Karadeniz Pet

Sevda papağanlarım 2 gündür gündüzleri yuvalıktan çıkmıyor

BENENSAR

Yeni Üye
2 yıldır bende olan erkek sevda papağanının yanına tecrübeli dişi aldım.1.gün ayrı kafeslerde Yanyana durdular.2.gün aynı kafese koydum birbirlerini kaşımaya başladılar.3.gün gündüzden yuvalığa giriyorlar erkek arasıra çıkıyor ama dişi gündüz hiç çıkmıyor gece tünekte beraber uyuyorlar.Neden yuvalıkta duruyorlar? Bilen biri bilgilendirebilir mi?

2 yıldır bende olan erkek sevda papağanının yanına tecrübeli dişi aldım.1.gün ayrı kafeslerde Yanyana durdular.2.gün aynı kafese koydum birbirlerini kaşımaya başladılar.3.gün gündüzden yuvalığa giriyorlar erkek arasıra çıkıyor ama dişi gündüz hiç çıkmıyor gece tünekte beraber uyuyorlar.Neden yuvalıkta duruyorlar? Bilen biri bilgilendirebilir mi?
Yumurta hazırlığı yapıyor muhtemelen. İçeride yuvayı düzenliyordur.

Kuşları çok fazla rahatsız etmeyin sesin az olduğu hatta hiç olmadığı bir odaya koyun yüksek ihtimalle yumurta için hazırlıktır. Yavrulara hazırlıklı olun. İyi Forumlar. :)

Bu sabah kafesin tabanındaki tellerin altındaki kağıtları koparıyorlardı kafesin içine uzun şerit şeklinde kağıtlar koydum

Aslında saman çöpü gibi hacmi fazla malzemeler koysanız çok daha rahat bir yuva yapabilir kuşlar.

Bu sabah kafesin tabanındaki tellerin altındaki kağıtları koparıyorlardı kafesin içine uzun şerit şeklinde kağıtlar koydum
Böyle kuyruklarına topladıkları peçeteli sıkıştırıyorlarmış Sevda papağanları.
Aslında saman çöpü gibi hacmi fazla malzemeler koysanız çok daha rahat bir yuva yapabilir kuşlar.
Bu çeşit papağan türlerinde maalesef ayaklarına vesaire dolanabiliyor öyle cisimler. Kafese biraz çam talaşı dökün, hayvan dükkanlarında bulunuyor. Genelde hamster, tavşanlar vesaire için kullanılıyor zaten. Onlar kendisi toplar yuva yapar.