Karadeniz Pet

Sürekli kabarma ve kafası arkada uyuma problemi

sailor

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

1,5-2 aydır bizde olan kuşumuz son bir haftadır halsiz ve hasta..

Önce petshop'un verdiği bir ilaç kullandım ( AXTIM ) 5 gün kadar fakat düzelmedi, bugün veterinere götürdüm bir antibiyotik verdi ( ERITROTEK ) ve bir hafta kullanmamı istedi, sonrasında kontrole çağırdı..

dışkısıda sıvı, hatta bugün dahada sıvılaştı..

Kuşun şuanki durumunun, ilaçların ve dışkısının resimlerini ekledim..

Yem yemesinde ve su içmesinde problem yok..

Başka ne yapabilirim, tedavi için doğru yolda mıyız, yardımınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• A.JPG
    A.JPG
    681.8 KB · Görüntüleme: 43
  • D.JPG
    D.JPG
    731.9 KB · Görüntüleme: 43
  • E.JPG
    E.JPG
    632.8 KB · Görüntüleme: 40
  • F.JPG
    F.JPG
    477.5 KB · Görüntüleme: 39
  • B.JPG
    B.JPG
    777.6 KB · Görüntüleme: 35
  • C.JPG
    C.JPG
    686.8 KB · Görüntüleme: 33
Zaten antibiyotik kullanmaya başlamışsınız. Sık sık kafes temizliği, özellikle taban temizliği yapmaya özen gösterin. Beklemekten başka çare yok.

teşekkürler, cevabınızdan anladığım kadarı ile durum ciddi olabilir sanırım?

Durum ciddi gözüküyor ve uzaktan çekilen resimlerle teşhis koymak çok zor oluyor. Veterinerin dediği şekilde ilacı düzenli uygulamaya devam edin.

Bir haftadır hasta olduğunu yazmışsınız, bu uzun bir süre. Takibini yapmadığım için bir şey diyemem ama bir haftadır bu şekildeyse, epeyce yıpranmıştır. Ciddi olsa da olmasa da ilacın etkisini göstermesini beklemelisiniz.

Teşekkür ederim, kuşun durumu ve tedavi süreci hakkında tekrar bilgilendireceğim..

Axtım ve eritro tek ikisi de benzer etkili antibiyotiklerdir. Dışkının net bir fotografını paylaşın mantar hastalığı olabilir. Eğer mantarsa antibiyotik yetijlemekten başka işe yaramayacaktır. İkinci antibiyotiği ne kadar süre kullandınız ?

Geçmiş olsun kanarya yemide verin veterinerin verdiği inşaallah işe yarar

Geri