Karadeniz Pet

Sizce dışkıları normal mi?

Barisaltnbsk

Yeni Üye

Selamlar, çift kuşlarımı alalı 10 gün oldu sizce dışkıları mormal midir ve erkek çiftleşmeye istekli ayak atıp uçuşuyor dişi tepki vermiyor genelde ve hareketsiz tünekde bekliyor yem dışında pek hareket etmiyor sizce dişi kuş daha kızışmadı mı acaba genel olarak yorumlarsanız sevinirim teşekkürler..

Selamlar, çift kuşlarımı alalı 10 gün oldu sizce dışkıları mormal midir ve erkek çiftleşmeye istekli ayak atıp uçuşuyor dişi tepki vermiyor genelde ve hareketsiz tünekde bekliyor yem dışında pek hareket etmiyor sizce dişi kuş daha kızışmadı mı acaba genel olarak yorumlarsanız sevinirim teşekkürler..

Kafesi dıştan çeker misiniz kafes düzeni önemli ayrıca kuşlarınızın gagalarını yakından çekin atın

Bu da düz kağıt işte
Anlamadınız kağıt fln önemli değil iyi dışkılarda var kötü dışkılarda var emin olmak için altına tolet kağıdı koyup bekleyin 3,4 dışkı yapsın sonrada foto atın

Dostum dışkılarda çok büyük bir sorun göremiyorum. Biraz koksidiyoz var sadece. Eğer kuşta kabarıklık halsizlik varsa koksidiyoz kürü uygulayabilirisin.
Dostum dışkılarda çok büyük bir sorun göremiyorum. Biraz koksidiyoz var sadece. Eğer kuşta kabarıklık halsizlik varsa koksidiyoz kürü uygulayabilirisin.
Dişi de var üstad nerde o kür

Koksidiyoz kürü eczaneden pıyoleseptyl tablet yada BACTRIM şurup yada veterinerden sulphamezatine alıp uygulanır. Uygulama şekli pıyoleseptyl tablet içindeki tableti ezip toz haline getiriyorsunuz ve suluğuna 1 pirinç tanesi kadar koyuyorsunuz bactrım şurupta ise suluğuna 5,6 damla damlatılır. Sulphamezatine ise suluğuna yine 5,6 damla damlatılır bu 3 ilaçtan birini alıcaksınız sadece 1 ini kullanıcaksınız ilaçlı su hergün değiştirilir ve 5 gün boyunca tedavi uygulanır

• PIYELOSEPTYL 50 mg 30 kapsül (Nitrofurantoin)
İlaç bu eczaneden alıcaksın. Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekleyip vericeksin kuşa. Hergün taze olarak hazırlanıcak ve 5 gün kullanılacak.

İlaç reçeteli olduğu için bazı eczaneler vemek istemiyor. Bir kaç eczaneye sor eğer alamazsan aile hekiminden rica et yazdırmaya çalış. Oda olmadı veterinerden sulphamezatine alıp kullan.

Geri