400-700 arası bir masraf çıkabileceğini düşünüyorum, belki biraz daha fazla. Gerekli ölçümleri yaptım, İnternet üzerinde 140*60*40 boyutlarında güzel bir tanesini buldum. Altına 70 cm'lik bir malzeme dolabı yapmayı ve üst üste geçirerek kullanmayı ümit ediyordum.

Bu konu hakkında fikirlerinizi almak istedim. Kullananınız varsa, veya elinde hali hazırda bunlardan bulunup bana satabileceğini söyleyen varsa vb. yorumlarınızı bekliyorum. Satın almayıp kendim yapmaya çalışsam ne kadar bir masraf çıkarırım sizce?
Almayı düşündüğüm kafes bunun gibi bir şeydi. Ne dersiniz?
model 4 pvc kafes.PNG

Cidden çok pahalı oluyor. Sunta malzeme vs daha ucuza gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fiyat olarak üst limitin neyse söyle kardeşim ona göre piyasa araştırması yaparım bulunduğum şehirde.
400-500 lira arası bir fiyat benim için ideal.
Tekli birbirine eklenebilir üretim kafesleri var onları öneririm ileride yer değişikliği gibi durumlar olursa daha rahat kullanabilirsin.
Onlardan kullanıyorum şu anda ama oda içinde dağınıklık gibi duruyor. Bu şekilde oda içerisinde mobilya gibi duracak, daha düzgün bir kafes işime yarar. Yer değiştirme gibi bir durum hiç olmadı. Kuşu aldığımdan beri hep aynı yerde yaşadı.
Cidden çok pahalı oluyor. Sunta malzeme vs daha ucuza gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben de normal şartlarda kendime bir kafes yapmayı düşünüyorum ama kesin bir fiyat çıkarmadım daha. Eğer kafesi satın aldığımda ödeyeceğim fiyat, kendim yapmaya kalkışırsam ödeyeceğim fiyattan çok yüksek değilse satın almayı tercih ederim.

PVC kafesi kendin yapamazsın. Aparatları ve bitiş kapatmalarını elde yapmak zor.
Kesmek biçmek bile zor.
BST kafesi tavsiye ederim. Cengiz abi yardımcı olur.

Kendim yapacağım derken PVC malzemeden bahsetmiyordum. Ahşap kestirip kendim yapacaktım.

Uzun vadede üretim yapmayacaksanız pvc yerine katlı üretim kafesleri kullanın.
Estetik bir görünüm istiyorsanız bir mobilyacıya 200-300 tl verirseniz süslü bir dolap görünümü verir.
Örneğin 4 üretim kafesini üst üste yerleştirip her katın arasına ve yanlarına tahta ekletebilirsiniz.
Mesele kafanızda taslak oluşturmakta. Mobilyacılara tarif ederek beklediğiniz sonucu alamazsınız. Santim santim ölçmeniz lazım.

Uzun vadede üretim yapmayacaksanız pvc yerine katlı üretim kafesleri kullanın.
Estetik bir görünüm istiyorsanız bir mobilyacıya 200-300 tl verirseniz süslü bir dolap görünümü verir.
Örneğin 4 üretim kafesini üst üste yerleştirip her katın arasına ve yanlarına tahta ekletebilirsiniz.
Mesele kafanızda taslak oluşturmakta. Mobilyacılara tarif ederek beklediğiniz sonucu alamazsınız. Santim santim ölçmeniz lazım.
Kafamda taslak var, mobilyacıya ihtiyacım olmadan da dolap yaparım. Sadece malzemeye ihtiyacım var, onları da ucuzdan çıkarırım o da sıkıntı değil. Bu kafesleri sürekli kullananları görüyorum o yüzden bir fikir alayım dedim. Her halükarda kendim yapsam bile bu kafes malzemelerini sipariş etmem gerekecek çünkü.