Karadeniz Pet

Şehirler Arası Yolculuk

M

Mucahit Colak

Guest
Arkdaşlar Baktım foruma konular var ama gerekli bilgiye tam ulaşamadım. İnş. Bayramda Memlekete Gideceğiz 2 Haftalığına. Kuşumuda Kimseye Güvenip bırakammıyorum bırakmak istemiyorum.
Kuşuma Küçük Güzel Bir Seyahat Kafesi Yapıcağım.
Sorum, Bu seyahat kafesi ile kuşumda rahat eder bende ama öter mi sorusu kafamı mıncıklıyor...
Kafesin içi Karanlık olsa öter mi ? ve her şeyden önce Karanlık olduğu için Stres yapar mı ? Yoksa karanlık olduğu için daha mı rahat eder ?
Yanına çok sevdiği oyuncağı koymalı mıyım ? Zili var onu çok seviyor. :)

Bu aralar çok ötüyor, kızıyor. Erkek cinsiyeti ve oyuncağına kur yapıp cinsel organını oyuncağına sürüyor aynı çiftleşirmiş gibi... Kızıştığından bağırıyor olabilir mi ?

resım atsa ıdınız bellı olurdu kızışıp kızışmadıgı kuşlar karanlıkta korkmazlarda cok kucuk ve havasız olurlar ıse oter hıc durmadan ınternette kuş tasıma kafeslerı var ama bnce onlarda saglılı degıl ıkı hafta kus ondas sıkılır sız en ıyısı kucuk boy bır kafes alın o zaman sıkıntı olmaz

Ben Zonguldaktan İstanbula gelirken mini taşıma kafesiyle getirdim hiç bir sorun olmadı 6 saat ortalama yol sürdü kafesin üstüne beyaz bir bez koydum güneş ışığını çekmesin diye tavsiyem su içmesi için suluk su kabı falan koyma dökülür hep birde kafesin içine selpak falan koy kuş kaymasın ordan oraya
Link: Mini Taşıma Kafesi

resım atsa ıdınız bellı olurdu kızışıp kızışmadıgı kuşlar karanlıkta korkmazlarda cok kucuk ve havasız olurlar ıse oter hıc durmadan ınternette kuş tasıma kafeslerı var ama bnce onlarda saglılı degıl ıkı hafta kus ondas sıkılır sız en ıyısı kucuk boy bır kafes alın o zaman sıkıntı olmaz

Memlekete kendi büyük kafesini götürcem, sadece otobüsde bende oda rahat etsin diye küçük kafeste yaptircam seyahati.

Ben Zonguldaktan İstanbula gelirken mini taşıma kafesiyle getirdim hiç bir sorun olmadı 6 saat ortalama yol sürdü kafesin üstüne beyaz bir bez koydum güneş ışığını çekmesin diye tavsiyem su içmesi için suluk su kabı falan koyma dökülür hep birde kafesin içine selpak falan koy kuş kaymasın ordan oraya
Link: Mini Taşıma Kafesi

Fatihdeniz bizim orada 7-8 saat daha önce ölen kuşumu götürmüştum sorun yaşamamıştim. Siyah ortsem daha iyi olmaz mı ? Bide hayvan taşıması yasak otobüslerde görmeden yolculuğu bitirsek iyi olur. Firma ulusoy umarım bir şey demezler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla bi yol bulup götürcem inş. O odaya pek olumlu bakmıyorum. 2. şöför genellikle orda görevi devr alana kadar yatıyor şoförü rahatsız etmeyelim. Bugün ufak bi kafes yapmaya çalışacagim olmadı taşıma kafesi alırım. resimleri paylaşmaya çalışacağım.
Sevdiği oyuncağı yanına koymalımıyım ?

umarım sorunsuz bir şekilde yanında götürürsün kuşunu. yolculuk esnasında sorun olmaz sanırım inşallah hava degısımıde fazla etkilemez kuşu

Memlekete kendi büyük kafesini götürcem, sadece otobüsde bende oda rahat etsin diye küçük kafeste yaptircam seyahati.

Fatihdeniz bizim orada 7-8 saat daha önce ölen kuşumu götürmüştum sorun yaşamamıştim. Siyah ortsem daha iyi olmaz mı ? Bide hayvan taşıması yasak otobüslerde görmeden yolculuğu bitirsek iyi olur. Firma ulusoy umarım bir şey demezler

Beyaz daha iyi olur hava delikleride açarsınız. Siyah güneşi çok emer çok sıcakta kalmış olur kuşunuz. Benim kuşum şaşkınlıktan hiç ötmedi gelene kadar.

Beyaz daha iyi olur hava delikleride açarsınız. Siyah güneşi çok emer çok sıcakta kalmış olur kuşunuz. Benim kuşum şaşkınlıktan hiç ötmedi gelene kadar.

Hadi Hayırlısı Bakalım ya İnş. Sağ Sağlim Götürüp Getiririm. Sevdiği Oyuncağı Yanına Koydunuz mu ? yoksa Sadece Tünek mi Koydunuz ? Sevdiği Oyuncağı Yanına Koymalı mıyım ?

