Karadeniz Pet

Sağlıklı mı

Mooncake

Yeni Üye
Forpus papağanımı daha dün aldım ve petshop’la sürekli iletişim halindeydik gelmesini bekliyordum ve yeni yoldan geldi. Petshop 2 gün ölme ihtimali var çünkü yoldan geldi ve çok küçük dedi. Dal darı istedim belki yem kırmayı öğrenememiştir diye onu kafese koyduğum an yedi. Normal yem yediğini de gördüm. Tek sıkıntı tünekte dururken bir parmağı hafif havada duruyor gibi. Şuanda kafasını vucuduna gömmüş halde uyuyor. Çok küçük ve güçsüz düştüğünden başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Ona iyi bakmak için yapmam gerekenler nelerdir?

Ekli dosyalar

• A0A1BCCB-48FB-43A5-A674-BB10FEAA9811.jpeg
    A0A1BCCB-48FB-43A5-A674-BB10FEAA9811.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 36
Görünüş olarak sağlıklı. Düzenli dışkı kontrolü yapın, kuşun hareketlerini gözlemleyin. Taze meyve sebze verin. Yemini düzenli üfleyin(kabuklarını) ve değiştirin, suyunu günlük yenileyin. Kafes temizliğini haftada iki yapın. Cereyandan koruyun, soğuktan koruyun. İlginizi eksik etmeyin.

Görünüş olarak sağlıklı. Düzenli dışkı kontrolü yapın, kuşun hareketlerini gözlemleyin. Taze meyve sebze verin. Yemini düzenli üfleyin(kabuklarını) ve değiştirin, suyunu günlük yenileyin. Kafes temizliğini haftada iki yapın. Cereyandan koruyun, soğuktan koruyun. İlginizi eksik etmeyin.
Sağolun ama bir parmağı havada incinmiş olabilir mi basıyor ama tünekte dururken havada kalıyor fotoğrafta biraz belli.

Ekli dosyalar

• 0483FCD2-4CA1-4C01-B7D3-71154FAE11DB.jpeg
    0483FCD2-4CA1-4C01-B7D3-71154FAE11DB.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 28
Bazen kuşlar ayaklarını karnına çekerler, sürekli ayağı böyleyse incinme olabilir. Veterinere gidebilirsiniz. Kuşun kuyruğuna noldu?

Bazen kuşlar ayaklarını karnına çekerler, sürekli ayağı böyleyse incinme olabilir. Veterinere gidebilirsiniz. Kuşun kuyruğuna noldu?
Petshopdaki adamın elini bir sultan papağanı ısırmış elindeki kan bulasmıs tutmaya calışırken bize öyle söylendi umarım öyledir. Ayağı da düzenli olqrak iki veya bir parmağı havada duruyor o şekilde.

Petshopdaki adamın elini bir sultan papağanı ısırmış elindeki kan bulasmıs tutmaya calışırken bize öyle söylendi umarım öyledir. Ayağı da düzenli olqrak iki veya bir parmağı havada duruyor o şekilde.
Veterinere nolur nolmaz kontrol ettirmeniz kuşun sağlığı açısından çok iyi olur.