Karadeniz Pet

Ankara SAHİPLENDİRME ÇİFT

MrCool

Yeni Üye
Çift olarak !!açıklamadaki şartları karşılayanlarlara!! sahiplendirilecektir.
(satma ilanı değil sahiplendirme ilanı olduğu için kuşlar hakkında detaylı bilgi vermedim eğer almak isteyen kişiyi uygun görürsem her türlü bilgiyi iletebilirim)

LÜTFEN SADECE AÇIKLMADAKİ ŞARTLARI KARŞILAYANLAR İLETİŞİME GEÇSİN!

ANKARA

Kuşları üretip para kazanmak için değil dost olarak alacak. Lütfen kesinlikle ama kesinlikle petshop ve üretimciler yazmasın kalplerini kırarım sadece ama sadece bu kuşları evcil hayvan olarak evinde ona yuva sevgi ve bolca ilgi verebilcek maddi değeri ile ilgilenmeyip kuşlarla düzenli ilgilencek sevip ailesinden görecek kişiler iletişime geçsin.

Kuşlarla her gün konuşacak, ilgilenicek.

Haftada en az 2 gün uçuracak

Kuşları olduğunun bilincinde hareket edecek – camı , kapıyı açık unutmayacak, tatile giderken yemleri vs için başkasına emanet edecek-

Kuşların sularını her gün, yemlerini en fazla 3 gün arayla tazeliyecek.

Yazın kafese banyoluk takarak banyolarını yaptırabilecek.

Kuşların kalamar kemiği, mineral blok, aralarda meyve, multivitamin, hastalıklarında uygun vitaminleri alıp düzenli olarak uygulayacak.

Bir hevesle alarak değil ömür boyu bakımlarını yaparak ilgilenecek.

Şu an elinde en fazla 1 çift kuşu olan. (lütfen elinde daha fazla kuşu olanlar yazmasın)

Kuşu süs-oyuncak olarak değil ailesinin bir parçası olarak almak isteyen.

Elinde şu an kuşları koymak için minimum 60 cmlik kafes içinde en az 2 oyuncak ve bolca tünek ile yeteri kadar suluk ile yemlik ve de kalamar kemiği mineral bloğu olan (kafesin ve kafesi koyacağı yerin fotosu istenecektir)

KISACASI KUŞLARI AİLENİN ÜYESİ OLARAK ALIP ONLARA KABULLENCEK HER GÜN ÖZEL İLGİ GÖSTERİP SEVECEK ONLARDAN BEKLENTİSİ OLMADAN BAKIMLARINI AKSATMADAN YAPACAK -AÇ BIRAKMIYACAK VS.- KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE ONLARDAN PARA KAZANMAYA ÇALIŞMAYACAK SADECE DOSTU OLARAK GÖRECEK

KİŞİLERE SAHİPLENDİRİLECEKTİR.

İlan iyi gibi de duruyor kötü gibi de. Ticari olarak üretilmemesini istemeyi bir nebze anlayabiliyorum. Lakin üreticiler zaten ev kuşları ile uğraşmayı hiç sevmezler. Zor üretilir ev kuşu çünkü.

İkinci konu niye 1 çift kuştan fazla kuşu olan yere veremiyorsunuz ki? Bir tane mama üreticisi bir arkadaş vardı halfsider üreten. Mesela o adamın salmasına beni atsam ben bile yaşarım. Ayrıca muhabbey kuşlarına bir sürü vermemek de gaddarlık bence. Onlar da bir sürüye katılsa fwna mı olur?

Kuşların suyunu bu siteye giren herkes zaten günlük değiştiriyordur diye tahmin ediyorum. Hatta ben artık yedekli suluk kullanacağım. Sebebi ise iki suluktan biri kuruyacak bir gün boyunca. Sonuçta sularını hergün tazelemek o suluktaki zararlı patojeni gidermeyebilir. Islak olan suluğu bir gün boyunca kuru tutmak bakteri oluşumunu yok eder tamamen.

