Karadeniz Pet

Sinirli, evcilleşmeyen Sultan Papağanı

Mini anket

• Kullanılan toplam oy
    9
  • Anket kapatılmış .
Isırmayan sultan papağanı biblo gibidir.Kavga ve mücadele etmek onun doğasında var.Bende sultan papağanımla ara sıra didişiyorum.Didişme bittikten sonra omuzuma gelerek kafasını yanağıma yaslıyor öpüşüp barışıyoruz.:D Var mı bundan güzel eğlence.
Harika :)

Benimde forpusum ilk geldiğinde elden aşırı korkuyordu. Isırma eğilimi vardı ama korkusundan onuda çok yapamıyordu. Cok sabrettim gercekten suan 8 aylık ve daha yeni alıstı. Artık omzumdan kafamdan inmiyor bazen severken yanlıslıkla ısırıyor, cünkü papağanlarda kemirme huyu muhabbet kuslarına göre cok daha fazla. Resmen kovalıyorum gene geliyor o derece alıstı. Sabredin gerçekten alışıyorlar. Elinizle yem yedirmeyi deneyin. Onunla sürekli sakin sesle konusun sarkılar söyleyin. Cok hoslarına gidiyor. Benimki konusmaya bile basladı normalde forpuslar konusmaz derler. Cok net sekilde cümle kuruyor ve beni taklit ediyor. Eminim sultan papağanınızda size alışacaktır

Benimde forpusum ilk geldiğinde elden aşırı korkuyordu. Isırma eğilimi vardı ama korkusundan onuda çok yapamıyordu. Cok sabrettim gercekten suan 8 aylık ve daha yeni alıstı. Artık omzumdan kafamdan inmiyor bazen severken yanlıslıkla ısırıyor, cünkü papağanlarda kemirme huyu muhabbet kuslarına göre cok daha fazla. Resmen kovalıyorum gene geliyor o derece alıstı. Sabredin gerçekten alışıyorlar. Elinizle yem yedirmeyi deneyin. Onunla sürekli sakin sesle konusun sarkılar söyleyin. Cok hoslarına gidiyor. Benimki konusmaya bile basladı normalde forpuslar konusmaz derler. Cok net sekilde cümle kuruyor ve beni taklit ediyor. Eminim sultan papağanınızda size alışacaktır
Çok güzel, tebrik ederim.
Umarım iyi yol katederiz benimkiyle. Omzuma alıştı sanırım ancak tişört bırakmadı boyun kısmını kemiriyor yarım saat :)) Feda olsun sorun değil, ısırmasın da.. :D
Çünkü bildiğin kanatıyor, kakadular bile bukadar ısırmıyordur :)

Merhaba ben de Şubat ayında aldım yavru bi bebiş hala alışamadı bize, ele gelmiyor kaçıyor tıslıyor ısırıyor dışarı salınca kafesindrn uzaklaşmıyor uçmuyor sadece ıslık öğrettik bir tane onu tekrarlıyor sürekli tiz bir çığlık düzgün ötmüyor artık dayanamacak hale geldim bu saatten sonra geri verecek de değilim yavaşça sakince yaklaşıyoruz ama yok nerede yanlış yaptığımızı bilmiyorum

Geri