Karadeniz Pet

Sürekli Çiftleşmelerine Rağmen Yavru Çıkmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aekenay

Yeni Üye
İkiside 1 yaşının üstünde bu sıralar sürekli çiftleşiyorlar ve dişi sürekli yumurtluyor fakat kuluçkaya yatmıyor yaklaşık 7 8 tane yumurtladı ama yuvalığın içinde şuan 4 tane yumurta var. 2. yumurtlayışında 1 tanesi doluydu ama yavru yumurtadan çıkmadan öldü. Ne yapmam gerekir.

Dişi dış etkenlerden dolayi strese giriyor belli ki. Kafese pek yaklasmayin kuşlari strese sokacak şeylerden uzak durun. Yem ve su dışında pek yaklasmayin yuvaligi sürekli kontrol etmeyin. Birde mama veriyosaniz havucu fazla koymayin kızışma durumu aşırı olmasin.

Dişi dış etkenlerden dolayi strese giriyor belli ki. Kafese pek yaklasmayin kuşlari strese sokacak şeylerden uzak durun. Yem ve su dışında pek yaklasmayin yuvaligi sürekli kontrol etmeyin. Birde mama veriyosaniz havucu fazla koymayin kızışma durumu aşırı olmasin.
yumurtlamaya başladıktan sonra kafese yaklaşmadık bile ama 1 ayı doldurdular ve sürekli çiftleşiyorlar şimdilik ayırdık. ayırmanın bi yararı olur mu?

eş tutmuş kuşu neden ayırdınız. eziyet hayvanlara

Kafesin konumu insan boyundan aşagıdaysa ve sürekli girilen bir odaysa dişi yatmayabilir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belki erkek yatirmiyor? Kuşları takip et. Çözümü en iyi sen bulursun. Dişi yatmak istemiyor mu yoksa erkek mi yatirmiyor takip etmek gerek .Dişi ayrı iken yumurtalara yatıyor mu ?

Eşinden ayırmak Neden eziyet olsun istedigini yapardı sahibi hani öyle diyordunuz bana cevap olarak.

ya bak sağda solda hala laf vurmaya çalışıyosun ben tartışma çıkmasın diye bişey demiyorum ama eleştiri kabul edemiyosan insan içine çıkma sen terapiye falan git toplumun senin gibi insanlara ihtiyacı yok. eletiri kabul edemiyosan böyle forumlara gelipte üye olma yorum yapma senin burda huzursuzluk çıkarmaya hakkın yok. sen git ister sarımsağı tüm tüm yuttur kuşuna umrumda değil konu ordan başladı. eleştiri nedir nasıl yapılır, neden insanlara saldırılmaz, karşındaki kadınsa nasıl konuşulur, edep nedir nasıl edepsizlik yapmadan konuşulur, insanlar yardım için soru sorunca konunun altında kendine yediremediğin laf veren kişiyle nasıl tartışılmadan konuşulur, sağda solda konularda laf atmadan nasıl yorum yapılır?? bunları öğren öyle gel. ha en önemlisi formun admini uyardığı halde kafana göre at koşturamazsın. bende bilirdim sana daha önce lafını vermesini ama ben bu forma burda ki insanlara saygımdan sustum ama sen saygısızlığı iyice ilerlettin daha susacak değilim. ben burda bildiğim ve TECRÜBEM olan konularda insanlara yardım etmeye geldim çooook uzun zaman oluyor. senin gibi çok insan geldi geçti burdan. ne bilirsen bil insanlara faydan olmadığı üslup bilmediğin sürece yerin olmaz hiç bi yerde. egonu tatmin etmeye çalışma bak yeri gelince seninde seviyene düşebilirim. @alpdna @Ahmet ASLAN

Terbiyesiz,haddi aşan,saldırgan laflarını kullanan insanın saygıdan bahsetmesi ne kadar garip.
Önceki yazıda eş konusuna bana durduk yere verdiginiz tepkiye ragmen şimdi niye eşi ayırdınız demeniz ne kadar garip.Yorumlarınızı silip nokta koymanız da birşeyin göstergesi olmalı.Ben sizden,ve bana karsı durduk yere algı olusturmanızdan şikayet çiyim. @Ahmet ASLAN @alpdna
Lütfen hakkaniyetli olun sizden ricam bütün yazıları diger konulardakileride dikkatli okuyun.
Diger yerde benim isterseniz eş almayın hayvanlara nasıl gözle baktığınız önemli dedigimi bir sürü konuşmamı ve asla insanları yargılama dıgımı görürsünüz.Böyle art niyetlere sahip biri degilim.

Son düzenleme:
Ikinizin tartışması inanılmaz saçma , hele de evcil besleyen birine kuşuna eş al demek !!! onu bir sorun yumağının içine itmekten farksız . Yeni gelen dişi kuşumu dövdü diye çok yazı gördük . Hatta öldürenler bile oldu. Baş ağrısından başka birşey değil.

