Karadeniz Pet

Sizce bu kuşta herhangi bir sorun var mı?

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Hobiye yeni başladım. Aşağıda resimlerini koyduğum kuşta herhangi bir sorun var mı?

Resimler:

zv7uqp.jpg

1yrghj.jpg

2ik9p41.jpg

2vllf02.jpg

2mpyd1d.jpg

dg1ap0.jpg

2z53zmq.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

Yok mu yardım edecek biri?

Son düzenleme:
Görebildiğim 2 sorun var gagasinda mantar olabilir. Bide kanatları kesilmis

Tolga Bey Merhaba .Kanatlarını niye keserlerki kuşun.Eminseniz aldığım petshopla bu konuyu görüşeceğim.

Petshoplar kacmasinlar diye kanatlarini ceker veya keserler. Bu arada kus 5 6 aylik civari olabilir. 2 aylik diye satmislarsa size

Hadi ya.Bigisizlik işte.Bana 1.5 aylık diye sattılar.Peki kuş bir daha uçamıyacak mı yani.Kalıcı bir sorun mu bu?

Kuş 1.5 aylıktan büyük sizi yanıltmışlar bide bu kanatlarla sağ sola çarpar uçamaz

Canser Bey yardımınız için Allah razı olsun ama benimle konuşan kişilere soru soruyorum sonra dönmüyorlar.Lütfen sorularımı cevaplandırır mısınız?
Bu benim ilk kuşum o yüzden geri vermeyi düşünmüyorum.
Kanatları için yapabileceğim birşey var mı?
Kuş tekrar uçar mı?
Kuyruk tüyleri de kısa doğru mu yapabileceğim bir şey var mı?
Kuşun kendine göre sol ayağı sol parmağı et beni var yapabileceğim birşey var mı?
Ötmüyor hiçbirses yok?
Eğer cevaplarsanız memnun olurum.Teşekkürederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:26 --

Bendede var tüyleri kendiliginden döküldü ayni böyle simdi yeni tuyleri cikiyor bagzi yavrularda olabiliuor bu yolunmus falan degil kus tuyleri cikacaktir zamanla siz vitamin falan verin arada yas olarakta 2-3 aylik. Tolga bey 6 aylik demis ama bn katilmiyorum.

sorun yok kanat yok kuyruk yok hiç bir şey kalmamış kusta

Oktay abi ben ceresine bakarak söyledim mavilesmeye baslamis 6 olmasa da en az 4 aylik ve bu kusun kanatları cekilmis kusun kanatları zamanla cikacaktir

Bira mayası kullanmanı öneririm.Yemine karıştırarak kullan.Natural markasını öneririm.

maşallah güzel kuş hayırlı olsun ötmüyor demişsiniz kuşun alışması lazım alıştı mı bu sefer niye susmuyor diye sitem edersiniz :)

sorun yok gibi

3-4 aylık arası. aslında güzel kuş ama kanatlarının hepsini yolmuşlar yazık

Kuşunuzun kanatları kuyruğu tekrar gelecektir vitamin takviyesi yapın, 4-5 aylık olması size alışmaz anlamına gelmez, yavrulardan daha zor olur ama olur, Benim ilk kuşumu aldığım da , çok ufaktım ne olduğunu da bilmiyordum, acayip çigene bir dişi idi, kafese parmağımı uzattığım zaman bile ısırırdı. bir sene besledim (bende kalan süre) sonra enişteme verdim, birbirlerini o kadar çok sevdiler ki kuşla, beraber rakı içiyorlar dı karşılıklı o düzeye getirmişti. Sizin ilginize bağlı.

Çok güzel bir kuş maşallah

Şimdiye kadara şanssızmış inşallah bundan sonra şanslı bir hayat sürer

Ne diye hayvanlara bu eziyetleri yaparlar hiç anlamıyorum
Bu mğbarek gecenin hürmetine Allah böyle vicdansızların mğstehakını versin diyorum...

öncelikler kuyruk tüyleri ve kanat tüyleri zamanla uzar ama etbeni için bir şey diyemeyeceğim :(

kus daha ufak arkadasım saglıklı kusa benzıyor daha oncekı sahıbı alıstırmak ıcın kanatlarını cekmıs olabılır

Simdi beylerr kus un biseyi kesilmemis kusun kaninda anadan babanden gelme rahatsizlik var bu rahatsizlikta french month simdi diyeceksinizki french month bole olmaz ama inaninki bu kusun deger kardesleri sizin bildiginiz french month gibi bu rahaysizligi hafif tuy yonunden sansli geciriyor kuyruk ve kanat tuyleri 3 4 aya uzar ama yavru aldiginda yavrularida bunun gibi ve bundan kotu olucaklar teddavisi yok

Geri