Karadeniz Pet

Sari diski ve tuy dokumu

Fatma1385

Yeni Üye
Merhabalar,
Foruma yeni katıldım. 4 yaşına yakın disi bir muhabbet kusum var. Son zamanlarda asiri agresif olmaya başladı normalde elime alışık olmasına rağmen isirmaya basladi ve kafese yaklaşınca rahatsiz olduğunu belli eden sesler çıkarıyor. Daha yavaş yaklaşınca çok tepki vermiyor ama bu durumunun yanında minik tuylerinden çok dökmeye başladı ve gunde bir kere sarı kaka olmakta birlikte birçok kez ishal yapmaya basladi. Havuc çok veriyordum onu kestim suyuna 2 damla sirke koydum ama ishal durumu birkaç gundur devam ediyor. Son diskilarini fotoda görebilirsiniz. Ilaclik bir durum var mi sizce ya da sirke miktarını artırmak gerekir mi?

Ekli dosyalar

• 20210222_223757.jpg
    20210222_223757.jpg
    983.6 KB · Görüntüleme: 43
Ceresini atar mısınız kızışmız ola bilir agresifse

Kuşunuz kızıştığı için agresif davranıyor. Sebze tüketimini azaltın. Haftada 2 kere vermeniz yeterli. Ayrıca unutmayın havucun kızıştırma özelliği var. Fazla olmamak kaydı ile bir miktar haşlanmış patates verin ishali için. Yine gün gün dışkıları takip edin.
Tamamdir tesekkur ederim, devam ederse yine yazarim.

Kafama takılan birsey daha var. Koyu sari bir sivi salgiladi 2 gün önce. Bu bağırsak sorunu belirtisi mi yoksa kizismayla ilgili bir durum mu? Endiselenecek birsey mi?

Ekli dosyalar

• 20210219_224705~2.jpg
    20210219_224705~2.jpg
    616.6 KB · Görüntüleme: 32
Geri