Kuşlarımda defalarca seyahate çıktım. Daha çok vapurla seyahat ettim ama daha çok otobüsle de gittim. Kuş seyahat ederken küçük kafeste olmalıki ani hareketlerde sakatlık olmasın. Ben resimdeki Pet Home Cuneo Hamster Kafesi / Kemirgen / Hamster - Gonzales / Kafesler / Juen Pet Market / Pet Shop hamster kafesini kullanıyorum. İçine de iki tünek koydummu mükemmel taşıma kafesi oluyor. Veya bu tarz Eastland Kemirgen Taşıma Çantası 27 cm / Kemirgen / Tavşan - Guinea Pig / Kafesler / Juen Pet Market / Pet Shop bi kafeste olabilir.

Karanlıkta kuş ötmez. Uyuyacağı için daha iyi olur. Ben geniş bi poşetin içine kafesi koyuyorum. Böylece muavin yanımda kuş olduğunu anlamıyor. Çünkü biçok firma değil yolcu bölümüne bagaja bile hayvan olmıyor. Tabi poşet oldukça geniş olsunki kuş boğulmasın. Yemini suyunu da içine koyun molalarda beslensin. Eğer ben saklayamam derseniz imkanınız varsa iki bilet alın. İkinci bilet kuşunuz için. Bu şekilde sorun çıkmaz.

[MENTION=6753]ilknur singin[/MENTION]
Öneriniz İçin Teşekkürler. Sizin Dediğiniz Gibi de Yapabilirim. Büyük Karton Poşetler Daha Rahat Olur Sanırım. Gündüz de seyahat etme ihtimalimiz var. Gündüz Olursa Biraz Daha Sorun Yaşarım Etraf Aydınlık Olduğu İçin...

Şaşkınlıktan çok öteceğini zannetmiyorum. Küçük tenha biyerde olacak. Tek kuş olcaksa işiniz daha kolay. Birden çok kuş birbirlerinin sesine tepki veriyorlar.

Önerinizi Deneyeceğim, Umarım Başarılı Olurum :) Bugün kedim yapmaya çalışacağım seyahat kafesinii İnsanın kendi yaptığı daha bi Güzel geliyor gözüne , olmadı petshopa gidip bi seyahat kafesi alırım...
Teşekkürler...

Seyahat kafesini önceden kuşa tanıtmalı mıyım ? Yoksa seyahate çıkacağımız zaman direk mi koyayım kuşu içeri ?
Sanırım tanıtmak daha iyi olur ama sizinde görüşleriniz benim için değerli...

Hadi Hayırlısı Bakalım ya İnş. Sağ Sağlim Götürüp Getiririm. Sevdiği Oyuncağı Yanına Koydunuz mu ? yoksa Sadece Tünek mi Koydunuz ? Sevdiği Oyuncağı Yanına Koymalı mıyım ?

Hiç bir şey koymadım ben sadece kaymasın diye tabana selpak ve nallı kraker koydum o kadar

Önerinizi Deneyeceğim, Umarım Başarılı Olurum :) Bugün kedim yapmaya çalışacağım seyahat kafesinii İnsanın kendi yaptığı daha bi Güzel geliyor gözüne , olmadı petshopa gidip bi seyahat kafesi alırım...
Teşekkürler...

Seyahat kafesini önceden kuşa tanıtmalı mıyım ? Yoksa seyahate çıkacağımız zaman direk mi koyayım kuşu içeri ?
Sanırım tanıtmak daha iyi olur ama sizinde görüşleriniz benim için değerli...

Tanıtmak çok daha iyi olur. Kafesin içine koyun beraber markete falan gidin o kafesle yolculuk yapıldığını öğrensin. Kendinizin kafes yapması çok güzel. Ama her tarafı telli yapıyorsanız dikkat edin kışın ceryanda olma olasılığı yüksek ve kedi kapabilir.

Seyahat için Kafesi bugun aldık. Şimdi de bizim kerata ishal hiç hali yok. Dışarı çıkarıp biraz da olsa eğlendirmeye çalıştım.Masanın üzerinde hem elimle yem,haşlanmış patates filan verdim, hemde kafesi tanıtmaya çalıştım ilk başta korktu sonra içeri filan girdi ordan oraya gitti küçük diye herhalde çıkmak istedi :) Suyuna Türk kahvesi koydum fayda etmedi önceden anında kesiyordu. İshal ilacı aldım 2 gündür ilaç veriyorum. İnş. bu akşam yolculuk ama hasta olması beni stres yapıyor. Şuan bu kafesin içinde, büyük kafesini katladım. Hayırlısıyla atlaksak şu işide...
[url=http://hizliresim.com/5p2GM5][/URL]

ben de miniğimle şehir dışına çıkıcaktım ama cesaret edemedim. şimdiyse benim kararım dahilinde olmayan bi yolculuk görünüyo bize ama şehir içi bu sefer. uzun bi mesafeye bu soğukta nasıl gidebiliriz acaba. yeni konu açmak yerine alakalı olan bu başlığa yazmayı uygun gördüm.

Son düzenleme:
Hava akımına maruz kalmayacağı ama havasız da kalmayacağı, ani sıcaklık değişimini engelleyecek şekilde götürebilirsiniz

kafesine bir örtü sarıp arabada götürebilirim. otobüsle gidiceksek de miniği bir karton kutuya koyup (bize sattıkları gibi.) kutuyu delerek hava almasını sağlayabilirim. onda hem üşümez hem de kafesi taşımak daha kolay olur. onun sıkıntısı sadece bizimkinin içinde korkması. ah ah keşke kediler gibi plastik kafeste gidebilselerdi muhabbet kuşları.

Geri