Yemlik konusunda ise neden 3 gün boyunca bekleyip geciktiriyoruz anlamadım. Az az koyup her gün değiştirmek daha iyi. Ayrıca akıllık yemlik şartını bence atlamışsınız. Bir diğer atladığınız konu ise yemlikte oluşan tozların elenmesi. Ya birde merak ettim satın alacak kişiye neden eloktrolit, probiyotik, gervit gibi kaliteli bir multivitamin, arı sütü bulunan bira mayası, kuş kumu, kuş kömürü, kuş toprağı, haftada bir buğday çimlendirme, dezenfektan için en azından virkon s, ayrıca a ve k vitamini, tüy değişimlerinde b vitamini, iç ve dış parazit ilaçları, bit ilacı, 3 günde bir malzeme bakımından zengin olan yumurta maması, karaciğer koruyucu, yabani sağlık tohumları gibi şartlar istemediniz? Bunlar önemli.

Geniş kafes isteğini anlayabiliyorum bunda problem yok. Ama havalandırma, aydınlatma ve hastalıklar konularına değinmenişsiniz kırıldım.

İşin özeti hiçbir üretici ya da petshop sizin kuşlarınızı çoğunlukla istesenizde almaz. Üretici yetişkin kuşların stresi ile uğraşmaz. İşin ucunda ortama adapte olamama sorunu var. Ayrıca yetişkinlerse ona geçilecek emeğe değmez. Petshopların da pek alacağını sanmıyorum. Onlar da yavru kuşu kolay satar. Yetişkinleri satmaları kolay olmaz.

Hepsini geçtim kimse kümesine yabancı kuş sokmak istemez. Sizi anlıyorum, üretici dediğin tek dişi kalmış canavarlara vermek istemiyorsunuz kuşlarınızı. Lakin bilmediğiniz şey Türkiye'deki üreticiler bu işi hobi olarak yapıyor ve emin olun sizden iyi yaparlar bakımlarını. üreticilerimiz bu konuda gerçekten iyidir. Kuşun dışkısından hastalığını bulurlar. Ayrıca kuşlarınızı neden bir muhabbet kuşu sürüsüne katmayacak kadar gaddarsınız? Onların ihtiyacı olan bir insanın gelip onlarla konuşması değil bir muhabbet kuşu sürüsüdür.

Bunların yanında zaten evde bakılmış kuşlar üretim için uygun değillerdir. Adamlar 5 yumurta alamadığı çifti bile elden çıkarırlar. Evcil çiftler üretimhane ortamında pek verimli olmazlar genelde. Ha tabii ki hiçbir şeyin garantisi yok ana emin olun iyi bakılır üreticide. Ama üretici almaz sizin kuşu. 😂

Yanlış anlaşılmasın kuşlarınız tabii ki değerli. Umarım ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Ayrıca yine umarım kuşlarınızı sahiplendirmek için geçerli bir nedeniniz vardır. Yoksa hakkınızda "bir heves kuş alıp bakamayıp geti veriyorlar" diye düşünmek zorunda kalacağım. Gerçi çok zorda kalmadan kuşlarınızı verecek birine benzemiyorsunuz. Ankara'da olsam kıllığına talip olurdum kuşa. Sgdgsgd

Yalnız kuşu alacak kişiye bence yukarda saydığım ihtiyaçları da şart koşun. Hatta oyun alanı falan da isteyin bence. Ama öyle küçük 20-20 oyun alanından bahaetmiyorum. En az 4 metrekare oyun alanı olmalı.

Umarım iyi birisi sahiplenir kuşlarınızı.

Arkadaşlar çevremdeki üreticilerden ve petshoplardan neler gördüm bilseniz emin olsun yargılamazsınız hasta kuşu ölümüne terk eden yem vermeyen vs vs gerçekten suç benim değil onların beni kendilerinden soğuttular

Ayrıca eleştirenler atladığı kısım bildikleri gibi şu an bu hayvanların hepsi parayla satılıyor ücretsiz sahiplendirme bulmanız imkansız sizce ben ücretsiz verip kendimi düşünmüyorsam bunun bir nedeni vardır değil mi ekstra bir şey istediğimi düşünmüyorum sadece kuşlara değer verecek birinin bakmasını istiyorum ben kuş baktığım süreçte afedersiniz ama öyle aptal kişilerle karşılaştım ki … haliyle bu hayvanların öyle birine gitmesini istemem

İlan iyi gibi de duruyor kötü gibi de. Ticari olarak üretilmemesini istemeyi bir nebze anlayabiliyorum. Lakin üreticiler zaten ev kuşları ile uğraşmayı hiç sevmezler. Zor üretilir ev kuşu çünkü.

