Karadeniz Pet

Sizce yumurta var mı ?

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
[BOLD]1 HAFTA ÖNCEKİ FOTO[/BOLD]
cfce0dd50542d9ffca506d37b5f0b3a2.jpg

[BOLD] BU GECEKİ FOTO[/BOLD]

14d92163bcc8cbda477460b411572f2f.jpg

99114e03daa95526b6dc1bfc13c1f56b.jpg

bcdbae9b1f35224397889a27cd4d4e25.jpg

[mention]ADRIAN [/mention] [mention]MeCHuLBeY [/mention] [mention]Recai [/mention] [mention]thewildpanthalp [/mention] [mention]FındıkBaba [/mention]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuyruk düşmüş yumurta var gibi duruyor.

2 haftadır çiftlşemeler cidden uzun sürüyor ve düşmeden kanatları arasına sarar şekilde sağlam oluyor gibi görüntülüyorum.

5 gün içinde gelir mi acaba ? Kızıştırıcıları kesmek dışında başka yapmam gereken birşey var mı ?
Bu arada ilk kuluçka.

2 haftadır çiftlşemeler cidden uzun sürüyor ve düşmeden kanatları arasına sarar şekilde sağlam oluyor gibi görüntülüyorum.

5 gün içinde gelir mi acaba ? Kızıştırıcıları kesmek dışında başka yapmam gereken birşey var mı ?
Bu arada ilk kuluçka.

Kalamar kemiği mutlaka bulunsun ilk kuluçka da yumurta sıkışması sık görülebilir.

Dışkılar büyümeye başlarsa yumurtanın yaklaştığını anlayabilirsin. Kabızlık gibi durumlar olup olmadığını kontrol et sık sık.

Kalamar kemiği mutlaka bulunsun ilk kuluçka da yumurta sıkışması sık görülebilir.

Dışkılar büyümeye başlarsa yumurtanın yaklaştığını anlayabilirsin. Kabızlık gibi durumlar olup olmadığını kontrol et sık sık.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim.[emoji106]

Hayırlı olsun umarım yakın zamanda yumurtalar gelecektir. Asıl zor süreç yumurtadan sonra başlıyor kuş içinde sahibi içinde :))

Hayırlı olsun umarım yakın zamanda yumurtalar gelecektir. Asıl zor süreç yumurtadan sonra başlıyor kuş içinde sahibi içinde :))

Çok sağolum ilk kuluçka olacak eğer yumurta gelirse. Zorlu ve sıkıntılı olacak. İnşallah sıkıntsız şekilde sağlıklı yavrular verir, dişide sağlığından ödün vermez inşallah.[emoji106]

İnşallah hocam, benim kızda 18. gününde kuluçkasında ilk yavruyu bekliyorum sabırsızlıkla. Dişinin anaç tavırlarını izlemek bile çok mutlu edici bir his. İnşallah sizde bende muradımıza kavuşuruz.

İnşallah hocam, benim kızda 18. gününde kuluçkasında ilk yavruyu bekliyorum sabırsızlıkla. Dişinin anaç tavırlarını izlemek bile çok mutlu edici bir his. İnşallah sizde bende muradımıza kavuşuruz.

İnşallah hocam darısı başımıza[emoji56] inşallah tüm yavrularınızı sağlıklı şekilde alır ve büyütürsünüz. Canımız hepsi[emoji106]

Bugün zamanının çoğunu yıvada geçirdi. İçeri girip az bi süpürüp sessizce içerde durmaya başladı.

Önceden sürekli girip çıkardı bugün girdi çok nadiren kafayı uzatıp geri içeri girdi. Ortalama 5dk kesintisiz içerde bekliyor kafayı uzatıp arada geri giriyor.
Erkeği yuvaya çok sokmuyor. Erkek kafesin öteki köşesinde ötüyo kendi kendine. Oda yuvada duruyor.

Göğsünden aşağı tüylerde yarık baya belirginleşti sanki yolmuş gibi duruyor.
Yinede arada bir dışarı çıkıp 1-2 dk durup giriyor. Eskiye göre durma süresi arttı.

