Karadeniz Pet

Solunum yolu enfeksiyonu

Tunç

Meraklı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sitede yeniyim konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Bir yanlışlık varsa öncelikle site yöneticileri ve tüm arkadaşlardan özür diliyorum. Yaklaşık 1 ay önce 2-2,5 aylık 1 tane erkek muhabbet kuşu aldım. Muhabbet kuşunu aldığımda kuşumun nefes alırken ara ara ağzını açıp kapattığını gördüm. Daha önce de kuş bakmıştım ama gayet sağlıklıydı. Neyse araştırmam sonucunda kuşun solunum yolu enfeksiyonu olduğu teşhisi koydum. Aldığım yere de sordum o direkt bronşit dedi. İlaç falan yok sadece sobanın kenarına falan koy dedi, tabi böyle iyileşemeyeceğini ben biliyordum. Öyle kapsamlı bir veteriner yok ziraat veterinerine sordum antibiyotik önerdi megatril 100 ml adında bir ilaç. Ağzına damlat dedi ancak kendinden emin değildi doz konusunda ben çok güvenemedim suyuna 1 gün arayla 2 günde bir 2 damla damlatıyordum. 2-3 defa yaptım kuşta bir ilerleme gördüm. Ağız açıp kapama ciddi oranda azaldı. Ötüp konuşmaya çalışıyordu hatta.Bende antibiyotiği kestim bir kaç gün vitamin takviyesi yaptım. Her şey yolundaydı ancak 2-3 gündür tekrar artmaya başladı. Özellikle heyecanlanıp yorulduğunda yapıyor. İştahı baya kapandı,kafeste hiç durmuyor. Gidip tv’nin üzerine tünüyor. Bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var. Antibiyotiğine devam mı edeyim başka bir ilaç mı öneriyorsunuz. Bide ilaçları nerde bulabilir. Bulunduğum yerde hiçbir şey yok. Yardım edersiniz çok sevinirim gerçekten.

İlacı yanlış dozda kullanmamış olsaydınız şuan solunum enfeksiyonu olup olmadığı net olurdu. Madem dozdan emin değildiniz sorsaydınız buradan. Neyse mesajımı okur okumaz ağzına bir damla megatril damlatın. Sonra suluğu önünden alın ve sabah yarım suluk suya 5 damla megatril katarak verin. Akşam gelişmeleri yazın. Her ihtimale karşı cocsigeel isimli ilaçtan temin edin bu tedavi işe yaramazsa ona başlarsınız. Ayrıca dışkısını paylaşın.

İlacı yanlış dozda kullanmamış olsaydınız şuan solunum enfeksiyonu olup olmadığı net olurdu. Madem dozdan emin değildiniz sorsaydınız buradan. Neyse mesajımı okur okumaz ağzına bir damla megatril damlatın. Sonra suluğu önünden alın ve sabah yarım suluk suya 5 damla megatril katarak verin. Akşam gelişmeleri yazın. Her ihtimale karşı cocsigeel isimli ilaçtan temin edin bu tedavi işe yaramazsa ona başlarsınız. Ayrıca dışkısını paylaşın.
Sayın hocam veteriner dozdan emin değil. Bilmiyorum dedi ama olmazsa suyuna damlat dedi yani yine kafama göre vermedim. Ağzına damlatmak yerine suyuna damlattım. Tam dolu suya 2-3 damla, 2 günde 1 damlatıyordum. Dediklerinizi yaparım hocam yalnız yazdığınız ilaç bulunduğum yerde olacağını sanmıyorum. Yarın hemen bakarım. Hocam siz megatril öneriyor musunuz? Ben bytril ve Neo terramycin arıyordum yoktu diye bunu aldım. Baytril grubundan olsa gerek

Dışkısı yeşil kıvrımlı genelde. Beyaz kısmı çok akışkan değil. Kafesine girmek istemiyor. Sokunca deliriyor resmen. Gündüz pek yemek yemiyor. Akşamları yiyor yemeğini. mama yaparım henüz tam sevemedi. Bazen de marul veriyorum ishal etmeyecek kadar.

Ekli dosyalar

• FCA1E9F3-0A3F-4175-A604-31F450F592C4.jpeg
    FCA1E9F3-0A3F-4175-A604-31F450F592C4.jpeg
    352.7 KB · Görüntüleme: 81
Yeşillik ve meyve tedavi boyunca vermeyin. Cocsigeel gelene kadar megatril devam edin. Megatril baytril’in muadili zaten. Yani aynı etkiye sahip. Kuşunuzda solunum yolu enfeksiyonu olabilir de olmayabilir de. Megatril etki etmezse cocsigeel başlayacağız. İnternetten sipariş edin 2-3 günde gelir.

Son düzenleme:
Yeşillik ve meyve tedavi boyunca vermeyin. Cocsigeel gelene kadar megatril devam edin. Megatril baytril’in muafili zaten aynı etkiye sahip. Kuşunuzda solunum yolu enfeksiyonu olabilir de olmayabilir de. Megatril etki etmezse cocsigeel başlayacağız. İnternetten sipariş edin 2-3 günde gelir.
tamam hocam. Çok vaktinizi almadan bu gecelik son sorumu sorayım. Vitamin olarak Vitafort Multi’yi öneriyor musunuz? Ya da Önerdiğiniz başka bir vitamin var mı?