İkinci konu niye 1 çift kuştan fazla kuşu olan yere veremiyorsunuz ki? Bir tane mama üreticisi bir arkadaş vardı halfsider üreten. Mesela o adamın salmasına beni atsam ben bile yaşarım. Ayrıca muhabbey kuşlarına bir sürü vermemek de gaddarlık bence. Onlar da bir sürüye katılsa fwna mı olur?

Kuşların suyunu bu siteye giren herkes zaten günlük değiştiriyordur diye tahmin ediyorum. Hatta ben artık yedekli suluk kullanacağım. Sebebi ise iki suluktan biri kuruyacak bir gün boyunca. Sonuçta sularını hergün tazelemek o suluktaki zararlı patojeni gidermeyebilir. Islak olan suluğu bir gün boyunca kuru tutmak bakteri oluşumunu yok eder tamamen.

Yemlik konusunda ise neden 3 gün boyunca bekleyip geciktiriyoruz anlamadım. Az az koyup her gün değiştirmek daha iyi. Ayrıca akıllık yemlik şartını bence atlamışsınız. Bir diğer atladığınız konu ise yemlikte oluşan tozların elenmesi. Ya birde merak ettim satın alacak kişiye neden eloktrolit, probiyotik, gervit gibi kaliteli bir multivitamin, arı sütü bulunan bira mayası, kuş kumu, kuş kömürü, kuş toprağı, haftada bir buğday çimlendirme, dezenfektan için en azından virkon s, ayrıca a ve k vitamini, tüy değişimlerinde b vitamini, iç ve dış parazit ilaçları, bit ilacı, 3 günde bir malzeme bakımından zengin olan yumurta maması, karaciğer koruyucu, yabani sağlık tohumları gibi şartlar istemediniz? Bunlar önemli.

Geniş kafes isteğini anlayabiliyorum bunda problem yok. Ama havalandırma, aydınlatma ve hastalıklar konularına değinmenişsiniz kırıldım.

İşin özeti hiçbir üretici ya da petshop sizin kuşlarınızı çoğunlukla istesenizde almaz. Üretici yetişkin kuşların stresi ile uğraşmaz. İşin ucunda ortama adapte olamama sorunu var. Ayrıca yetişkinlerse ona geçilecek emeğe değmez. Petshopların da pek alacağını sanmıyorum. Onlar da yavru kuşu kolay satar. Yetişkinleri satmaları kolay olmaz.

Hepsini geçtim kimse kümesine yabancı kuş sokmak istemez. Sizi anlıyorum, üretici dediğin tek dişi kalmış canavarlara vermek istemiyorsunuz kuşlarınızı. Lakin bilmediğiniz şey Türkiye'deki üreticiler bu işi hobi olarak yapıyor ve emin olun sizden iyi yaparlar bakımlarını. üreticilerimiz bu konuda gerçekten iyidir. Kuşun dışkısından hastalığını bulurlar. Ayrıca kuşlarınızı neden bir muhabbet kuşu sürüsüne katmayacak kadar gaddarsınız? Onların ihtiyacı olan bir insanın gelip onlarla konuşması değil bir muhabbet kuşu sürüsüdür.

Bunların yanında zaten evde bakılmış kuşlar üretim için uygun değillerdir. Adamlar 5 yumurta alamadığı çifti bile elden çıkarırlar. Evcil çiftler üretimhane ortamında pek verimli olmazlar genelde. Ha tabii ki hiçbir şeyin garantisi yok ana emin olun iyi bakılır üreticide. Ama üretici almaz sizin kuşu. 😂

Yanlış anlaşılmasın kuşlarınız tabii ki değerli. Umarım ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Ayrıca yine umarım kuşlarınızı sahiplendirmek için geçerli bir nedeniniz vardır. Yoksa hakkınızda "bir heves kuş alıp bakamayıp geti veriyorlar" diye düşünmek zorunda kalacağım. Gerçi çok zorda kalmadan kuşlarınızı verecek birine benzemiyorsunuz. Ankara'da olsam kıllığına talip olurdum kuşa. Sgdgsgd

Yalnız kuşu alacak kişiye bence yukarda saydığım ihtiyaçları da şart koşun. Hatta oyun alanı falan da isteyin bence. Ama öyle küçük 20-20 oyun alanından bahaetmiyorum. En az 4 metrekare oyun alanı olmalı.

