Karadeniz Pet

Sıcak bir yaz günüydü

Aubadebo

Yeni Üye
Mutfakta sigara içiyordum . Bi çift kanat sesi geldi , şaşırdım akşam vaktiydi . Bi baktım bi maviş üstüme doğru geliyor. Direk omzuma kondu ve beni mat eden o bakışı yaptı. Hemen pencereyi kapadım ve şok olmuş bir şekilde 10 15 dakika ne yapacağımı bilemedim. 6. Katta oturuyorduk bir muhabbet kuşunun buraya kadar uçması imkansız dedim kendi kendime mutlaka bir komşumuza ait olmalı diye düşündüm. Hiç de olmasını istemeyerek. Sonra biraz bekledim ve salona bıraktım kuşu. Hemen dışarı fırladım saat 1 gibiydi petshop ların kapalı oldugu aklıma gelmedi, heyecandan. Arkadaşımı aradım , memleketine gitmişti. Olsun babana söyle versin dedim tamam dedi sağolsun hemen kafes yemlik suluk temin ettim. Yemi olmadıgı için ekmek içi verdim ve doyasıya yedi. Yaklaşık 2 ay geçti ve ben üniversite için 3 gün sonra ayrılacağım. Ne yapacağım bilmiyorum ailemin güvenle bakacagına eminim fakat özlemini nasıl gideririm bilemem :))

çok şirinmiş umarım ömrü uzun olur :)

İnşallah sabah çıkıyorum akşam geliyorum ailemden önce ona bakıyorum onunla ilgileniyorum Allah'ıma şükürler olsun şanslıyım onu bana bahşettiği için :D
adınıza mutlu oldum :) uzun ömürler versin kuşunuzada sizede :D

Ya hocam o kuş Ablamların kuşuna çok benziyor. Temmuz ayında kafesten kaçmıştı. Ümraniyede oturuyorlar. Ablamın kızı hala ağlıyor onun için.

Size istediğiniz bir kuşu alırız yeterki yeğenimin krizleri dinsin. Başka kuş istemiyor. İlla da onu istiyor.

Çok üzüldüm ama malesef ama satılık değil . Duygularımı yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum . Gerçekten üzüldüm küçük bir kızın dileğini yerine getirmek isterdim ama bu mavişim olunca geçersiz kalıyor kusura bakmayın :(

Satın demiyorum zaten. Hangi kuşu isterseniz isteyin size alalım. Ele alışık olan hatta konuşan bile olabilir. Fiyatı da önemli değil. Yeterki yeğenim daha fazla üzülmesin...

Ele alışkın konuşuyor ama satılık degil gerçekten kusura bakmayın o elimden giderse bidaha uyuyamam herhalde gerçekten üzgünüm

Hocam asıl siz kusura bakmayın. Küçük bir şaka yaptım. Umarım kızmadınız bana. Nasıl bir tepki vereceğinizi merak ettim sadece :) Ümraniyede akrabam bile yok :D

Valla üzülmüştüm bende ben bu kadar üzülürsem küçük kız nasıl üzülür diye kötü şaka diyelim :)

:) tatlı bir şaka olmuş Bu arada güzel bir erkek kuş sağlıkla besleyin keyifli hobiler

:D Çok tatlı maşallah kuşa bağlılığınız çok iyi keşke herkes böyle sahiplense hayvanlarını. Bakamıyorum deyip eşe dosta bırakmak ya da sokağa bırakmak çok acımasızca. Umarım bi çaresini bulursunuz.

Galiba tek çarem ayda bir ev ziyaretinde görmek :( Ve yaza kadar beklemek .

Eğer yurtta kalmayacaksanız veya eve çıkarsanız kuşu götürebilirsiniz. Çaresi bu olur ancak.

Geri