Multivştamin olarak amino asitler içeren bir ürün seçin marka çok da önemli değil. Bütçenize göre seçin.

Multivştamin olarak amino asitler içeren bir ürün seçin marka çok da önemli değil. Bütçenize göre seçin.
Tamam hocam. çok saolun. Neredeyse bütün soruların altında siz varsınız insanlara yardım ediyorsunuz. Kral adamsınız Allah razı olsun. Bu süre zarfında sizi biraz rahatsız edeceğim bu yüzden şimdiden kusura bakmayın :). Hayırlı geceler.

Yeşillik ve meyve tedavi boyunca vermeyin. Cocsigeel gelene kadar megatril devam edin. Megatril baytril’in muafili zaten aynı etkiye sahip. Kuşunuzda solunum yolu enfeksiyonu olabilir de olmayabilir de. Megatril etki etmezse cocsigeel başlayacağız. İnternetten sipariş edin 2-3 günde gelir.
Hocam merhabalar öncelikle rahatsız ediyorum k.bakmayın.. Talimatınıza uydum kuşum düne nazaran bugün daha iyiydi. En azında yemek ve suyu konusunda biraz mutlu etti beni. Çok fazla ötmüyor. Ama konuşmaya çalışıyor. Cocsigeel ilacına da baktım pek bulunmuyor internette yani ben bulamadım. Bir yerde gördüm 50₺ yazıyordu fiyatları böyle mi? Size sormadan almak istemedim. Bide megatril her gün suyuna mı damlatayım 5 damla? Bundan sonra ne yapayın hocam yönlendirirseniz çok sevinirim.

Evet cocsigeel’in fiyatı o civarda. Megatril’in Bir günde pek etki edeceğini sanmıyorum 3 günde falan etkisini gösterir. Evet çeyrek suluğa 4-5 damla yeterli olur. Eğer iyileşme belirtisi varsa cocsigeel almayın. Eğer düzelme olmazsa ısmarlarsınız. Maddi külfet olmasın size.

Evet cocsigeel’in fiyatı o civarda. Megatril’in Bir günde pek etki edeceğini sanmıyorum 3 günde falan etkisini gösterir. Evet çeyrek suluğa 4-5 damla yeterli olur. Eğer iyileşme belirtisi varsa cocsigeel almayın. Eğer düzelme olmazsa ısmarlarsınız. Maddi külfet olmasın size.
Tamam Selçuk hocam. 5 gün sonra iyileşme olmazsa Cocosigeel alırım. Önemli olan kuşun sağlığı. Bu süreçte dal darı vermemin bir sakıncası olur mu? Bide suyunu gece suluğu çıkarıyorum gündüz 8 saat arayla suyu değişiyorum. Yaptığım doğru mudur?

4. Gün bariz iyileşme belirtisi olmazsa sipariş edersiniz. Suyu 6 saatte bir yenileyin. Gece yaymadan önce suluğu alıp sabah taze ilaçlı su verin.

4. Gün bariz iyileşme belirtisi olmazsa sipariş edersiniz. Suyu 6 saatte bir yenileyin. Gece yaymadan önce suluğu alıp sabah taze ilaçlı su verin.
Hocam tekrardan merhaba. Bugün 3. Gün. Kuş ilk güne göre daha iyi. Ötüşü falan arttı. Yalnız biraz uçunca hala nefes nefese kalıyor. Bide hareketli değil yani. Kafesten çıkarınca tv,nin üzerine tünoyor. Dokunmasam saatlerce kalır. Gündüz neredeyse hiç yemek yemiyor. Akşam yiyor. Bunlar normal mi?

Yiyordur mutlaka görmüuorsunuzdur. Nefes alışları düzelmeye başladıysa sorun yok demektir. Zamanla daha da iyi olur. Ama nefes almada yarın akşama kadar bir ilerleme olmazsa yazın.

Yiyordur mutlaka görmüuorsunuzdur. Nefes alışları düzelmeye başladıysa sorun yok demektir. Zamanla daha da iyi olur. Ama nefes almada yarın akşama kadar bir ilerleme olmazsa yazın.
Hocam nefes konusu hala aynı maalesef. Dışkı fotosu attım. Dışkıda sorun yok gibi. Nefes konusu dışında kuş sağlıklı görünüyor.

Ekli dosyalar

• 556EBDDB-FAB5-4A68-A44D-DD3B8D533947.jpeg
    556EBDDB-FAB5-4A68-A44D-DD3B8D533947.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 74
Öncelikle teşekkürler üstad. Attığınız linkte o kadar bilgi var ki hangisi işe yarar hangisi yaramaz belli değil. Bu konuda kimse net bi tedavi bilmiyor galiba.

Öncelikle teşekkürler üstad. Attığınız linkte o kadar bilgi var ki hangisi işe yarar hangisi yaramaz belli değil. Bu konuda kimse net bi tedavi bilmiyor galiba.
Rica ederim. Kullanıp sonuç aldık yazanları dikkate alırdım ben olsam ve ağır ilaçlardan ziyade araştırıp hafif olanlardan başlar süreci takip ederdim. İlaç adını googleda aratıp prospektüsüne bakın derim.

Geri