Karadeniz Pet

salmada üretim

pikican

Meraklı Üye
hayırlı günler herkese..bizim salmada 3 dişi 1 erkek olmak üzere 4 tane muhabbet kuşumuz var erkek kuşumuz dişilerden 2siyle iyi anlaşıyor biz de bir tane yuvalık taktık,ara ara bakıyorum bu dişiler yuvalığa girip çıkıyor yumurta falan yok çiftleşme de görmedim ama burada bu şekilde üretim yapabilir miyiz?yoksa salmayı ortadan ayırıp 1dişi 1 erkeği tek tarafa diğer dişileri öbür tarafa mı alayım..şimdiden teşekkürler..bir de dişilerin yuvalığa girmesi ne anlama geliyor kuş henüz 5 aylık ama ceresi kahverengi biraz kızışmış görünüyor

3 disiye bir erkek olmaz bir erkek daha olmasi gerekir bir yuvalik icin kavga cikabilir uc disiye 4 5 yuvalik takilmasi gerekli anlasan ciftleri uretim kafesinede alabilirsiniz sizin tercihiniz

3 disiye bir erkek olmaz bir erkek daha olmasi gerekir bir yuvalik icin kavga cikabilir uc disiye 4 5 yuvalik takilmasi gerekli anlasan ciftleri uretim kafesinede alabilirsiniz sizin tercihiniz
cevap için teşekkürler 3dişiye 3 yuvalık tamam da 4-5 yuvalık demişsiniz onu anlayamadım

Disiler yuvalik icin kavga edebilir konumunu begendigi icin yada diger disi girdigi icin o yuvayi tercih eden disiler olacak salma tehlikeli ve bi kadar zevkli der yapan arkadaslar Altin kural butun kuslar salmaya ayni anda girecek disiler erkeklerden 2 3 tane fazla olacak dahada fazla olabilir yuvalikda disi sayisindan fazla olacak tavsiyeler bu yonde herzaman

Disiler yuvalik icin kavga edebilir konumunu begendigi icin yada diger disi girdigi icin o yuvayi tercih eden disiler olacak salma tehlikeli ve bi kadar zevkli der yapan arkadaslar Altin kural butun kuslar salmaya ayni anda girecek disiler erkeklerden 2 3 tane fazla olacak dahada fazla olabilir yuvalikda disi sayisindan fazla olacak tavsiyeler bu yonde herzaman
peki salmayı telle ortadan bölmemiz yeterli mi 1erkekle anlaşan 1 dişiyi tek tarafa alsak olur mu?araya karton falan da çekmek lazım mı birbirlerini görmelerinde sıkıntı var mı?

Erkegin dikkati diger disilere kaymadigi sorun cikmadigi surece gormelerinde zarar yok bölüp anlasan ciftleri ayirabilirsiniz