Umarım iyi birisi sahiplenir kuşlarınızı.
Kendim yazdığım şartları sağlıyamdığımdan sahiplendiriyorum diyecekseniz ki o zaman niye aldınız çok haklısınınız buna cevap veremem ama en azından aldığım süreçte kuşları ticari bir amaçta kullanmadım değer vermeye çalıştım.

Ve sizde benim gibi uzun uzun yazmışsınız :) ama biliyorsunuz ki ben şimdi en yakın petshopa gitsem üstüne para alarak sahiplendirmem mümkün sizce ben bunu yapmıyorsam bazı şartları koymam da gerekmez mi ?

Evet ilana tekrar baktım yazarken biraz abartmış olabilirim eğer şartları karşılamasada kendini uygun gören ilanda neyi anlattığımı anlayan arkadaşlarda yazabilir.

Kendim yazdığım şartları sağlıyamdığımdan sahiplendiriyorum diyecekseniz ki o zaman niye aldınız çok haklısınınız buna cevap veremem ama en azından aldığım süreçte kuşları ticari bir amaçta kullanmadım değer vermeye çalıştım.

Ve sizde benim gibi uzun uzun yazmışsınız :) ama biliyorsunuz ki ben şimdi en yakın petshopa gitsem üstüne para alarak sahiplendirmem mümkün sizce ben bunu yapmıyorsam bazı şartları koymam da gerekmez mi ?

Evet ilana tekrar baktım yazarken biraz abartmış olabilirim eğer şartları karşılamasada kendini uygun gören ilanda neyi anlattığımı anlayan arkadaşlarda yazabilir.
Ben de abartmış gibi duruyorum bakınca. Ama beni burda bilen kişiler kötü niyetle yazmadığımı bilir. Petshoplar konusunda size katılıyorum. Bütün petshoplar öyle olmasada çoğu dediğiniz gibi. Bana 1 yaşını geçtiği kabak gibi belli olan iskender papağanı satmaya çalışanlardan tutun da yağlanmış kuşu yumurtası var diye satmaya çalışan kuşa kadar neler var neler. Ama kümesine yabancı kuşu üste para versen sokmayan, kafeslerin olduğu bölmeyi paravan ile ayırıp işi olmayanın girmesini engelleyen, gözü gibi bakan petshop da var. )Lakin üreticilere yüklenmenizi acemi olmanıza bağlıyorum. Onlara yüklenmeyin ben seviyorum üreticileri. 😂 Youtube kanalları olanlar;

Biyoloğun kuş evi : Tamer hocam biyolog. Bilgi seviyesi falan arş-ı ala, bana göre muhabbet kuşu dünyasının Tarkan'ı adam. Bir püf noktalar veriyor yuh diyorum. Mesela nohutun fermente olan bir ürün olduğu için verilmemesini tavsiye etmişti.

Karadeniz üretim: Bu arkadaş da eğlenceli biri. Tamer hoca gibi mesleği kuş üretimi değil. Hobici ama sayesinde çok şey öğrendim. Hatta malzemelerimi bu arkadaşın tavsiyelerine göre aldım memnunum.

Aytan üretim: karadeniz üretimdeki arkadaşın bacanağı ya da o türden bir akrabası. Yeni salma yaptırdı güzel oldu.

Ay yıldız üretim: bu kızcağız da senelerdir kendini paraladı. En son üretimhane yaptı on numara beş yıldız oldu. Bu kızın kuşlara bildiğiniz serum hazırladığını, ampul ampul vitamin verdiğini biliyorum. Sfdfdf

Evde muhabbet kuşu: bu kanalın sahibi Sefa hocam. Sefa hoca en son kompozit kafes yaptırıyordu on numara bir arkadaş. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Halfsider üretim yapan arkadaşın kanalını hatırlamıyorum adını ama ufak bir aramayla bulunur. Efsane birisi.

Umarım istediğiniz gibi bir bakıcı bulabilirsiniz.

Geri