Karadeniz Pet

Siyah küçük böcek/kaşınma

Osmanınannesi

Yeni Üye
Kuşumda cuma günü siyah küçük bi böcek gördüm. Cumartesi günü kuşu alırken verdikleri dermabit sprey denen ilaçtan sıktım. Böceği gördüğümden beri kaşınıyor gibi geliyor bana. Pazartesi günü kafesini temizlerken halıda tekrar küçük siyah bir böcek gördüm. Bit mi yoksa başka bi böcek mi anlamadim. Ne yapmam gerekiyor???

Kuşumda cuma günü siyah küçük bi böcek gördüm. Cumartesi günü kuşu alırken verdikleri dermabit sprey denen ilaçtan sıktım. Böceği gördüğümden beri kaşınıyor gibi geliyor bana. Pazartesi günü kafesini temizlerken halıda tekrar küçük siyah bir böcek gördüm. Bit mi yoksa başka bi böcek mi anlamadim. Ne yapmam gerekiyor???
bit ilacı kullanmayın .gece yatarken kafese bir a4 koyun ve gece 3te bakın böcekler üstündemi?kafesi ve herşeyini dezenfekte edin.kuşun kakaları tek bir bölgede mi yoksa ddağınık mı

bit ilacı kullanmayın .gece yatarken kafese bir a4 koyun ve gece 3te bakın böcekler üstündemi?kafesi ve herşeyini dezenfekte edin.kuşun kakaları tek bir bölgede mi yoksa ddağınık mı
Tamamdır bunu akşam deneyip döneceğim, hayır dağınık halde tek bi yerde değil kakaları.

kagıt gece yere düşmüştü ama hiç böcek vs göremedim :( sabah da kakasını cektim ben pek anlamadim açıkcası

kuşun fotosunu atar mısınız ve dışkıları

Tek bölgede olunca veya dağınık olunca ne oluyor :/

Sirkeli suyla banyo yaptırabilirsiniz kuşa bi demt maydonozu iyice yıkılorum su dolu sirkelii borcama dalların aralarına gire gire yıkanıyor heryeri kuşun rahtlar belki

Sapını iyice yıkayıp kurulayıp yapraklarını mutlka ayıklayıp verin ben mandalla uzun uzun asıyorum kemiriyorlar belki ilgisini çeker suyunu içiyorlar c vitamini çok yararlı kafesin ızgarasına mandalla sıkıştırmayı deneyin

Ekli dosyalar

• osmannnn.PNG
    osmannnn.PNG
    345.3 KB · Görüntüleme: 56
  • osman (2)-min.PNG
    osman (2)-min.PNG
    395.8 KB · Görüntüleme: 57
Kuşu çok sevdiğiniz belli bi tavsiyede daha bulunmak isterim kuşların tünekleri doğal yaşamlarına uyumlu olmalıymış ahşap tünek kullanrsanıs ayak gelişiminede iyi olur isterseniz ahşap tünek alır ya da dut ya da elma ağacı dalı temizleyip koyabilirsinis hem kaşıyorlar dal ile kendilerini

Kuşu çok sevdiğiniz belli bi tavsiyede daha bulunmak isterim kuşların tünekleri doğal yaşamlarına uyumlu olmalıymış ahşap tünek kullanrsanıs ayak gelişiminede iyi olur isterseniz ahşap tünek alır ya da dut ya da elma ağacı dalı temizleyip koyabilirsinis hem kaşıyorlar dal ile kendilerini
bi tane aldım ama adapte olamayınca cıkardım kafesinden biraz aceleci davrandım sanırım tekrar koyayım belki zamanla sever, elime de alısıır belki

Geri