Karadeniz Pet

Solunum yolu ve ötme sıkıntısı çare bulamıyorum

aliysmn

Yeni Üye
Merhabalar yaklaşık 7 aydır sultan papağanı besliyorum. İlk 2 gün falan normaldi herşey ama 2. Günden sonra kuşum ötmeyi tamamen kesti konuşmaya başladı şarkı ve kelimeleri çıkarıyor fakat kısık sesle fısıltı şeklinde. Sanki sesi kısılan insan gibi. Birkaç defa veterinere götürdüm üst solunum yolu enfeksiyonu dedi ilaç verdi geçmedi petshoplara gösterdim kimi biteral kullan kurumaya yakalanmış dedi kimi farklı ilaç verdi ama kuşum aylardır düzelmiyor çare bulamadım yardım edin. Birde biraz uçunca evin içerisinde nefes nefese kalıyor hırıltı şeklinde normalde çok iyi çok hareketli neşeli ama nefes problemi ve ses çıkmama sorunumuz var.

Hocam zaman kazanmanız icin youtube kusun videosunu yükleyip link paylaşın üstadlar yardimci olacaktir.Bir de kafes tabanina temiz havlu pecete koyup güncel diski fotografi yukleyip link atin.Gecmis olsun

Şu zamana kadar kuşun üzerinde kullandığınız bütün ilaçların ismini verir misiniz?
Biteral antibiyotik, üst solunum yolu için veteriner şırınga ile bi ilaç vermişti onun ismini bilmiyorum, nutri vita ast fresh ve bir de bir arkadaşım yurt dışından gelen gramla aldığımız pahalı bi ilaç temin etmişti onun da ismini bilmiyorum

Tünekler tahta mineral blok ve kalamarı ayrıca kafesi temin edicem gün içerisinde sorun bununla alakalı olabilir mi
Sorun bununla alakalı değildir.
Biteral antibiyotik, üst solunum yolu için veteriner şırınga ile bi ilaç vermişti onun ismini bilmiyorum, nutri vita ast fresh ve bir de bir arkadaşım yurt dışından gelen gramla aldığımız pahalı bi ilaç temin etmişti onun da ismini bilmiyorum
Biteral ya da Nutrivita kuşun solunum yoluna pek etki etmez. Veterinerin verdiği ilacı veya yurt dışından gelen ilacın ne olduğunu bilmediğimden, ne kullanabilirsiniz pek emin değilim. Forumda da size en fazla Doksisiklin etken maddeli ilaç önerirler. Hangi şehirdesiniz? Bilgili bir veteriner önerelim.

Sorun bununla alakalı değildir.

Biteral ya da Nutrivita kuşun solunum yoluna pek etki etmez. Veterinerin verdiği ilacı veya yurt dışından gelen ilacın ne olduğunu bilmediğimden, ne kullanabilirsiniz pek emin değilim. Forumda da size en fazla Doksisiklin etken maddeli ilaç önerirler. Hangi şehirdesiniz? Bilgili bir veteriner önerelim.
Mardin deyim hocam