Karadeniz Pet

Siyah Noktalar (siyah leke değil)

BuğraCan

Yeni Üye
Umarım daha önce böyle bir konu açılmamıştır ben araştırdım ancak bulamadım bu yüzden yeni konu açtım. Muhabbet kuşum günün büyük kısmını kaşınarak geçiriyor bu sıralar tüy dökmeye de başları (belki doğal bir süreçtir bilemiyorum.) kaşındığında da çok kısa sürede aşağıda paylaştığım siyah noktaları döküyor. ne olduğuna bir türlü anlam veremedim, noktalar hareket etmiyor, canlı değil gibiler. kuşum kaşındıkça üzerinden dökülüyorlar. internette kıl dibi kurdu (ismi buna benzer bir şeydi siteyi tekrar bulamadım o yüzden ekleyemiyorum.) benzeri bir şey olduğuna dair bir kaç bilgi buldum ancak resim yüklenmediği için sağlıklı bir tanı yapamadım. Bunu daha önceden gören var mı ? tedavisi nedir ? Şimdiden herkese teşekkürler.

35426

35427

35428

35429

Ezdiğinizde kan çıkmıyor değil mi? Benim de buna benzer konum vardı. Sonuç olarak bir sorun olmadığını anladım.

Ezdiğinizde kan çıkmıyor değil mi? Benim de buna benzer konum vardı. Sonuç olarak bir sorun olmadığını anladım.
Hiç ezmeyi denemedim ama kan çıkacağını sanmıyorum yinede deneyip sonucu buradan paylaşırım kusumuzun daha önceden ishalden dolayı küçük bir veteriner macerası oldu sonra iyileşti acaba ona bağlı birşey mi dedim

Hiç ezmeyi denemedim ama kan çıkacağını sanmıyorum yinede deneyip sonucu buradan paylaşırım kusumuzun daha önceden ishalden dolayı küçük bir veteriner macerası oldu sonra iyileşti acaba ona bağlı birşey mi dedim
Tüy ve kepek dökümü ile alakalı bir şey, ishalle bağlantısız.

Kuyruk ve kanat yapısı çok uzun oradan anladım yani çekoslovak diyorlar ama neden çekoslovak, çek cumhuriyetiyle bir alakası var mı bilmiyorum.Oluduğunu da sanmıyorum. :)

Geri