Karadeniz Pet

Sizce yumurta gelirmi? Yumurta hazirligi mi bunlar?

Kivim benim

Meraklı Üye
yuvaligin icine koydugum talaslari disari atiyo disi kusum surekli yuvaliga giriyo gunde belki 100 den bile fazladir uzun sure durdugu da oluyor ama yumurta yok 4 gun once ciftlesmislerdi bidaha olmadi gozlemledigim kadariyla sizce olurmu?

Büyük ihtimal ile çok yakın zamanda yumurtlayacaktır.Talaşları yavrular yumurtadan çıktıktan sonra koymak daha yerinde bir hareket olur.Yavruların dışkılarının oluşturacağı olumsuz etkileri kısmen tolere etmek için kullanılır.Dişi talaşları dışarı atıyorsa,ona yardım edin siz boşaltın talaşları.Onları temizlemek ile geçireceği zamanı kuşa kazandırmış olursunuz.

Büyük ihtimal ile çok yakın zamanda yumurtlayacaktır.Talaşları yavrular yumurtadan çıktıktan sonra koymak daha yerinde bir hareket olur.Yavruların dışkılarının oluşturacağı olumsuz etkileri kısmen tolere etmek için kullanılır.Dişi talaşları dışarı atıyorsa,ona yardım edin siz boşaltın talaşları.Onları temizlemek ile geçireceği zamanı kuşa kazandırmış olursunuz.
Cok tesekkurler folluga direk yumurtlarsa yumurtalara bisi olmaz dimi talas yokken? Birde erkek kusu uzaklastiriyo yuvaliktan normalmidir

Direk folluğa yumurtlamasında sıkıntı yok.Bazı dişiler yuvalığı kemirip biraz talaş ister,kimiside tertemiz talaş olmayan yuva ister.Eğer kuşunuz talaşları dışarı atıyorsa,yuva içine talaş koymaya gerek yok.Yavrular çıkıp dışkılamaya başladıkları zaman talaşı kademeli olarak arttırarak koyabilirsiniz.Erkeği uzaklaştırmasıda normal bir davranış.Bazı dişiler erkeği yuvaya sokmazken bazı dişiler erkekle birlikte yuvada oturur.Karaktere bağlı davranışlar bunlar.Kendi çiftlerimdede bu durumda olan kuşlar var.1 numaraya hiç talaş gerekmez,hiç sevmez yumurtlama esnasında,erkeği yuvaya sokmaz lakin 8 numara talaş değil,kum ister ve erkek ile birlikte yuvada oturur.Kuşlara bağlı değişecek bir durum.

Direk folluğa yumurtlamasında sıkıntı yok.Bazı dişiler yuvalığı kemirip biraz talaş ister,kimiside tertemiz talaş olmayan yuva ister.Eğer kuşunuz talaşları dışarı atıyorsa,yuva içine talaş koymaya gerek yok.Yavrular çıkıp dışkılamaya başladıkları zaman talaşı kademeli olarak arttırarak koyabilirsiniz.Erkeği uzaklaştırmasıda normal bir davranış.Bazı dişiler erkeği yuvaya sokmazken bazı dişiler erkekle birlikte yuvada oturur.Karaktere bağlı davranışlar bunlar.Kendi çiftlerimdede bu durumda olan kuşlar var.1 numaraya hiç talaş gerekmez,hiç sevmez yumurtlama esnasında,erkeği yuvaya sokmaz lakin 8 numara talaş değil,kum ister ve erkek ile birlikte yuvada oturur.Kuşlara bağlı değişecek bir durum.
Tesekkur ederim

Sabah erken saatlerde ciftlesiyor olabilir insallah yumurtliycaktir

Sizin görmediğiniz bir anda çiftleşmiş olabilirler.Fazla rahatsız etmeyin.Gerekli bakımları yaptıktan sonra kuşları rahat bırakın.Yakın zamanda kuşların sağlık sıkıntısı yok ise,siz istemesenizde çiftleşecek ve yavru yapacaklar.Bu içgüdü genlerine kazınmış halde.

Benim dişi kusda sizinki gibi yuvaya girip deli gibi kanat cırpıp içerdeki kumları temizliyor.Bende düzen bozulmasın diye ellememiştim yazıyı okuduktan sonra içerdeki kumu temizleyeyim.Birde dişi kusun gagasındaki et notr beyaz-krem gibi iken şimdi rengi koyu kahve oldu nedendir?

Benim dişi kusda sizinki gibi yuvaya girip deli gibi kanat cırpıp içerdeki kumları temizliyor.Bende düzen bozulmasın diye ellememiştim yazıyı okuduktan sonra içerdeki kumu temizleyeyim.Birde dişi kusun gagasındaki et notr beyaz-krem gibi iken şimdi rengi koyu kahve oldu nedendir?
Kahverengi olması kızıştığını yani çiftleşmeye hazır olduğunu gösterir

Birkaç gün önce sabah herkes uyurken 6 gibi seslere uyandım bizimkiler iş başındaydı yuvaligi asali 2 ay oldu nerdeyse sabırla bekliyoruz

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kahverengi olması kızıştığını yani çiftleşmeye hazır olduğunu gösterir
Benim erkek muhabbet kuşum vardi yanina dişi aldim anlasdilar yuva takdim dişi yuvaya giriyor uzun sure duruyor gagaliyordu erkek de dişinin agzina kusdugunu gördüm az once ciftlesdiler ama 5saniye surdu yeterli midir şimdide uyudular

S

Ekli dosyalar

• 1493978015740-970323320.jpg
    1493978015740-970323320.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 11
A

Ekli dosyalar

• 1493978068960502648870.jpg
    1493978068960502648870.jpg
    980.4 KB · Görüntüleme: 9
Kuşlar gayet kızışkın, siz sadece mama takviyesi yapın ve fazla rahatsız etmeyin yeterli.

Bide dişi sürekli gaga tasi yiyor mineral blogu veya kalamar almalimiyim?

kesinlikle almalısınız, özellikle kalamar kemiği.