Karadeniz Pet

Jojolimon

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşumun adı limon Jojo 2,5 aylık bir yavru her zaman yemine kafesinin temizliğine suyuna dikkat ediyorum geçen günler biraz fazla daldırısı verdim çok sevdiği için Dün akşam da annem üşümesin diye onu kardeşimin oyun çadırının içine koymuş sabah uyandığımda yanına gittiğimde dışkısının ishal formunda olduğunu gördüm hemen Araştırmalar yaptım Patates kaynattım yemliğine koydum suyuna biraz sirke damlattım Bu arada suyunu her zaman vitamin koymayı unutmuyorum bulunduğu ortamda soğuk bir ortam değildi dal arasından olduğunu düşünüyorum sizin fikriniz nedir ilk kuşum olduğu için tedirginim yardımcı olursanız sevinirim 💕 aşağıda görseller var kuşumda herhangi bir göz akıntısı burun akıntısı yok yavru olduğu için genellikle tüylerini kabarık tutuyor enerjisi yerinde ve oyun oynuyor arada kısa kestirmeler yapıyor.

Ekli dosyalar

• 20220520_150007.jpg
    20220520_150007.jpg
    778.8 KB · Görüntüleme: 10
  • 20220520_145945.jpg
    20220520_145945.jpg
    991.7 KB · Görüntüleme: 9
  • 20220520_145928.jpg
    20220520_145928.jpg
    919.5 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba! Öncelikle, kuşunuzun hareket halinde olması en önemli etken. Bu sebeple panik yapmayın lütfen :D. Bizlerde günlük hayatta nasıl bazı hafif sağlık sorunları yaşıyorsak, kuşlar da yaşarlar, ve bu ölümcül bir şey olmadığı sürece çok normal bir şeydir. Özellikle ishal gibi bir rahatsızlık ise bu durumu çok daha normal yapar. Muhabbet kuşları ishal olduklarında suları içerisine limon veya portakal suyu damlatabilirsiniz. Bu yaz mevsimlerinde portakal olmaz ama limon bulabilirsiniz kolaylıkla. Farklı bir çözüm olarak ise, sularına ishal önleyici damlalar da damlatabilirsiniz. Ama önceliğiniz doğal yollar olsun her zaman 🍀. Katı gıda takviyesi olarak ise, sizin yaptığınız çözüm doğru fakat, sirke damlatmanıza çok gerek yoktu. Ayrıca, pirinç lapası da yapıp kafesine koyabilirsiniz. Son çözüm olarak da muz kabuğu da verebilirsiniz. Umarım bu yazımla faydalı olabilirim. Sorunuz varsa yanıtla kısmından sorabilirsiniz. Müsait olduğum çoğu zaman burada oluyorum zaten. Hemen göremesem bile en yakın zamanda cevap vermeye çalışırım. Şimdiden geçmiş olsun, kuşunuz için. 💙

Çok teşekkür ederim gerçekten içime su serptiniz 🙏🏻💕🌸 şimdi daha iyi gibi geliyor, biraz hırçın bir yavru, ne yaparsam yapayım yaranamıyorum . Bu arada kuşuma oyuncak yapmıştım tahta çubuklardan kemiriyor onları, sorun olmaz değil mi? Çok teşekkür ederim tekrardan 💮💫

Çok teşekkür ederim gerçekten içime su serptiniz 🙏🏻💕🌸 şimdi daha iyi gibi geliyor, biraz hırçın bir yavru, ne yaparsam yapayım yaranamıyorum . Bu arada kuşuma oyuncak yapmıştım tahta çubuklardan kemiriyor onları, sorun olmaz değil mi? Çok teşekkür ederim tekrardan 💮💫
Tahta çubukları koparıp yiyor mu? Yemiyorsa, sıkıntı olmaz. Sadece gagası kaşınmış olabilir :D

Merhabalar öncelikle daldarı haftada bir kere öneriliyor her şeyin fazlası zarar bunu da unutmayalım 🙂 vitamin de haftada bir yeterli. Ve bağışıklığı guclendirici olarak entrobac probiyotik mutlaka kullanın. Geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için . Biraz toparlanmış gibi sanki
Screenshot_20220520-214848_Gallery.jpg
Screenshot_20220520-214848_Gallery.jpg

Geri