Karadeniz Pet

Renk değişimi

Mar

Yeni Üye
IMG_20180711_234228.jpg
IMG_20180711_234132.jpg
IMG_20180614_214001.jpg
en alttaki eski hali ilk 2 si suanki hali böyle bişey mümkün mü ?

Tabiiki mümkün. Tüy değişiminden sonra ton farklılıkları, büyümeye bağlı olarak bir miktar desen farkı görülebilir

Aslında nadir değil, hep gerçekleşen birseydir. Ancak sizin kuşunuzdaki gibi birbirinden çok farklı renk ve desenler birarada bulunmadığı için farkedilmez.
Hatta tüy değişimi öncesi ve sırasındaki beslenme bile buna sebep olabilir. Örneğin B vitamini takviyesi yanında, biber gibi sebzelerin bol miktarda tüketilmesi sonucu gövde renginin, kanat tüylerinde belirgin şekilde arttığını gözlemledim. Tabi bu bilimsel bir açıklama değil, sadece kendi gözlemim.

• Beğen
Tepkiler: Mar
Aslında nadir değil, hep gerçekleşen birseydir. Ancak sizin kuşunuzdaki gibi birbirinden çok farklı renk ve desenler birarada bulunmadığı için farkedilmez.
Hatta tüy değişimi öncesi ve sırasındaki beslenme bile buna sebep olabilir. Örneğin B vitamini takviyesi yanında, biber gibi sebzelerin bol miktarda tüketilmesi sonucu gövde renginin, kanat tüylerinde belirgin şekilde arttığını gözlemledim. Tabi bu bilimsel bir açıklama değil, sadece kendi gözlemim.
O zaman ben de denemeliyim yeşil biber de mi:)

Yeşil biber, sivri biber, kırmızı biber. Özellikle kırmızı biberin çok etkisi var.

Gayet normal. Örnek olarak:
Burada daha 1.5 aylık
NDlErY.jpg

Burada ise yaklaşık 1 yaşında:
k6GvBr.jpg