Çiftleşmekde kuşlar için zaruri bir ihtiyaç değil bu bir . Belki kuşun bir rahatsızlığı var ?bu iki ? Çiftleşmeyen kuş ölüyor mu ????? Muhabbet beslemekteki amaç üretmek mi ? Insanı hayvan beslediğine pişman etmek mi istiyorsunuz ? Eş alınınca hicbisey eskisi gibi olmuyor, kuş tek alındı ise tek bakılmalı . Sonradan gelen kuşun faydadan çok zararı dokunur. Istisnası vardır ama sayılıdır . Haksızsın .

1-1.5 yaş arası kuşlarda gerginlik normal . Eş almak da bir çözüm değil. Senin kuşun mutlu diye herkesin kuşu yada kendisi mutlu olacak değil.

Ya yeni gelen kuş eldekini öldürürse ? O canı geri verebilecek misin????? Hangi mantıkla öneri de bulunuyorsunuz?

Konuda eş tutmuş , kuluçkaya başlamış kuşlar var . Başarısız olmuşlar . Erkek kuluçkadan kaldırmıyorsa , Ayırmak bir çözüm değil tabiki de .

Ikinizin tartışması inanılmaz saçma , hele de evcil besleyen birine kuşuna eş al demek !!! onu bir sorun yumağının içine itmekten farksız . Yeni gelen dişi kuşumu dövdü diye çok yazı gördük . Hatta öldürenler bile oldu. Baş ağrısından başka birşey değil.

Çiftleşmekde kuşlar için zaruri bir ihtiyaç değil bu bir . Belki kuşun bir rahatsızlığı var ?bu iki ? Çiftleşmeyen kuş ölüyor mu ????? Muhabbet beslemekteki amaç üretmek mi ? Insanı hayvan beslediğine pişman etmek mi istiyorsunuz ? Eş alınınca hicbisey eskisi gibi olmuyor, kuş tek alındı ise tek bakılmalı . Sonradan gelen kuşun faydadan çok zararı dokunur. Istisnası vardır ama sayılıdır . Haksızsın .

1-1.5 yaş arası kuşlarda gerginlik normal . Eş almak da bir çözüm değil. Senin kuşun mutlu diye herkesin kuşu yada kendisi mutlu olacak değil.

Ya yeni gelen kuş eldekini öldürürse ? O canı geri verebilecek misin????? Hangi mantıkla öneri de bulunuyorsunuz?

Konuda eş tutmuş , kuluçkaya başlamış kuşlar var . Başarısız olmuşlar . Erkek kuluçkadan kaldırmıyorsa , Ayırmak bir çözüm değil tabiki de .
Evcil olmayan kuslarda birbirini öldürüyor.ne alakası var ki bunla...Bu es tutmayla alakalı bir mevzu.evcil olup olmamakla degil birşey diyorsunuz ama neye göre diyorsunuz.kim ölür dedi ki eşleşmeyince ? Belki bir rahatsızlıgı mı var :) tek bakılmalıysa niye ona eş yaratıldı ? :) yeni gelen kuş ya öldürürse öyle mi.Yahu ona bakarsan ben kendi kendini bile yolup öldüren kus gördüm 1000 de 1 ihtimale göre nasıl konuşuyorsunuz ?...Bir sürü şey yazmıssınız ama inanın komik olmuş...Çoğu insan hayvana göre davranmak degil de hayvanı kendine uydurma sevdasında olduğu icin böyle dusunuluyor.Yok elimde uyusun omzuma konsun öyleyse oyuncak alınsın hayvan degil.Üstelik ben fikir belirttim ne hakaret var ne de baska bir saygısız durum.İsteyen de istediğini yapar sonucta.Kimseye silah dayamadık böyle yap diye ? Ben hanımefendinin eş alınmalı dediğimde bana karsı algı oluşturup kendisinin niye eşten ayırdın eziyet değil mi demesinede şaşırdım.

Son düzenleme:
Burda konusmadıgı icin alısamadığı icin kusları petshopun pis ortamına bırakanlar oldu,yanlıs öneriler olduğu icin ölen kuslar oldu.O zaman neredeydiniz ben bi eş alın önerisi yaptım yoksa fıtrata ters olur dedim diye bana cıkısıldı sonrasında hakaret edildi Kötü birşey mi dedim ? Anlamak zor. Bakın ona bir soru soruyorum bana diyor git terapiye toplumun sana ihtiyacı yok.seviyen dusuk vs.neler neler diyor bide saygıdan bahsediyor. tepki gören ben nedense :)

Son düzenleme:
Birbirimize saygılı olalım.
Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri