Karadeniz Pet

Sizce yumurta var mı ?

4-7 arası yumurta gelebilir. İlk kuluçkada ki yumurtaları sürdün mü altına? Toplam kaç yumurta var şu an?

Yok ona muhtemelen kokum sinmiştirdiye sürmedim öncekinden 1 yumurta kalmıştı zaten. Arada baktım kararma varmı diye hiç kararmamış.

Aynı duruyor hala. Kokusu siner de diğer yumurtlar için sıkıntı okur diye koymadım. Biraz şişlik var popoda bu gece belki gelir gelmezsefe sağlık olsun.

Bu kuluçkada sağlam yattı maşallah hep yattı yumurtalara bu tecrübeyi edindiği için mutluyum. İnşallah 4üde doludur yumurtaların. Her sabah çiftleşme oldu. Bakalım bugğnde çiftleştiler.

Şimdi benim korkum şu, bu yumurtalar doluysa, gene 2 hafta sonra yumurtlarsa nolacak ? Yavrularamı bakacak yumurtalara mı yatacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok ona muhtemelen kokum sinmiştirdiye sürmedim öncekinden 1 yumurta kalmıştı zaten. Arada baktım kararma varmı diye hiç kararmamış.

Aynı duruyor hala. Kokusu siner de diğer yumurtlar için sıkıntı okur diye koymadım. Biraz şişlik var popoda bu gece belki gelir gelmezsefe sağlık olsun.

Bu kuluçkada sağlam yattı maşallah hep yattı yumurtalara bu tecrübeyi edindiği için mutluyum. İnşallah 4üde doludur yumurtaların. Her sabah çiftleşme oldu. Bakalım bugğnde çiftleştiler.

Şimdi benim korkum şu, bu yumurtalar doluysa, gene 2 hafta sonra yumurtlarsa nolacak ? Yavrularamı bakacak yumurtalara mı yatacak

Kuştan kuşa değişir. Yumurtalara yatmasına rağmen yavrularına bakan kuş da var, yumurtalarına yatması yüzünden yavruları ile ilgilenmeyen kuş da var, yumurtladı diye yavrularına zarar veren de var. Yine yumurtlayacağını düşünmüyorum, ama yumurtlarsa yumurtaları alırsın.

Kuştan kuşa değişir. Yumurtalara yatmasına rağmen yavrularına bakan kuş da var, yumurtalarına yatması yüzünden yavruları ile ilgilenmeyen kuş da var, yumurtladı diye yavrularına zarar veren de var. Yine yumurtlayacağını düşünmüyorum, ama yumurtlarsa yumurtaları alırsın.

Aynen doğru inşallah benim müdahaleme gerek kalmaz[emoji106]

Doluysa şubatın 1i gibi çıkacak bakalım ilk yavru

5.i gelmedi dahada gelmez herhalde. İnşallah diğer dördü doludur.
Hayırlısı bakalım artık çıkacakları günü bekliyeceğiz[emoji106]

Eski yumurtayıda yuvaya koydum yattı üstüne farketmedi, bakalım o da doludur inşallah artık vaktini beklemekteyiz.

Koyduğun yumurtayıda kabul etmiş gibi duruyor eşiyle birlikte yatıyorlae maşallah.

Doluysa inşallah şubatın 1'i gibi gelir diye düşünüyorum

Koyduğun yumurtayıda kabul etmiş gibi duruyor eşiyle birlikte yatıyorlae maşallah.

Doluysa inşallah şubatın 1'i gibi gelir diye düşünüyorum

Aslında uzun ince bir fenerle yumurtayı çıkarmadan kontrol edemez misiniz? Endişenizi anlıyorum ama en az sizin kadar ben de merak ediyorum dolu mu diye 😁

Aslında uzun ince bir fenerle yumurtayı çıkarmadan kontrol edemez misiniz? Endişenizi anlıyorum ama en az sizin kadar ben de merak ediyorum dolu mu diye [emoji16]

7 gün sonra ilki doluysa çıkacak. Öyle fenerimde yokki[emoji1] ben pek merak etmiyorum. 3 şubata kadar bişry olmazsa bakmayı düşünüyorum

541d21f74d864ce21212ca7bf1e9aa0d.jpg

Maşallah bugün kontrol ettim 4 yumurta yaptı 4'ü de dolu.

Şu boş olan ilk kuluçkadan kalan yumurtaydı o boş sanırım belkide bozuktur.

Maşallah işaretleme yapmadım ama belli.

Birinde baya damarlar etler belli yani oluşmuş, diğerlerinde de bariz damarlanma etlenme var ama tekinde baya sağlam damarlanma var. Sanırım o ilk yumurta.

14 ocakta ilk yumurta geldiğine göre şubatın 1'i çıkmasını bekliyorum.

Hadi hayırlısı bakalım inşallah hepsini sağlıkla büyütür :)

Uzun soluklu bir kitap okumuşcasına konuyu bitirdim:D Hüseyin hocam hayırlı olsun...Yaşadıklarınızın bir kısmını yakınım yaşadı. Yumurtalarını indirmiş kuşun taban malzemesini değiştirdi, uyarmama rağmen. Granülü kaldırıp talaş koydu. Aynı günün gecesi dişi yumurtaları kırmıştı. İnsan kendini dişinin yerine koyunca gerçekten de çok haklı bir isyan olduğunu düşünüyor. Tekrardan hayırlı olsun🙏

Uzun soluklu bir kitap okumuşcasına konuyu bitirdim:D Hüseyin hocam hayırlı olsun...Yaşadıklarınızın bir kısmını yakınım yaşadı. Yumurtalarını indirmiş kuşun taban malzemesini değiştirdi, uyarmama rağmen. Granülü kaldırıp talaş koydu. Aynı günün gecesi dişi yumurtaları kırmıştı. İnsan kendini dişinin yerine koyunca gerçekten de çok haklı bir isyan olduğunu düşünüyor. Tekrardan hayırlı olsun[emoji120]

Aynen hocam. Kuşun huyunu cidden öğrenmek gerekiyor. Bizim kuşumuz huyu yuvada plastik yuvalık dahil hiç bir materyal istemiyor.

Bunu öğrenince işler rast gitti. İnşallah yavrular sağlıklı olur ve güzelce büyütürler [emoji106]

Sorunsuz yatıyor maşallah.

2 gün sonra ilk yumurta tam 18 günlük olacak. Beklemekteyim hocam önerilerniz var mı bu süreçte

Gözlemlemek önemli. Yavrular yumurtadan çıkamıyor bazen. Benim ilk yavru öyle oldu.