Karadeniz Pet

Show Fiyatları Ortalama Ne Kadar

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Bir süre sonra show çift almayı doğacak olan yavrularınıda kendime ayırıp ilerde o çiftlerden ilerletmeyi düşünüyorum. Soruma gelirsek vasıftan vasfa değişir ama 400/500 liraya da shoeiw çift satan var 2000 tlyede show satan. Acaba vasıflı güzel kan ortalama show fiyatları ne kadardır ?

Kan takibi yapılan şampiyonlar çıkaran bir kümesten kuş almıyorsan 500-800 arası takımına verebilirsin. Fiyat vasıf, kuşun yaşı ve kan hattına göre uçar gider. Keyifli üretimler.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Teşekkür ederim önceden tanıdığım iskenderundan çok sevdiğim bir abimize sordum bugün albino show çiftlere ortalama 2500-3000 dedi. Diğer renkli showlara ise 800-1200 arası dedi. Kuşları gayet güzel dereceleride var ama bir üniversite öğrencisini hayli hayli hayli hayli aşar bir fiyat
Şuanda erzurumdayım kısa süre önce buraya taşındım bir tane üretici abiye rastladım sağolsun çok iyi birine benziyor(1/2 hafta önce kendisinden 3 çift çek ve yerli yavrulu çift almıştım)
Show çiftleri sordum seç beğen çifti 350 sana dedi(altı boş,yavrulu yada yumurtalı). Ondan size sormak istemiştim. Kısa süre sonra gidip o abimizden show almayı düşünüyorum. Amacım zaten yarışma yada profesyonel üretim değil aldığım çiftlerin yavrularıyla zamanla sayıyı arttırıp kendi çapımda üretmek hem severek yapacağım bir hobiden de cüzide olsa para kazanmak.
Buda bana attığı show çiftlerden biri normalde video ama video atılmıyor galiba ss atıyorum bende
35671

35672

35673

35674

Videodan ekran görüntüleri

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190323-234841_Video Player.jpg
    Screenshot_20190323-234841_Video Player.jpg
    779.2 KB · Görüntüleme: 20
350 show takımı için çok az kuşlar yaşlı değilse düşünülebilir. Ancak kafes hijyenden uzak, hastalıklara her zaman açık olur böyle kümesler. Kuşları alırken yaşlarına ve sağlıklarına dikkat edin.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M
350 show takımı için çok az kuşlar yaşlı değilse düşünülebilir. Ancak kafes hijyenden uzak, hastalıklara her zaman açık olur böyle kümesler. Kuşları alırken yaşlarına ve sağlıklarına dikkat edin.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Hijyen konusunda haklısınız pek hijyenik değil. Onlarca kuş besledim bakdım ama hiç show beslemedim fotoğraflarda pek net değil güzel ırk nasıl olur showlarda bilmiyorum. Dediğim gibi amacım ordan alacağım birkaç show çiftinden elde edeceğim yavrularla git gide sayıyı arttırmak. Geçen sene liseden mezun oldum ilk seneden gitmedim üniversiteye bu sene gideceğim inşallah istediğim bölümü ben üniversitedeyken kuşlara kardeşim bakacak 4 sene gibi bir sürede de elimizdeki çiftin yavrularıyla sayıyı arttırıp ilerde sağlam bildiğim çiftlerim olmasını amaçlıyorum inşşallah başarırım. Bide 45/35 kafes yeterli gelir mi kuşlar için

M

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Hijyen konusunda haklısınız pek hijyenik değil. Onlarca kuş besledim bakdım ama hiç show beslemedim fotoğraflarda pek net değil güzel ırk nasıl olur showlarda bilmiyorum. Dediğim gibi amacım ordan alacağım birkaç show çiftinden elde edeceğim yavrularla git gide sayıyı arttırmak. Geçen sene liseden mezun oldum ilk seneden gitmedim üniversiteye bu sene gideceğim inşallah istediğim bölümü ben üniversitedeyken kuşlara kardeşim bakacak 4 sene gibi bir sürede de elimizdeki çiftin yavrularıyla sayıyı arttırıp ilerde sağlam bildiğim çiftlerim olmasını amaçlıyorum inşşallah başarırım. Bide 45/35 kafes yeterli gelir mi kuşlar için

İyi bir show muhabbet kuşu iri ve çok büyük olan kuş demek değildir.
Show muhabbet kuşlarında aranan en büyük özellik kuşun vücudundaki dengeler ve soyudur.
Birincisi kuşun soyunu yani babasının, babasını ve annesini, annesinin, babasını ve annesini bilen bir üreticiden kuş almaya ve mümkünse bu kuşlarında fotoğraflarını görmek istediğinizi söyleyin.
İkincisi alacağınız kuşun kafa, boyun, sakal yapısı, gövdesi, kanat mutasyonu, ayak yapısı ve kuyruk tüylerinin sağlığı oldukça iyi ve dengeli olmalıdır. Örneğin kuşta sakal yapısı çok iyidir lakin boyun incecik olabilir. Ya da kafası ve boyun çok iyi olabilir ama ayak fizyolojisi yeterli olmayabilir. İşte tüm bunların iyi derecede olması ve bir bütünlük içinde olması gerekir.
Size önerim yarışmalarda derece kazanmış kuşları inceleyin. Üç aşağı beş yukarı ne demek istediğimi anlarsınız.
Ayrıca en önemlisi eşleme bilginiz yok ise rastgele eşlediğiniz çiftlerden geçtikçe ufalmış yavrular ve aynı mutasyon ve renk olan yavrular almaya başlıyacaksınız. Ve üretime olan hevesiniz kırılabilir. Bu sebeple eşleme bilginizi geliştirin araştırmalar yapın özellikle showlar için çaplı, iri ve sağlıklı yavrular almak son derece önemlidir bunun için kalın tüy-ince tüy eşlemesi yapmanız gerekecek. Baskın renk ve mutasyonları bilmeniz gerekecek. Koyultma faktörlerini bilmeniz gerekecek.
Ve Showlarda bazı hatalar vardır örneğin kafa patlatmış erişkin bir kuşun başındaki bu tüylerde siyah melanin pigmentinin oluşması ve alnın düz sarı ya da düz beyaz olmasını engellemesi. Veyahut sakal yapısının suratının her iki yanında eşit olması gerekirken (2-2 ya da 3-3 gibi) eşit olmaması gibi hatalardan uzak kuşlar tercih etmenizi öneririm.
Show kuşların üremesi normal boy kuşlara göre daha zordur. Sezon boyunca yaptırabileceğiniz kuluçka sayısı daha azdır. Daha büyük yuvalıklar isterler. Tüy bakımı son derece önemlidir. Tüy kalitesi düşmüş show showluktan çıkmıştır.
Bazen yavrulara bakmadığı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için ayrıca normal muhabbet kuşu çiftleri de bulundurmalısınız ki yavrularını ve yumurtalarını bunların altına kaydırmak için. Vs. vs. bu böyle uzar gider.
Ayrıca en az 60x40‘ lık kafesler uygundur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri