Karadeniz Pet

Sırt bölgesinde ur var...

imo

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar :)

Muhabbet kuşumun sırt bölgesinde dışarı doğru çıkıntı yapan bir oluşum var. Önceleri pek dikkate almadım, sağlığı neşesi yerinde olduğu için geçebileceğini düşündüm ancak gün geçtikçe büyüyor...Forumda araştırdım, iltihap kurutucu antibiyotik enjekte etmek gibi bir çözüm önermiş bir arkadaş ama bunu yapabileceğime emin değilim...Başka bir öneriniz var mıdır?

Ekli dosyalar

• DSC_2277.JPG
    DSC_2277.JPG
    533.7 KB · Görüntüleme: 30
  • DSC_2263.JPG
    DSC_2263.JPG
    175.7 KB · Görüntüleme: 33
Aktardan sirke ruhu alın. Her gün kulak temizleme çubuğu ile az az sürün. Altını çiziyorum az miktar sürün. Uru kurutucaktır. Ondan sonra da kendisi düşer zaten. :)

• Beğen
Tepkiler: imo
Kuşların kuyruk başında bir yağ bezesi olur. O beze ile tüylerini yağlarlar. Yanılmıyorsam tümör diye bahsedilen bölge orası. Kuşa fazla zararı oluyor mu ki?

• Beğen
Tepkiler: imo
Aktardan sirke ruhu alın. Her gün kulak temizleme çubuğu ile az az sürün. Altını çiziyorum az miktar sürün. Uru kurutucaktır. Ondan sonra da kendisi düşer zaten. :)
Teşekkürler! Pazartesi başlarım hemen :)

Kuşların kuyruk başında bir yağ bezesi olur. O beze ile tüylerini yağlarlar. Yanılmıyorsam tümör diye bahsedilen bölge orası. Kuşa fazla zararı oluyor mu ki?
Aslında anlaşılır bir zararı olmuyor sadece gittikçe büyümesi ve şeklinin değişmesi beni endişelendirdi. Çok geç olmadan bir şeyler yapılabilecekse yapmak isterim.

Ben onu iyice araştırdım. Sirke ruhu kesinlikle sürülmemesi gerekiyor. Canını yakıyormuş hayvanın.

Benim tavsiyem en yakın zamanda egzotik hayvanlara bakan bir veterinere gitmeniz. Operasyon ile alıyorlar orayı.

Ben onu iyice araştırdım. Sirke ruhu kesinlikle sürülmemesi gerekiyor. Canını yakıyormuş hayvanın.
Sirke ruhu çok çok az bi miktar sürüldüğü sürece zararı olucağını sanmıyorum. Miktarı kaçırılırsa hayvanın canını acıtıyor evet. Dikkatli bir şekilde kullanılması gerek

Sirke ruhu çok çok az bi miktar sürüldüğü sürece zararı olucağını sanmıyorum. Miktarı kaçırılırsa hayvanın canını acıtıyor evet. Dikkatli bir şekilde kullanılması gerek
Dış tümörlerde etkisi olabilir fakat hayvanın tüy dokusunda hasara yol açma durumu söz konusu sanırım. Nede olsa kuşun kendini temizlemek ve yağlamak için kullandıgı hormonal bir bezden söz ediyoruz

Tam olarak ur olduğundan da emin değilim. Belkide yağ toplanıyor? Asidik sıvıların yağ dokularında, deride ve homonsal öneme sahip bir bölgede ne gibi etkileri olabileceğini kestirmek zor. En iyisi bizzat işinin ehli bir veterinerin görmesi.

Dış tümörlerde etkisi olabilir fakat hayvanın tüy dokusunda hasara yol açma durumu söz konusu sanırım. Nede olsa kuşun kendini temizlemek ve yağlamak için kullandıgı hormonal bir bezden söz ediyoruz
Yani hocam Ur olma ihtimaline karşı ne yapılabileceğini yazdım. Ama tabi ki arkadaşların dediği gibi veteriner e gidip alınması olması gereken

Geri