Güncel fotolar
2ca006d3a3caa34f718e748774b2d31c.jpg

34d137e962db1ded8f023c55a0d76d9f.jpg

b889db2d5cf27f53882d24560a4707a9.jpg

27e8c9c9880fc7dc26d23d7d2f46ac27.jpg

14817a150ed035fcf1cff0e9e4dadb1a.jpg

Tünediğinde böyle duruyor ama gün içerisinde, bunlar hiç olmuyor bayağı topluyor kanatları ve sırtta bu şekil kabarıklık olmuyor.
Genelde bu duruşu sadece gece böyle tünediğinde oluyor. Bugün ilk deda 15dk ya yakın yuvada durdu 2 periyot halinde. diğer yuvada kalma süreleri ortalama 4 er dk oldu.

Yarım saat 1 saat gibi yuvada durma süresi olmadığı için muhtemelem dışkı büyümesi o yüzden olmuyor daha ufacık dışkısı var.

Yumurta sıkışması var mı diye elime aldım kontrol ettim popo tarafında kabarık olan yerde hafif sertlik var ama yumurta şekli elime gelmedi.

Durumlar böyle ne diyorsunuz ?

[mention]ADRIAN [/mention]
[mention]MeCHuLBeY [/mention]
[mention]FındıkBaba [/mention]
[mention]thewildpanthalp [/mention]

Güncel fotolar
2ca006d3a3caa34f718e748774b2d31c.jpg

34d137e962db1ded8f023c55a0d76d9f.jpg

b889db2d5cf27f53882d24560a4707a9.jpg

27e8c9c9880fc7dc26d23d7d2f46ac27.jpg

14817a150ed035fcf1cff0e9e4dadb1a.jpg

Tünediğinde böyle duruyor ama gün içerisinde, bunlar hiç olmuyor bayağı topluyor kanatları ve sırtta bu şekil kabarıklık olmuyor.
Genelde bu duruşu sadece gece böyle tünediğinde oluyor. Bugün ilk deda 15dk ya yakın yuvada durdu 2 periyot halinde. diğer yuvada kalma süreleri ortalama 4 er dk oldu.

Yarım saat 1 saat gibi yuvada durma süresi olmadığı için muhtemelem dışkı büyümesi o yüzden olmuyor daha ufacık dışkısı var.

Yumurta sıkışması var mı diye elime aldım kontrol ettim popo tarafında kabarık olan yerde hafif sertlik var ama yumurta şekli elime gelmedi.

Durumlar böyle ne diyorsunuz ?

[mention]ADRIAN [/mention]
[mention]MeCHuLBeY [/mention]
[mention]FındıkBaba [/mention]
[mention]thewildpanthalp [/mention]

Yumurta var diyeceğim ama 1 günde çıkarması gerekirdi diye düşünüyorum. @MeCHuLBeY daha iyi bir yorum yapar.

Yumurta var, dışkısını yapabiliyor mu ? Daha öncede söylemiştim kabızlık durumu olup olmadığına bakın ki yumurta sıkışması olup olmadığını rahat anlayalım.

Hocam demin baktım güncel, yeşilli beyazlı normal bi 2 mercimek büyüklüğünde standart dışkısı var. Yapabiliyor. Ama poposuna dışkı bulaşıyor. Ama Dışkısı normal ishal kabızlık yok yapıyor. Tünediği yerde sabah bakıyorum nohut kadar birikmiş oluyor kabızlık yok.

Hocam demin baktım güncel, yeşilli beyazlı normal bi 2 mercimek büyüklüğünde standart dışkısı var. Yapabiliyor. Ama poposuna dışkı bulaşıyor. Ama Dışkısı normal ishal kabızlık yok yapıyor. Tünediği yerde sabah bakıyorum nohut kadar birikmiş oluyor kabızlık yok.

Hüseyin açıkçası bu noktada kafamda fikir kalmıyor. Yumurta sıkışması olsa illa kuş rahatsız olur bu belli olur. Kuşun halinde enerjisinde sıkıntı yok. Dışkıda yapabiliyor. Ama bu kuş 1 aydır çiftleşiyor şuanda yumurtası da var neden hala çıkarmadı inan bir fikrim yok.