Karadeniz Pet

solunum sorunu video-ses var

lartis

Yeni Üye
2 tane muhabbet kuşum var 7 yaşındalar. Bi süredir ben yoktum yanlarında, yeşil olan kuşum galiba kış mevsiminden sonra böyle olmuş.Özellikle geceleri sessizce ötüyor ama yanına yaklaşınca öterken bir yandan da sanki fıst fıst diye sesler çıkarıyor. Gündüzde aynı fıst fıst sesini çıkarıyor. Geceleri kafesinde durmuyor bazen çıkıyor.

Bazen arka arkaya hapşırık tutuyor çok fazla hapşırıyor. Önceden bu kadar hapşırmıyordu.Video ve ses de ekledim zaten. Kuşumu nasıl iyileştirebilirim ? İnternette biraz araştırma yaptım bazı ilaçlar önerilmiş ama alıp kullanmadım emin olmadıgım için ( Baytril 2.5, Aviastım ). Malesef veterinere götüremiyorum.

Ayrıca kuşum ilk halinden beri uçamıyor ve çok yaglı galiba. Kuşumu nasıl zayıflatabilirim ?

Ses linki 10.saniyeden itibaren daha belli oluyor.
https://vocaroo.com/14FYmPrAZPH

Lütfen yardım edin bugün yere yıgılıp kaldı 2-3 saniye boyunca, sonra tekrar düzeldi.

Kuşta solunum yolu enfeksiyonu var anladığım kadarıyla. Veterinerden hiprodoxi alın. Tam dolu suluğa 6,7 damla ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı su hergün değiştirilecek.

solunum konusunda recai yardımcı olmuş yağlanması bana göre daha büyük problem.Hareket alanı için daha geniş bir kafes alın bol bol hareket etsin.Ayrıca gece ötüyor salıyorum yazmışsınız gece kuş neden ötüyor neden salıyorsunuz kuşun hiç düzeni yok mu ? Kuş dedigin yaz günü en geç 9-10 gibi uyumalı zaten sabahın ilk ışıklarıyla uyanıyorlar.Uykusunu alamaması yağlanmaya etki eder yağlanma sadece bol yem dal darı tüketmesi vs degil.Kuşun düzenini oturtun birde sulugun 3-4 damla limon damlatın.

Kuşta solunum yolu enfeksiyonu var anladığım kadarıyla. Veterinerden hiprodoxi alın. Tam dolu suluğa 6,7 damla ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı su hergün değiştirilecek.

Hipradoxi denilen ilacı hiçbir veterinerde bulamadım. Başka bir ilaç var mı kullanabilecegim ? @Recai

Hipradoxiyi bende cok aradim piyasadan kalkti dediler tetradox 100 mg antibiyotik eczaneden alin

Doksimis ya da eczaneden alabileceğiniz tetradox ya da monodoks var.

Tetradox ve monodos antibiyotik oldugu için reçetesiz vermiyorlarmış. Veterinerler kapalı oldugu için Doksimise bakamadım yarın bakacagım. Bide Apex Axtım denilen ilaç önerdiler bu ilaç nasıldır bilginiz var mı ? @Recai

Tetradox ve monodos antibiyotik oldugu için reçetesiz vermiyorlarmış. Veterinerler kapalı oldugu için Doksimise bakamadım yarın bakacagım. Bide Apex Axtım denilen ilaç önerdiler bu ilaç nasıldır bilginiz var mı ? @Recai
Bi işe yaramaz. Bayramdan sonra sağlık ocağından tetradox ya da monodoksu yazdırınn.

Bi işe yaramaz. Bayramdan sonra sağlık ocağından tetradox ya da monodoksu yazdırınn.

Bugün tüm gün uyudu kalktı yem yedi tekrar uyudu. Başka hiçbişe yapmadı ve ilk defa kafesin tabanına indi orda durdu. Hiç bu kadar halsiz görmemiştim. Dışkısının fotografını çektim.

20200802-183448

Bugün tüm gün uyudu kalktı yem yedi tekrar uyudu. Başka hiçbişe yapmadı ve ilk defa kafesin tabanına indi orda durdu. Hiç bu kadar halsiz görmemiştim. Dışkısının fotografını çektim.

20200802-183448
Dışkı rengi siyah mı? Acilen ilaçlardan birini temin edin.

Dışkı rengi siyah mı? Acilen ilaçlardan birini temin edin.

Rengi koyu yeşil. Antibiyotikleri temin edemiyecegim doktor uygun görmedikçe verilmiyormuş. Eger doksimis yoksa aynı etken maddeli başka bir ilaç, muadili vs alıyım mı ? Ya da siz alabilecegim alternatif ilaçlarıda yazsanız. Yarın bu işi kesin bir şekilde halletmek istiyorum. Durum kötüye gidiyor belli ki.

Reçeteli antibiyotik olarak sadece augmentin bid 1000 mg alma şansım var.

Rengi koyu yeşil. Antibiyotikleri temin edemiyecegim doktor uygun görmedikçe verilmiyormuş. Eger doksimis yoksa aynı etken maddeli başka bir ilaç, muadili vs alıyım mı ? Ya da siz alabilecegim alternatif ilaçlarıda yazsanız. Yarın bu işi kesin bir şekilde halletmek istiyorum. Durum kötüye gidiyor belli ki.
Doksimis yerine hiprodoxi temin edebilirsiniz.

5 gün boyunca ilaci kullandım. Kuyruk sallanması hala devam ediyor. Bitkinligi ve yorgunlugu devam ediyor günün çogunu uyuyarak geçiriyor. Hapşırması hiç kalmadı. Sürekli tüylerini kabartıyor ( ortam soguk degil ). Yere yıgılıp kalmadı hiç. Sanki azcık daha iyi gibi oldu. Bundan sonra nasıl devam etmeliyim ?

@Recai
@mr.realistpollyanna

Geri