Karadeniz Pet

saksıda dal darı yetiştirme

emirhantr61

Yeni Üye
merhabalar ben deneme amaçlı olarak kuşlarımın yemini saksıya ektim ve bayağı büyüdüler darılar yeşil içlerindeki tohumda yeşil ama bazıları kahverengi olup açıldılar ama normal darıdan bayağı küçükler ve darlar kızıl darı olduğundan olabilirmi

Normal yemleride yapabilirsiniz çok buyultmeyin tohumdan birazcik patlasın öyle verin daha vitaminli, vermeden sirkeli suda 3 4 saat bekletip durulayın

Son düzenleme:
Tam olarak olgunlasabilmesi için, yaz kuraklığında bol güneş görüp bir miktar kuru görüntü alması lazım. Böylece tohumlar en verimli halini alacaktır.

Tam olarak olgunlasabilmesi için, yaz kuraklığında bol güneş görüp bir miktar kuru görüntü alması lazım. Böylece tohumlar en verimli halini alacaktır.
tohumları bayadır güneşte bekletiyorum kahverengi oldu bazıları onları aldım ayıkladım ama normal dal darı gibi olmadı aşırı cılızlar ne yapabilirim

Sanırım burada bir anlaşmazlık var.
1. Dal darı şeklinde bitkisi
1.jpeg

2. Tohum çimlendirme
images.jpeg

Bence muhabbete buradan devam edelim

1. resimdekinden yapıyorum şuan onlar gibi oldu bazıları kahverengi olup tohumlarını döktü ne yapayım

O şekilde tohum dökmemesi lazım aslında. Denemelik verin kuşlara, hatta kuşları darıya götürün bakalım ne tepki verecekler

Gerek yok bence. O şekilde de verebilirsiniz ama dilerseniz kurumasını da bekleyebilirsiniz. Benim bahsettiğim, kuşlar doğrudan bitkisinden yerse belki daha çok hoşlarına gider

Geri