Karadeniz Pet

Sık sık tüy döküyor

ClydeShelton

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum 2 3 ayda bir tüy döküyor tüy döneminde olmamasına rağmen küçük küçük fazlasıyla tüy görüyorum kafesinde neden olabilir ? beslemesinde keyfinde dışkısında herhangi bir sorun yok vitaminini probiyotiğini eksik etmeyip temizliğini de düzenli yapıyorum tek yaşıyor 1 yaşında erkek

Ortam ısısı yüksekse kuş tüyden çıkamıyor olabilir. Bulunduğu ortam kaç derece ?

Ayrıca nasıl bir yem kullanıyorsunuz ?

Ortam ısısı yüksekse kuş tüyden çıkamıyor olabilir. Bulunduğu ortam kaç derece ?

Ayrıca nasıl bir yem kullanıyorsunuz ?
Evin ısısı ılık denebilir hatta soğuğa biraz daha yakın, kışın üzerinde polar battaniyesi hep var kafesin ön yüzü açık şekilde örtüyorum, kalitesine güvendiğim açık bir yem kullanıyorum bitince kapalı yeme geçeceğim

Tek kuş varsa açık yem kullanmayın tek kuş kaliteli yem de zorlamaz ayrıca gece kuşun üstünü de örtmenize gerek yok yemin içeriğin de neler var ?

Tek kuş varsa açık yem kullanmayın tek kuş kaliteli yem de zorlamaz ayrıca gece kuşun üstünü de örtmenize gerek yok yemin içeriğin de neler var ?
Bitsin kapalı yem alacağım gece üstüne örtmessem ışık yansımalarından korkup çırpınabiliyor o yüzden yazın tülbent ile örtüyorum kışın battaniye ile, yem karışık içerisinde boyalı şeylerden de yok

Aynı sıkıntı bende de var. Sorduğum kişilerden bana söylenenleri aktarayım. Sıcaklık ani değişiyorsa, kuş peteğe yakın bir yerde ise sık sık tüye girermiş B vitamini takviyesi yapmam söylendi

Geri