Karadeniz Pet

sallabaş belirtisi mi

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
sürekli böyle uyuyor. Kafası titriyor. Videolarda izlediğim gibi şiddetli kafasını sağa sola atmıyor. Ama bir gariplik olduğu kesin. Istemsiz yavaş bir şekilde sağa sola düşüyor. Ama öne arkaya düşmüyor. Eşinede çok bağlı ayıramadım. Iyikide ayırmamısım eşinde 2 yumurta oldu. Ve bunu yavrulara ya da diğer kuşlara bulaştırma ihtimali nedir. Tedavisi nedir. Ve kesin sallabaş mı.

Yok mu yardim edebilecek
Gecmis olsun Elif hanim oncelikle belirteyim cok bilgim yok ama yasadigimi anlatayim siz karar verin kus tunekde duramaz arada duser dustukce panige kapilir her gecen zamanda bu artar ayakta duramama yan yatip ciglik atma etrafinda donme beslenememe iğkk diye garip sesler cikartir kendinden gecer

Tünekte durabiliyor. Maşallah yemini mamasını sürekli tüketiyor. Eşini besliyor. Çoğu zaman yemek yerken ve eşiyle görüyorum. Tabanda uyuyor bazenleri. Eskiden üretim kafesindeydi. Şimdi salmaya alınca tabanda çok uyumuyor. Tünekte bu şekilde uyuyor. Çok şiddetli olduğunu hiç görmedim. Genellikle kafasını titrerken ve sağa sola hafif hafif yatırmalarıyla görüyorum. Yerinde de durmuyor sürekli ordan oyana hopluyor tutunarak geçiyor. Ama uçmuyor. Tedaviye başlamayı düşündüm. Eminde olamıyorum rahatsızlığı hakkında. Veterineri aradım. Zaten çok yer yok. Orasıda öyle derin hastalıklara bakmıyoruz dedi alaycı ve umursamaz bir tavırla. Eşinin yumurtası oldu. Olmasaydı petshopa götürecektim. Elimi kafese atınca yuvaya kaçıyor. Dokunamıyorum da dişi kuş rahatsız olmasın diye. Ama hangi videoya baksam o kadar şiddetli değil. Ya da halsiz iştahsız tünektende düşmüyor. Üretimhanede sürekli olduğum için ben mi büyütüyorum kusur arıyorum diye düşünüyorum bazen. Belki de huyu böyledir diyorum. Videoda atamadım

Tünekte durabiliyor. Maşallah yemini mamasını sürekli tüketiyor. Eşini besliyor. Çoğu zaman yemek yerken ve eşiyle görüyorum. Tabanda uyuyor bazenleri. Eskiden üretim kafesindeydi. Şimdi salmaya alınca tabanda çok uyumuyor. Tünekte bu şekilde uyuyor. Çok şiddetli olduğunu hiç görmedim. Genellikle kafasını titrerken ve sağa sola hafif hafif yatırmalarıyla görüyorum. Yerinde de durmuyor sürekli ordan oyana hopluyor tutunarak geçiyor. Ama uçmuyor. Tedaviye başlamayı düşündüm. Eminde olamıyorum rahatsızlığı hakkında. Veterineri aradım. Zaten çok yer yok. Orasıda öyle derin hastalıklara bakmıyoruz dedi alaycı ve umursamaz bir tavırla. Eşinin yumurtası oldu. Olmasaydı petshopa götürecektim. Elimi kafese atınca yuvaya kaçıyor. Dokunamıyorum da dişi kuş rahatsız olmasın diye. Ama hangi videoya baksam o kadar şiddetli değil. Ya da halsiz iştahsız tünektende düşmüyor. Üretimhanede sürekli olduğum için ben mi büyütüyorum kusur arıyorum diye düşünüyorum bazen. Belki de huyu böyledir diyorum. Videoda atamadım
Önlem olsun diyerek boyun tuylerinden yolabilirsiniz zarari olmaz

Ben yapamam öyle ya kıyamam ki
Farkettigimde cok gec olmustu almis oldugum uretici saglam hic bir seyi yok duzelicek diyodu baska hic bir yardimi olmadi arastirdim uretici arkadaslari peyshoplari dolastim tek soyledikleri gec kalinmis ilac kullanilirsa gecebiliyormus tuyleri yolunsaymis boynundan yada kan akitilsaymis o bolgeden duzelebilirmis uretici bir arkadasa biraktim kusu o ilgilendi ama nasip degilmis canin gittigine mi yanayim alir almaz elimde kaldigina mi aldigim fiyati hic sormayin cektigi acilari gordugumemi yanayim malesef kotu gunlerdi insalllah sizinki gecici farkli iyilesilebilecek bir hastaliktir gecmis olsun

Benim kuşum 20 gün önce sallabaştan öldü. Kafasını 180 derece her yöne döndürüyordu. Hic bir hareketinize tepki vermiyor. Gözleri kör gibi ve anormal oluyor. Tunekte değilde surekli kafesin telletine tırmanıyor. Umarım sallabaş hastalığı değildir. Çaresi yok çünkü. Ben 1 hafta ağladım kuşumun arkasından. Harika bir kuştu. Inşallah bir an önce iyileşir kuşunuz

Ben alalı 3 hafta kadar oldu kuşları. Ama beni görünce tepki veriyor bakıyor bazen yanıma yaklaşıyor. Öyle her yöne çevirmiyor başını inşallah ben kuruntu yapıyorumdur. Yarın gidince boynunun ensesinin orlara bakayım şişlik var mı. Eğer varsa tüyleri çekmeye çalısırım. Baytril almaya da gideyim çoğu kişi onu önermiş. Umarım bir rahatsızlığı yokturdur ben kuruntu yapıyorumdur. Peki başlangıcında nasıldı bu kadar şiddetlimiydi hep. Yoksa benim ki gibi ağır agır mı gidiyordu kafası.

Ben alalı 3 hafta kadar oldu kuşları. Ama beni görünce tepki veriyor bakıyor bazen yanıma yaklaşıyor. Öyle her yöne çevirmiyor başını inşallah ben kuruntu yapıyorumdur. Yarın gidince boynunun ensesinin orlara bakayım şişlik var mı. Eğer varsa tüyleri çekmeye çalısırım. Baytril almaya da gideyim çoğu kişi onu önermiş. Umarım bir rahatsızlığı yokturdur ben kuruntu yapıyorumdur. Peki başlangıcında nasıldı bu kadar şiddetlimiydi hep. Yoksa benim ki gibi ağır agır mı gidiyordu kafası.
Boynunda siyahlik kararma var mi bakin ilk baslarda sadece tunekden duser hafif denge kayiplari olur insallah oyle birsey degildir baytril kuvvetlidir dozunu iyi ayarlayin kullanmadim kullananlar ayari kacarsa kusu direk öldurur diyorlar dikkatli olun gecmis olsun

Kafası titriyor. Peki titrek baş olabilir mi bu kuş. Sallabaştan daha mı çıkar yolu vardır. Tünekten düştüğünü hiç görmedim kuşun

Geri