Karadeniz Pet

Sıvı dışkılama

Ayrton89

Yeni Üye
Merhabalar, kuşum kanat tüylerini yolmakla birlikte sıvı dışkılamaya başlamıştı. Bunun üzerine dönüşümlü olarak haftada bir sirkeli su haftada 2 gün isadur ve yem olarakta aspur verdim. Kanat tüyleri yeniden çıktı uçabiliyor ancak dışkılaması hala fotoğraftaki gibi bir kısmı koyu ve sarı sıvılı. Şuan sadece aspur yem ve haftada 1 suyuna vitamin veriyorum (avisol a) Sade darı yem verince dışkısı bembeyaz oluyor. Çok uğraşsam da Meyve sebze de tüketmiyor. Sizce beslenme diyetini düzeltmek için nasıl devam edeyim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Ekli dosyalar

• IMG_20181030_121836_HDR.jpg
    IMG_20181030_121836_HDR.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 58
Sıvı dışkılamadan çok dışkı rengi bana tuhaf geldi. Kuşun fotoğrafını paylaşır mısınız?

Suluğundaki tam dolu suya dört beş damla elma sirkesi damlatın. Bu uygulamayı iki üç gün tekrarlayın. Gelişmeleri ve dışkı fotoğraflarını bizle paylaşın duruma göre fatklı yorumlar yazılır.

Dışkıya normal denilemez. Bir iki gün içinde hala bu şekilde dışkılama devam ederse veterinere gidin.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Bugün daha öncede çok severek tükettiği mavi boncuk marka yem aldım. Tarihine özellikle dikkat ettim taze olsun diye yakın tarihli karışık bir yem aldım. Şu an tekrardan dışkılama beyaza döndü. Suyuna 3 gün sirke koydum bugün itibariyle Avisol A damlattım 2.5cc /100ml Benim anladığım,
Aspur yem - siyah macunumsu dışkı + sarı idrar
Karışık yem- beyaz,açık yeşil homojen dışkıya sebep oluyor. Kuşun keyfi yerinde uçuyor, konuşuyor. Ötüyor.
Daha önce (2 ay) uçucu büyük knat tüylerini yolduydu onlar yeniden çıktı bu sürede uçamadı tüyleei yeniden çıktı ama şu dışkı işini hala çözemedim.

Ekli dosyalar

• 1541443469813..jpg
    1541443469813..jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 27
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Bugün daha öncede çok severek tükettiği mavi boncuk marka yem aldım. Tarihine özellikle dikkat ettim taze olsun diye yakın tarihli karışık bir yem aldım. Şu an tekrardan dışkılama beyaza döndü. Suyuna 3 gün sirke koydum bugün itibariyle Avisol A damlattım 2.5cc /100ml Benim anladığım,
Aspur yem - siyah macunumsu dışkı + sarı idrar
Karışık yem- beyaz,açık yeşil homojen dışkıya sebep oluyor. Kuşun keyfi yerinde uçuyor, konuşuyor. Ötüyor.
Daha önce (2 ay) uçucu büyük knat tüylerini yolduydu onlar yeniden çıktı bu sürede uçamadı tüyleei yeniden çıktı ama şu dışkı işini hala çözemedim.
Bu beyaz dışkı cıvık mı sert mi? Yeşil kısımlarını göremedim.

Çok cıvık değil kıvamı normal sağlıklı kuş dışkısı kıvamında ama rengi çok açık yeşil neredeyse beyaz denecek kadar.
Bu beyaz dışkı cıvık mı sert mi? Yeşil kısımlarını göremedim.

Ekli dosyalar

• 1541444932998..jpg
    1541444932998..jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 21
Susuz kalıyor olabilir mi? Maden suyunun gazını kaçırın kuşun suluğuna 2/3 oranında koyun 1/3ü normal su olsun. Bu denemenizden sonraki dışkı gelişmelerini bizle paylaşım.

Suyu çok güzel tüketiyor aslında deyim yerindeyse lıkır lıkır götürüyor mineral bloğu (preslenmiş kum gibi olandan) ve kireç bloğu da var. Kum gibi olanı hep tırtıklıyor kuş kumu da atıyorum yemine. Yarın dediğinizi de uygulayayım

Suyu çok güzel tüketiyor aslında deyim yerindeyse lıkır lıkır götürüyor mineral bloğu (preslenmiş kum gibi olandan) ve kireç bloğu da var. Kum gibi olanı hep tırtıklıyor kuş kumu da atıyorum yemine. Yarın dediğinizi de uygulayayım
Yeni dışkıların fotoğrafını paylaşmayı unutmayın. Yumurta maması yapın yedirin.(bir günden fazla durmasın bozulur)

Yaklaşık bir aydır haftada 1 sirke suyu, 2 gün vitamin (avisol-a) yem olarak darı-aspurşeklinde diyete devam ettim. Bugün kuşun popo kısmının karına doğru üstünde bir şişkinlik farkettim. İçi sıvı dolu gibi sanki. Dışkı rengi ise aynı ve çok sık dışkılıyor (5 dakikada 1) fotoğrafını ekliyorum acaba bu yağ mıdır yoksa tümör mü bilemedim ama çok yumuşak sanki su toplamış gibi. Sizce bunun sebebi nedir?
Yeni dışkıların fotoğrafını paylaşmayı unutmayın. Yumurta maması yapın yedirin.(bir günden fazla durmasın bozulur)

Ekli dosyalar

• IMG-20181203-WA0010.jpg
    IMG-20181203-WA0010.jpg
    127.4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20181203_180242.jpg
    IMG_20181203_180242.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20181203-WA0008.jpg
    IMG-20181203-WA0008.jpg
    109.5 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20181203-WA0009.jpg
    IMG-20181203-WA0009.jpg
    133.8 KB · Görüntüleme: 13
Kuş dişi olsa yumurta var diyecektim ama erkekmiş veterinere gidin.

Geri