Karadeniz Pet

Sarı kafa yeşil erkek muhabbet kuşunun yanına hangi renk eş Gider(Kuş daha 3,5 yavru )

StayAway

Meraklı Üye
Çiftleşme için elbette erken ama ben yanına arkadaş olsun ben olmadığım da sıkılmaz hiç değilse alacağım kuş büyük ihtimal 2 aylık olacak ama ben buna nasıl bir renk eş almalıyım ki güzel bir renk de yavrular olsun örnek veriyorum mavi renk beyaz renk gibi ?aslında benim istediğim sarı bir dişi almak ne bileyim sarılar daha tatlı geliyorlar ama genede işi bilen insanlardan bilgi almak çok daha mantıklı olacağı için sizlere sormak istedim teşekkür ederim şimdiden

33 kişi bakmış bı kişide cevap vermemiş ya

Mavi veya beyaz yavru alabilmek için yeşil kuşunda mavi renk taşıması gerekir. Yoksa bütün kuşlar yeşil çıkar. Çünkü yeşil renk baskındır. Sarıda yeşil seridendir

Mavi veya beyaz yavru alabilmek için yeşil kuşunda mavi renk taşıması gerekir. Yoksa bütün kuşlar yeşil çıkar. Çünkü yeşil renk baskındır. Sarıda yeşil seridendir
Yani şimdi ben ne renk almalıyım ? Hangisi yakışır kuş küçük olduğu için eş seçmez zaten cifthane kafesim var diğer kısmına onu koyarım 1 2 hafta öyle kalırlar sonra açarım

Bu benim erkeğin sizinki gibi olan çiftim.Bu çift neler veriyor; 3 ağızda;
Baba ve anne gibi yavru, mavi yavru, lutino yavru verdi. Bunun dışına çıkmadı. Baba tepeli ortalama 6 yumurta da 2 tepeli verdi.
Genelgede 1 yada 2 mavi yavru atıyor. Sarı ve yeşil daha ağırlıklı.
09bb87a29ba0dd9d3f47954d3f785870.jpg
aeb5c11b342dd855310879608f4a9494.jpg

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence sari kafalı mavi opalin temizkanat bir dişi kuş yavrularda değişik renk varyasyonları elde etmenizi sağlayacaktır.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri