Karadeniz Pet

Sık sık Tüy Dökümü ve Halsizlik

furkan00

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumun dönemlik tüy dökmesi bir hayli arttı. Bu günlerde yine tüy dökmeye başladı. Haline gerçekten çok üzülüyorum. 1buçuk yaşında. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar deli gibi oyun oynardı benimle, çok hareketliydi. Sürekli ilgi görmek ister, çok sıcak kanlı hareketler sergilerdi. 1 ayı geçkindir kimseye ilgisi yok. Kafesinden çıkmıyor, kapısı açık olduğu halde en fazla kapısına çıkıyor orada saatlerce bekliyor. Kafesin tepesine bile tırmanmıyor ve kimseye uçmuyor. Vücuduna bakmak için ele almak istediğimde felaket şekilde bağırıp resmen çığlık atıyor. Dokunduğum an feryat figan.. Kuşumu aldığımdan bu yana çok sağlıklıydı, ev üretiminden almıştım.

Bu durum normal mi lütfen birisi yardım etsin, ne yapmalıyım, ne etmeliyim. Küçük dostumu böyle görmek gerçekten beni çok üzüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: mama yapıp suyuna da B vitamini ilave ettim. Bekliyorum şimdillik

Güncel fotoğrafları:

V63yQP.jpg

V6ewMf.jpg

Dışkısı nasıl ? Gördüğüm kadarıyla kuş tüyde değil ara tüyüne girmiş çıkmıştır belki kuşunuz dişi ve kızgın siz yine dışkıyı ekleyin bakalım..

Dışkısı normal sorun yok. Bol bol ilgilenin eski haline döner..

Bence kuş kızgınlık tan agresif. Eş almayı düşünmüyorsanız elma yulaf verebilirsin kızgınlığı alır tüy yapısına faydalıdır. Yulafı az ver ama çok fazlası tüye sokuyor diyorlar.

Geri