Karadeniz Pet

Sokakta bulduğum yavru

:) :) zor oluyor yedirmek annesinden yer gibi yemek istiyor ama iştahlı olduğu için çok mutluyuz tabi. Teşekkürler
Buğdayı sarımsak doveceginde ezin su katın biraz kıvam verin bir şırınga nin ağız kısmını genişletin basın kuşun ağzına aynı annesinden yediği gibi olur işiniz de kolaylaşır

Buğdayı sarımsak doveceginde ezin su katın biraz kıvam verin bir şırınga nin ağız kısmını genişletin basın kuşun ağzına aynı annesinden yediği gibi olur işiniz de kolaylaşır
Çok tesekur ederim rahat ederiz gerçekten

Yemesi çok iyi yedirmeye devam edin suyunuda düzenli verin ve yavru kuşlarda şöyle bir durum var sık sık yedirmeniz gerek mesela 5 6 öğünü 1 güne bölün öyle yedirin kursaklarını sık sık boşaltırlar
Tabi ben de sık öğün yapmaya çalışıyorum çok tesekur ederim ilginiz için

Merhaba tekrardan bugün 1 hafta oldu guvercinimizi alalı şuan her sey yolunda gözüküyor kendi başına yemek yiyor suyunu içiyor. Fakat kuş ucmadigi için endişelenmeye başladım @Hazal16 sizle de uçar diye öngörmüstük tahmin etmiştik yani ne zaman uçar ya da normal midir ucmamasi fikri olan var mi acaba

Merhaba tekrardan bugün 1 hafta oldu guvercinimizi alalı şuan her sey yolunda gözüküyor kendi başına yemek yiyor suyunu içiyor. Fakat kuş ucmadigi için endişelenmeye başladım @Hazal16 sizle de uçar diye öngörmüstük tahmin etmiştik yani ne zaman uçar ya da normal midir ucmamasi fikri olan var mi acaba
hiçbir girişimi olmadımı acaba uçmak için azda olsa havalanması gerekirdi bende 1 2 yıl önce beslemiştim hemen azda olsa havalanma olmuştu sonra uçup gitti kuşda acaba bir hastalık mı var

Kanadında sorun mu var acaba?Benim bulduğum balkonda yerde ufak ufak havalanmaya çalışıyordu.Sonra balkon demirlerine çıkıp yavaş yavaş oradanda gitti zaten.Uçmaya teşebbüsde mi etmiyor hiç?

hiçbir girişimi olmadımı acaba uçmak için azda olsa havalanması gerekirdi bende 1 2 yıl önce beslemiştim hemen azda olsa havalanma olmuştu sonra uçup gitti kuşda acaba bir hastalık mı var
Yani kanatlarını cirpiyor bazen havalanacak gibi oluor ama havalanmiyor. Ilk geldiği günler bir iki günlük surede bel hizasına kadar uçabiliyordu balkondan aşağı atlamisti

Kanadında sorun mu var acaba?Benim bulduğum balkonda yerde ufak ufak havalanmaya çalışıyordu.Sonra balkon demirlerine çıkıp yavaş yavaş oradanda gitti zaten.Uçmaya teşebbüsde mi etmiyor hiç?
Aynen bir üstte yazdığım mesaj gibi ilk gunler balkon zemininden balkon mermerine uçabiliyordu. Sonra da aşağı atlamisti

Yakında uçar bence, belki bu benimkinden daha yavru ve daha bitkindi bulduğunuzda.Baya toparlamış gözüküyor durumu.
İnşallah bakalım ilerleme kaydediyor kendi yemek yemeye başladı çünkü ama umarım uçmasına da kavuşur :) çok tesekur ederim

Kardeşim bu kus cik cik daha uçamaz bu kuş 1 ay süresi var daha bir sıkıntısı yok beslemeye devam edin
Yani inanmak istiyorum fakat geçen haftada bu kuş son günlerini geçiriyor bir şey yapamazsiniz demiştiniz neye inanacağımı şaşırdım doğrusu.

Yani inanmak istiyorum fakat geçen haftada bu kuş son günlerini geçiriyor bir şey yapamazsiniz demiştiniz neye inanacağımı şaşırdım doğrusu.
Geçen hafta kuşun resmini atmistiniz ben kuşu yeme düşmüş büyük kuş zannettim bu kuş esasında hiç hasta değilmiş yuvadan düşmüş cikcik olduğunu video ya bakınca anladım

Kuşumu dün çekmiştim balkondan bu kadar yüksekliğe uçmustu. Bu sabah ise maalesef onu göremedim veda edemeden gitmiş valla kolumu kanadımı kaybettim sanki ben öksüz kaldım gibi üzüldüm hiç etrafta da göremiyorum umarım uçmayı öğrenmiştir ve güzelce kendine bakabilecek duruma gelmiştir. Burada fikrini aldığım herkese çok teşekkür ederim.