Karadeniz Pet

slm bu papagan evime geldi biraz bilgi istiyorum

Poyraz KURT

Meraklı Üye
Slm akdam acik penceremden girdi biraz bilgi istiyebilirmiyim

Ne yer ne icer ne ile beslemeliyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

yardim eden yokmu

Poyraz Papağanlar konusunda bir bilgim yok maşallah diyelim hosgeldin

Maşallah paraket papağan yemleri var onlardan verebilirsin kafes tercihinde papağanlar için olan geniş kafeslerden gerekli belliki evcil bir kuş yakın çevrene bi ağız yoklaması yap istersen kimin evinden kaçtı ise çok üzülmüştür...

Vay arkadaş, şansa bak.
Bana serçe düşer, kumru düşer, bir diğerine karga..
Poyrazdaki şansa bak. Az daha zümrüdüanka kuşu tutacak.. :)
heheh levent bey Allahtan hayırlı evlat istedim karga yavrusu geldi nasibime :D.resmi bulunduğum yerden göremiyorumda bakarım. birazdan:D:D

Biraz araştırdım. Cinsi rozella papağanı gibi görünüyor. Papağan yemi yanısıra bol bol meyve sebze tüketen bir cinsmis doğal hayatlarında.

Maşallah çok tatli sultan papagani ne yerse ondan yer galiba

Her papaganin farklı ye,ler sever , zaten renk mutasyonuda bundan kaynaklanir .
Bu paoagan cinsi lori olarak geçer yemini bulunmasi cok zordur ve mecbur meyveyle beslemen gerekiyor buda maliyeti oldukca yukseltiyor , hu arada hstalandiginda tedavi masraflarida cok yüksek oluyor, lori cinsleri eğitimsiz oldugu halde 600 tl ye satiliyor diye biliyorum değerli bir papagn türü bakimi ama coook zor bunlari göz önünde bulundurun .

bizim evin penceresinden gire gire ebabil girmişti. :)

bende araştırdım lori değil rozella papağanı lorilerin gagaları tam papağan gagası gibi bunların gaga tipi muhabbet kuşunu andırıyor.

Eğer sahibini bulabilirseniz iyi olur diye düşünüyorum. Bulamazsanız, bakmayı düşünürseniz internette bakımı hakkında bilgiler mevcut.
Nasıl, evcil mi bari? İnsana yakın mı?

Maşallah paraket papağan yemleri var onlardan verebilirsin kafes tercihinde papağanlar için olan geniş kafeslerden gerekli belliki evcil bir kuş yakın çevrene bi ağız yoklaması yap istersen kimin evinden kaçtı ise çok üzülmüştür...

Abi valla hastalikdan birakmistim bu usleri bende hic beklemiyordum masuk uda verince bu tam sans oldu
Abi hanim cok beyendi bakcaz ins abi kafes ariyorum budaki abiler ablalar yardimci olursa sevinirim ilan acdim zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:36 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

Poyraz Papağanlar konusunda bir bilgim yok maşallah diyelim hosgeld:)
in
His bulduk abi salma yada buyuk kafes ariyorum abi birde yine siringaya biraz vilmecdin isticem abi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

Cok cok saolun guzel bilgiler var saol

Vilmectin sıkıntı yok fakat kafes yok bakarız

Bu Rozella Papağanı yem olarak paraket yemi verin ilk geldiği için bi kaç gün sebze meyve vermeyin daha sonra verirsiniz bu arada çok şanslıymışzınız :D Bu arada bu papağan çok uzun uğraşlar sonucunda konuşyormuş

Son düzenleme:
rozela bu papagan bende var özel yemleri var 25 tl aylık harcaması var deyerli papagandir sahibi ne üzülmüstür şindi
[emoji4]

Son düzenleme:
Rozella papağanı.

Eğitimler yok denece kadar azdır konuşamazlar. Tutan bir tür değildir