Karadeniz Pet

Sokakta hasta guvercin buldum durumu ciddi

hatice1

Paylaşımcı Üye
Daha once de iki tane guvercin bulmuştum konu başlığına acil yazdığım icin yardim edilemeden ölmüştü insallah bu kuş ölmez. Kapinin önünde duruyor ucamiyordu. Beni gorunce 2 kere uçtu düştü sonra kanatlarini aciyor fakat ucamiyor. Elime aldim kursagi aşırı sert. Kafese koydum kediler öldürmesin diye. Diskisini yapmis sadece beyaz kismi var buda demek oluyor ki aşırı aç. Tavuklarim yedigi buğday vardi ondan koydum biraz elma sirkeli suda koydum ama korkuyor beni gorunce uzaklastim hic biseye dokunmuyor. Ha birde elime aldigimda ayaklari felç gibi hareketsiz duruyordu. Yardim edecek arkadaslar bilgisi olanlar acil yazarsa kuş ölmeden cok iyi olur zira kursak mantari veya enfeksiyon varsa bu yeni olmamis belli. Görsel ekliyorum acil bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 15662187598411342063759.jpg
    15662187598411342063759.jpg
    641.2 KB · Görüntüleme: 97
  • 1566218801669-238903595.jpg
    1566218801669-238903595.jpg
    595.5 KB · Görüntüleme: 93
  • 1566218865122-1006065885.jpg
    1566218865122-1006065885.jpg
    672.6 KB · Görüntüleme: 91
Kumrular elinize aldığınızda hareketsiz kalır yani ayaklarını oynatmazlar. Elinize alıp inceleyin kedi veya Martı saldırmış olabilir. Açık yara varsa terramcyn sürebilirsiniz. Bulunduğu ortama yem su koyun fazla ilgilenmeyin bir zaman sonra yicektir kafes içinde hareketlendiği zamanda salabilirsiniz..

Kumrular elinize aldığınızda hareketsiz kalır yani ayaklarını oynatmazlar. Elinize alıp inceleyin kedi veya Martı saldırmış olabilir. Açık yara varsa terramcyn sürebilirsiniz. Bulunduğu ortama yem su koyun fazla ilgilenmeyin bir zaman sonra yicektir kafes içinde hareketlendiği zamanda salabilirsiniz..
Cevap için teşekkür ederim. Ama kursagi taş gibi bir ucamiyor kanatlarini acip kaciyor sadece havalanamiyor. Konuyu acmadan yarim saat once koymustum kafese hala bisey yemedi duruyor öyle

Acik yarasi yoktu baktim. Tavuklarim elimde görünce saldirdi biraz kanat üstü tuylerinden yoldular ama fazla bisey yok. Tavuklar kendinden küçük canlilari sevmiyolar

Daha once de iki tane guvercin bulmuştum konu başlığına acil yazdığım icin yardim edilemeden ölmüştü insallah bu kuş ölmez.

Bu durumla sık sık karşılaşıyorsun galiba. Türkiye Yaban Hayatı İlkyardım Hattı: (0850) 203 09 93 burayı ara yardım al.

Acik yarasi yoktu baktim. Tavuklarim elimde görünce saldirdi biraz kanat üstü tuylerinden yoldular ama fazla bisey yok. Tavuklar kendinden küçük canlilari sevmiyolar

Tavuklarla aynı yeremi koydun :confused:

Bu durumla sık sık karşılaşıyorsun galiba. Türkiye Yaban Hayatı İlkyardım Hattı: (0850) 203 09 93 burayı ara yardım al.

Bu durumla sık sık karsilasiyorum annemde kiziyor hatta disarda buldugun yer hayvani eve getirme huyundan bıktım diye.
Tavuklarla ayni yere koymadim kus elimdeydi kumesten bugday almaya girdim elimde görünce saldirdilar kıskançlik mi artik büyük balik küçük balik meselesi mi anlamadim. Disardayim eve gecince arayim numarayi onun dışında kursaginin sert olmasi konusunda bi yorumunuz var mi

bunlar keşke bana denk gelse.çok tatlı inşallah kurtarır kendini:)

20190819_183402.png
guvercin yabani hayvan degilmis sitesinde yazdığına göre. Yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar hic bisey yemedi ve korkuyor yaklasmiyorum kafese

Ben kayseride yasiyorum istanbulda ki veterineri arasam ne faydasi olacak. Yavru olsa denerimde büyük kuş beni gorunce cirpiniyor kafeste.
Ara durumu anlat en azından başka biryere yönlendirir.
Yarin bakiyimda dışarı birakacam uçarsa ki insallah uçar salarim ucmazsa arayim burayı.

Ben kayseride yasiyorum istanbulda ki veterineri arasam ne faydasi olacak. Yavru olsa denerimde büyük kuş beni gorunce cirpiniyor kafeste.
Yarin bakiyimda dışarı birakacam uçarsa ki insallah uçar salarim ucmazsa arayim burayı.
Linke tıklamadınız sanırım, attığım şey makaleydi okuyun diye attım.

yiyecek bir şey bulamayınca, hazmedemeyeceği bir şeyler bulup yemiş gibi.

Kafeste değilde geniş bir yerde olsaydı iyi olurdu güneşten etkilenmiş gibi eğer bir yerinde yara yok ise yar var ise atmaca saldırısına uğramış olabilir biraz dinlensin uçacaktır

Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim. Gece ölmüş malesef çok üzüldüm bu üçüncü oldu. Ne oluyor bu kuşlara anlamıyorum. :(

çok üzücü. o kadar kötü de görünmüyordu aslında. bu arada güvercin değil. kumru