Karadeniz Pet

Salma kafes hakkında

alifndk466

Yeni Üye
değerli abilerim kardeslerim evde ufak bir salma düşünüyorum 5 çift civarı birşeylrt yapmak istiyorum hali hazırda 3 çiftim var, ya böyle yapacam yada damızlık altı kus alıp eşleşmeleri salmada yapıp kfese alacagım sizden bir fikir alarsk baslamk istedim salma konusunda da fikir verirseniz ölçü ön tarafmı 4 yanmı açık olmalı vs gibi tşk ederim

Öncelikle imkanları düşünmek lazım.
Örneğin etrafının açık olması avantajdır ancak 5 çift kuşun etrafa saçacağı tüy, toz vs düşünülürse, sizin de yaşayacağınız bir ortam ise kapalı olmasında fayda var.
5 çift kuş için yaklaşık 2 metre uzunluğunda ve 1 metre civarında yüksekliğe sahip bir salma yeterli olabilir ancak ne kadar büyük olursa o kadar rahat ederler. Fazla büyük yapma imkanınız yoksa, salmada eş tutturup kafese almak daha sağlıklı olacaktır.

Öncelikle imkanları düşünmek lazım.
Örneğin etrafının açık olması avantajdır ancak 5 çift kuşun etrafa saçacağı tüy, toz vs düşünülürse, sizin de yaşayacağınız bir ortam ise kapalı olmasında fayda var.
5 çift kuş için yaklaşık 2 metre uzunluğunda ve 1 metre civarında yüksekliğe sahip bir salma yeterli olabilir ancak ne kadar büyük olursa o kadar rahat ederler. Fazla büyük yapma imkanınız yoksa, salmada eş tutturup kafese almak daha sağlıklı olacaktır.

teşekkürlrt abi sanırım öyle yapacagım arastırmalarımda onu gösteriyor en azındsn daha kontrollü olacaktır

Ticari degil de hobi olarak yapmayı düşünüyorsanız, salmada çok sayıda kuş beslemek daha keyiflidir, tabi bu benim düşüncem.

Geri