Karadeniz Pet

Siyah dışkı Problemi

Enisseker35

Yeni Üye
Daha 1 gün önce yeni 6 aylık bir muhabbet kuşu aldım erkek geldiğinden beri hep kabarık yarı uykuda gibi ve dışkısı siyah gibi yavru olduğu için mi böyle halsiz yoksa bir sorun mu var sizce dışkısıda siyah

Ekli dosyalar

• C626FB13-553C-4990-ABF8-1B9121ECCD87.jpeg
    C626FB13-553C-4990-ABF8-1B9121ECCD87.jpeg
    717.6 KB · Görüntüleme: 46
Tünekteki olan hafif siyahımsı yerde olansa koyu yeşil gibi

Ekli dosyalar

• 008D1202-36F1-4E19-BD6D-ECCB49C4C838.jpeg
    008D1202-36F1-4E19-BD6D-ECCB49C4C838.jpeg
    635.9 KB · Görüntüleme: 42
  • 9352F7ED-7A5C-42ED-AFB0-53F136D1BD37.jpeg
    9352F7ED-7A5C-42ED-AFB0-53F136D1BD37.jpeg
    536 KB · Görüntüleme: 37
Öncelikle kafeste plastik tünek kullanma tahta tünek kullan. 6 aylık kuşlar yavru kuş olarak geçmez. Dışkı konusunda bir anomali söz konusu sürekli kabarık duruyor ise hastadır ve dışkıya yansımıştır imkanınız varsa veterinere gidin yoksa üstatlar yardımcı olur zaten ama veterinere gitmek en iyi seçim olur.

Öncelikle kafeste plastik tünek kullanma tahta tünek kullan. 6 aylık kuşlar yavru kuş olarak geçmez. Dışkı konusunda bir anomali söz konusu sürekli kabarık duruyor ise hastadır ve dışkıya yansımıştır imkanınız varsa veterinere gidin yoksa üstatlar yardımcı olur zaten ama veterinere gitmek en iyi seçim olur.
Açıkçası veterinere gitmek istemiyorum çünkü tanıdğım iyi bir veteriner yok ve bazı veterinerler ekstra gerek olmayan şeyler yapabiliyor ekstra para almak için sizce sorun ne olabilir ? Bide plastik tünek gelmişti kafesle beraber ne tür bir zararı var acaba

Açıkçası veterinere gitmek istemiyorum çünkü tanıdğım iyi bir veteriner yok ve bazı veterinerler ekstra gerek olmayan şeyler yapabiliyor ekstra para almak için sizce sorun ne olabilir ? Bide plastik tünek gelmişti kafesle beraber ne tür bir zararı var acaba
Plastik tünekler kuşların ayaklarında mantara sebebiyet verebiliyor ve şöyle düşünün kuşlar doğal ortamda ağaçlara tünüyorlar plastik tünek takmak onlar için ayakkabı giymek gibi bir şey empati kurun ve 7/24 ayakkabı giydiğinizi düşünün rahatsız olmaz mıydınız? sorunun ne olduğunu bilmiyorum forumda hastalıklar konusunda en aktif ve bilgili kişi @umitFB sana yardımcı olacaktır umarım

SULPHAMEZATHİNE ilacını alıp. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlat ve hergün tazele. Bu tedaviyi 5 gün uygula. Geçmiş olsun...
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için yanında bir kuş daha var onda herhangi bir anormallik yok ama bu ilacı koyudğum sudan içmesi zararlı mıdır ayırıyım mı ikisini

Geri