Karadeniz Pet

Sokakta muhabbet kuşu bulduk.

Yusuferdal03

Yeni Üye
Herkese iyi günler
Lütfen tamamıyla okuyup yardım ederseniz çok memnun olurum.

Sokakta muhabbet kuşu bulduk.
Sahil kıyısındayken duvarın üstünde gördük biri dikatsizlikten dolayı kaçırdı büyük ihtimalle ilk denemede kaçtı ama bi kaç deneme sonunda kuş artık baya bi yorulduktan sonra üstüne hırkamı atarak yakalayabildim onun önvesindr Bi kaç kere denizim kıyısına gidip tuzlu suya girdi ve Bi kaç yudum da içti yakalamaya çalışırken gördüm aynı zamanda hayvan o kadar da acıkmış ki deniz kıyısındaki kumları yiyordu. Elime aldığımda kursağını hissettim içi bomboştu. Hemen Bi kutu ayarlayıp içine atıp her yerini deldim hava girsin diye ve marketten aldığımız yemleri döktük suyu koyduk eve getirdik baya Bi yem yemişti sonra evdeki eski kafesimize aldık kuşu şu anda kafesin içinde yem su ve kuş kumu var. Hayvan çoğunlukla uykuda evdeki ilk dışkısına baktım siyah renkti ve göğsünün biraz kısmında tüyleri yok. Şu an evdeki kuşumun olduğu odaya koymadım başka odada.
Bu siyah dışkısı neden olur yani yeni geldi alışması sürecinden dolayı olabilir mi? bir de bu göğüs kafesindeki tüyler zamanlı çıkar mı yoksa herhangi Bi şey kullanmam gerekiyor mu? ne yapmam gerek ne kullanmam gerek vitamin vs. Nasıl bi uygulama yapabilirim yardım etmenizi bekliyorum teşekkür ederim.

20180624_202526.jpg

20180624_202508.jpg

kuş bence hırpalanmış ve çok korkmuş dışkı foto alabilir miyiz

Duyarlılığınız için tebrik ederim. Dışkı sürekli siyah ise hastalık habercisidir, veterinere götürmenizde fayda var.

İç organla alakalı. Direkt bağırsak vs değil.
demekki benim kuşta gerçekten büyük bir hastalık vardı. en azından son günlerini iyi geçirdi. kafeste ama hep tele tutunuyordu. sizler durumu çok kötü dediniz ki belliydi zaten. sirke vermemi söylediniz. kuş sirkeden sonra kötüleşti. ayakları tuttmamaya başladı. acaba sirkeden olabilir mi. çünkü iki kuşum da sirkeden sonra öldü. biri 20 dk sonra. biri geceden sabaha kadar dayandı.

Stresten yolmuş olabilir. Sürekli kabarık olması da iyi değil. Suluğuna beş altı damla elma sirkesi damlatın. Yarın veterinere götürün. Siyah dışkı sürekli ise sebebi koksidiyoz ya da iç kanama olabilir.
Şu anda bi daha dışkı yaptı ama bu dışkı bana normal geldi. Ama şöyle Bi durum var kuşun poposuna dışkıları yapışmıştı ve ıkınıp dışkısına yapamadığını fark ettim peçeteyi ıslatıp dışkıları üstünden temizledik bir de biraz zeytinyağı sürdüm şu anda dışkısına yaptı ve normal geldi bana
1529868195356-1074746615.jpg

Geri