Karadeniz Pet

Pvc kafes temizlerken kuşları çıkarmak doğrumudur.

UĞUR BAYAT

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar bu pvc kafeslerın sadece alt tepsısını temızlemekle tam temızlık olmuyor tavan arka yanları sılmek detaylı temızlıkte yapmak gerekıyor ve kuslar ıcındeyken hem zor oluyor hemde urkuyorlar temızlık yaparken mesela haftada bır kusları baska kafese alıp gerı koymak üretim yaparken uretimde eşleşmede veya kendini güvende hissetmeme gibi olumsuz bir duruma sebep olurmu teşekkürler.

Sorun olmaz. Eski yerlerine geçince rahat ederler.
Levent bey size bir sorum olacak, başlıkla alakası yok ama. Erkek kuş a dişi kuş aldığım zaman kafeste önce hangisinin olduğunun, yani kafese ilk hangisinin alışması gerektiği ile ilgili bilmem gereken birşey var mı?

Kuşlarınızın sağlığı için kafesin hangi tip olduğuna bakmaksızın her yerinin temizlenmesi lazım.Kuşlar temiz kafese girdiklerinde daha mutlu oluyorlar.

Bende Pvc kafes kullanıyorum ayda 1 kafesin arkasındaki yanındaki yerleri silip temizliyorum.Haftada 2 yada 3 kez alt tabanlarını temizliyorum tüyde olma durumlarına göre değişiklik gösteriyor. Benim 2 çift kuşta aşırı ürkekler ne zman temizlik yapmaya kalksam kendileri kafeste sağa sola atıyorlar. Ben pvc kafeste verim alamadım umarım sen başarırsın

Geri