Karadeniz Pet

Safran kolonyası kuşa zarar verir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kızagan

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşların olduğu odada safran kolonyası kullanıyorum odanın havası değişsin diye ara sıra malum kış havalandıramıyoruz.
Acaba kuşlara bi zararı dokunur mu ne dersiniz?

Kuşların bulunduğu ortamda bu tarz şeyler sorun yaratabilir. Kendiniz için bile. Astıma yol açan şeyler bunlar.

Ara sıra dediğim haftada 1 filan. Havalandirilmayinca oda cidden çekilmez oluyor. Zaten uçucu. Oda spreyi zararlı diye kullanmıyorum. Bilemedim.

Uçucu olması ortam sıcaklığında gaz hale geçmesi demek. Oda parfümünden bir farkı olmuyor yani. Yine de haftada bir pek sorun olmaz herhalde. Evimdeki kuşlarım için pencere açamadığımda kapıları açarım. Bu şekilde de yapabilirsiniz.

Anladım teşekkürler bundan sonra kullanmaya özen göstereceğim.

Kuşların konumu ve odanın küçüklüğü itibariyle havalandırmaya müsait değil anca yazın olur o dediğin. Bu soğuk kıyamette senin için 5 10dk dediğin o hava kuşların hasta olması için yetiyor da artıyor bile. 1.5 yaşındaki dişi kuşumu bu "5dk"lık havalandırma sebebiyle kaybettim. Üslubunuzu düzeltin yahut bilip bilmeden yorum yapmayın.

Arkadaş nasıl havalandıramıyorsun? 5-10 dak aç camı kapıyı, sonra kapat yine. Hayvanlar ve insanlar oksijenli solunum yaparlar. Kolonya seni kurtarmaz.
Arkadaşımız foruma yeni katılmış ve bir bilgi sahibi olmak istemiş. Eleştirmek kimseye düşmez, fikrini söylersin ya da susarsın. Uzun süredir yorumlarına denk geliyorum, insanlarla iletişim şeklin çok yanlış, haberin olsun bu durumdan.

Dik başlılığa devam. Ön yargılarınızı kendinize saklayın.
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Dediğiniz gibi ufak bir cereyan bile hasta olmalarına ve bazen kayıplar vermemize sebep olabiliyor. Direk havadan değil de yakın mesafeden halıya dökerseniz bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Tekrardan görüşmek üzere, hoşçakalın.

Arkadaşımız foruma yeni katılmış ve bir bilgi sahibi olmak istemiş. Eleştirmek kimseye düşmez, fikrini söylersin ya da susarsın. Uzun süredir yorumlarına denk geliyorum, insanlarla iletişim şeklin çok yanlış, haberin olsun bu durumdan.

Kiminle nasıl iletişim kuracağım beni ilgilendirir.
Kendi işine bak kardeşim.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Dediğiniz gibi ufak bir cereyan bile hasta olmalarına ve bazen kayıplar vermemize sebep olabiliyor. Direk havadan değil de yakın mesafeden halıya dökerseniz bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Tekrardan görüşmek üzere, hoşçakalın.

Sağ olun. Zaten kafeslerine dökmek gibi bir şey yapmıyorum asla. Kendi elime filan döküyorum. Bundan sonra yapmayacağımı belirttim zaten. Tekrar teşekkürler, iyi günler.

Birbirimize saygılı olalım. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri