Karadeniz Pet

Salma, Kafes Yapımı ve Alımında Detaylar (Ayhan OTÇUOĞLU)

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Arkadaşlar,
Bu videoda salma yaptırmak isteyenlere veya salmasında problemi olanlara doğru bir salma veya kafes nasıl olmalı sorusuna cevap niteliğinde bilgiler bulacaksınız.
https://www.youtube.com/watch?v=rahG6nnm1Ok

Hocam emeğine sağlık ama ben bu şekilde mobilya dolapların içinde kuş beslenmesine karşıyım. Kafes kafes gibi olmalı, yani her tarafı açık ve yatay telli olması gerekiyo. Videoda görüldüğü gibi kuşlar rahat dolaşamıyor tellerden aşağı kayıyorlar. Birinci gösterdiğin kafes zaten salma kafes değil, ikinci kafesin ölçüleri iyi ancak oda fazla kuş olunca bi anlam ifade etmiyor.

İşte Ümit kardeşim herkesin görüşü farklı hatta şartlarıda farklı. Sen yatay olsun kaymasın diyorsun bende düşey olsun kaysın mücadele etsin yorulsun ki yağlanma varsa atsın spor yapsın diyorum. Senin salma değil dediğin kafesin arkasına 10 yuva takılıp içinde 10 çift yerli bakan arkadaşlar var. Birde salma da normalden azıcık fazla kuş olacak ki birbirlerini kovalayıp uçuşacaklar yoksa salmada uçmadan durmanın bir anlamı olmuyor. Görüşlerin için teşekkür ediyorum.