Karadeniz Pet

Senelerdir Yediği Yemi Yemiyor

byz

Meraklı Üye
Merhaba, muhabbet kuşuma senelerdir Gold Wings Premium ve Gold Wings'in yulafından alıyorum fakat son 3-4 gündür aynı yemi yemiyor. Yemliğin içine giriyor kurcalıyor ve yemiyor. Sonrasında dışarı çıkmak istiyor, evdeki masadaki vs. yiyeceklere koşuyor hemen yani aç olduğu bariz belli oluyor.

Yem bozuldu desem daha son kullanma tarihine 1 seneden fazla var, yem değişikliği yaptım onu yadırgıyor desem senelerdir aynı yemi veriyorum. Neden yemiyor çözebilmiş değilim. Bu ara birde çok fazla uyumaya başladı acaba yem yemediği için güçsüz mü düşüyor yoksa başka birşey mi onu da anlayabilmiş değilim ama canlılığında vs. bir sorun yok.

Acaba başka birşey mi anlatmaya çalışıyor devamlı yemliğe gelip yem yemeyerek ?

Yıllardır gold Wings yiyorsa sizde artık değiştirin. Mesela sevdiği tohumları sade olarak alın karıştırın..

Sorun yemde mi emin değilim, yemi yemese hiç yemez ama ara ara yemesine rağmen çok az yiyor. Gold Wings Premium kaliteli yem diyor herkes, zaten ya Gold Wings Premium ya da Versele Laga deniyor. Daha ne alınabilir ?

Petshop'tan Versele Laga Prestige aldım, şuan yiyor gibi bakalım...

Sorun yemde mi emin değilim, yemi yemese hiç yemez ama ara ara yemesine rağmen çok az yiyor. Gold Wings Premium kaliteli yem diyor herkes, zaten ya Gold Wings Premium ya da Versele Laga deniyor. Daha ne alınabilir ?
Gold Wings, Quik aynı marka aslında. Herkesten kastınız kim bilemiyorum, fakat bizim forumda kimse önermez size Gold Wings'i. Versele Laga kötü bir yem değil, kullanılabilir. Ben Beaks Deluxe kullanıyorum.

Gold Wings, Quik aynı marka aslında. Herkesten kastınız kim bilemiyorum, fakat bizim forumda kimse önermez size Gold Wings'i. Versele Laga kötü bir yem değil, kullanılabilir. Ben Beaks Deluxe kullanıyorum.
Asıl sorun bütün gün uyuması şuan yemden ziyade. Ben bütün gün uyumasını ilk önce yem yememesine bağladım ama şuan hala bütün gün uyuyor. Suyuna limon attım biraz belki C vitamini eksikliğinden kaynaklanıyordur diye ama suda limon var diye içmedi ve banyodaki musluğun altında nöbet tutmaya başladı susuzluktan bende mecbur suluktaki suyu değiştirdim sonrasında içmeye başladı.

Asıl sorun bütün gün uyuması şuan yemden ziyade. Ben bütün gün uyumasını ilk önce yem yememesine bağladım ama şuan hala bütün gün uyuyor. Suyuna limon attım biraz belki C vitamini eksikliğinden kaynaklanıyordur diye ama suda limon var diye içmedi ve banyodaki musluğun altında nöbet tutmaya başladı susuzluktan bende mecbur suluktaki suyu değiştirdim sonrasında içmeye başladı.
Kuş gece vakti uyuyor mu?

Kuş gece vakti uyuyor mu
Evet, gece ve gündüz. 24 saat değil tabii fakat günün dörtte üçünü uyuyarak geçiriyor. Bana daha çok sindirim sorunu veya vitamin eksikliği gibi geliyor. Yarın veterineri telefonla arayıp sorucam ama o da kesin getirin bakalım vs. der.

Evet, gece ve gündüz. 24 saat değil tabii fakat günün dörtte üçünü uyuyarak geçiriyor. Bana daha çok sindirim sorunu veya vitamin eksikliği gibi geliyor. Yarın veterineri telefonla arayıp sorucam ama o da kesin getirin bakalım vs. der.
Kuşun, kuşun dışkısının fotoğrafını paylaşır mısınız? Büyük ihtimalle kuşunuz hasta o yüzden halsiz ve iştahsız. Herhangi bir hastalık belirtisi gördünüz mü? Kusma, yutkunma, nefes almada güçlük vb.

Kuşun, kuşun dışkısının fotoğrafını paylaşır mısınız? Büyük ihtimalle kuşunuz hasta o yüzden halsiz ve iştahsız. Herhangi bir hastalık belirtisi gördünüz mü? Kusma, yutkunma, nefes almada güçlük vb.
Yutkunma da güçlük var sadece. Devamlı geviş getirme hareketi gibi bir hareket varya onu yapıyor (boğazını yukarı aşağı hareket ettiriyor her yemek yiyişinde). Normalde de bu hareketi yapıyor fakat hasta olduğundan beri dikkatimi çekti, her yem yiyişinde yapıyor şuan. Dışkısı şuan normale döndü ama hala koyu renkli.
WhatsApp Image 2021-02-12 at 18.17.22.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-12 at 18.16.16.jpeg

Yutkunma da güçlük var sadece. Devamlı geviş getirme hareketi gibi bir hareket varya onu yapıyor (boğazını yukarı aşağı hareket ettiriyor her yemek yiyişinde). Normalde de bu hareketi yapıyor fakat hasta olduğundan beri dikkatimi çekti, her yem yiyişinde yapıyor şuan. Dışkısı şuan normale döndü ama hala koyu renkli.Ekli dosyayı görüntüle 52218

Ekli dosyayı görüntüle 52219
Kuşun dışkısını yaptığı gibi, taze iken mi siyah-kahverengi?

Galiba yeni yaptığı koksidiyoz yada başka bir şey olabilir.

Koksidiyoz mevcut, link bırakıyorum ilaçlardan birini temin edin kullanımını yazarız;

Koksidiyoz mevcut, link bırakıyorum ilaçlardan birini temin edin kullanımını yazarız;

Çok fazla ilaç var listede, en etkilisi hangisidir hangisini almamı tavsiye edersiniz ?

Geri